Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel
  • big_electro61

  • Mesaje scrise: 4,493
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2008 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Program de lucru: L-V 9-13, 14-18. In intervalul orar 13-14 intreaga echipa este in pauza de masa.
Programari si piese - 0744.606.735, 0723.373.371, 0722.673.511

Locatie: Bulevardul Theodor Pallady nr.57, in incinta Anticorosiv (intrarea cu bariera).
Venind dinspre oras, veti merge pana la benzinaria MOL sau statie metrou Anghel Saligny spre autostrada A2 si veti intoarce aproximativ 100 metri.
  • ciufu nicolae

  • Mesaje scrise: 27
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2004 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Oct 2011

  • Mesaj Privat
ciufu nicolae a scris:Salut la toata lumea. Am o vectra c din 2004 cu motor de 2000 adica y 20dth .sa va spun cum s-a intinplat,am curatat debitmetru cu betisor de ureche si la-m stricat de tot am cumparat debitmetru si la fel aceiasi problema nu sa rezolvat nimic .mentionez ca debitmetru este sh am ,continoat cu alte e 3 si la fel in total am pus 5 debitmetre 4 de pe sh si unul de la o cunostinta functional la el pe masina si nici un rezultat pe tester da tensiune mare debitmetru si nu se tureaza mai mult 2800 de turati.daca ma poate cineva ajuta cu problema asta .va multumesc...
salut din nou am rezolvat problema .cu ajutorul forumului am citit la sectiunea debitmetre si am tras concluzia ca pinul 3 de la debitmetru este masa la care la mine nu era deloc, am tras un fir de la pin 3 la caroseria masini si functioneaza fara brobleme, masina acum se tureaza la 5000 si trage bine. am scris poate este cineva cu aceeasi problema si o rezolva la fel ca mine . Interesant cum am ramas fara masa ,(- baterie) am sa sun firu respectiv sa vad unde este intrerupt.si am sa revin cu detalii , daca nu ramiine asa.
  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR