Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel
  • kosmynH

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jan 2014

  • Mesaj Privat
salut, si eu am aceeasi problema. la o astra h 1.9cdti 74kw, dar se manifesta doar atunci cand am mai putin de 10 litri de motorina in rezervor..si apare din ce in ce mai des o data cu scaderea nivelului de combustibil ,daca am rezervorul 1/2 nu se opreste deloc,daca am becul aprins la motorina se opreste la fiecare accelerare brusca dar nu mi se aprinde niciun martor in bord.
Skip ads

  • Red_dog

  • Mesaje scrise: 1,112
  • Locatie: Arges
  • Masina: Vectra 2003 z18Xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Mai 2009

  • Mesaj Privat
https://www.clubopel.com/vie...=asc&start=20

Aruncati si un ochi aici. La pagina 2 la poza pusa pe pagina. Este vorba de un manunchi de fire, care sunt montate cateodata gresit. Adica nu au grosimea necesara sau au vreun scurt pe undeva. Colegul avea oarecum probleme asemanatoare si le-a rezolvat inlocuind firele respective, care nu aveau suficienta putere sa duca tot ce trecea prin ele. Mult succes si sper sa rezolvati urgent problemele si cu cat mai putini bani!
  • mihai0794

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Sep 2014

  • Mesaj Privat
in primul rand Buna seara si La multi ani!...revin iara cu aceiasi problema..aceiasi eroare aceasi simptome.....cum am mai spus am schimbat lantu de distributie si am crezut ca eroarea era pe baza asta..ca dupa ce am schimbat lantu am mai mers 5.000 km si masina a mers PERFECT,,,si am zis hiuu asta a fost problema...DAR...acum cateva zile am schimbat kitu de ambreaj si mecanicu a zis ca trebuie sa demonteze mai mult la ea sa aiba loc acolo sa il schimbe,,,,,bune si frumoase la schimbat...nu am facut 100 km si a aparut iarasi aceiasi simptoma....ma gandesc nu cumva un fir ceva sa nu faca contact si cum a umblat poate la miscat...,,zic si eu" o rugaminte stie cineva un electrician bun in zona brasovului sa poata sa verifice fiecare mufa si fir in parte....ca alcv decat sa ii dau foc nu mi.a ramas sa ii mai fac la masina asta
  • mihai0794

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Sep 2014

  • Mesaj Privat
NU mai are nimeni nici o ideee? ce sa ii fac la masina asta ca cred ca la dezmembrari o dau....am verificat fiecare fir pana in ECU....am resoftat ECU si tot nu merge.....pot sa merg 1000 km fara probleme si a 2 zi sa se opreasca la 10 m...Si tot aceiasi eroare p1191 PRESIUNE SCAZUTA IN RAMPA
Skip ads

  • iulian1971

  • Mesaje scrise: 7,081
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Ai schimbat regulatorul de presiune de pe pompa ?
  • mihai0794

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Sep 2014

  • Mesaj Privat
da cum sa nu 2 inca
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR