Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
nsoimaru a scris:cand este gata dane si noua un semn. Un pret informativ se poate?

Pretul e 15 lei.

Skip ads

  • Paraschiv Sorin

  • Mesaje scrise: 255
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Insignia 2010 A20DTC
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Iulian o sa faca comanda de o noua serie versiunea 2.2, crom exact ce cea din poza, rabdare...[/quote]

Salut! Am si eu si m-am interesat pt sticker(autocolant) in Bacau. In primul rand am o nelamurire. Dimensiunile autocolantului sunt 15X20cm?
Adica ce e in poza downloadata de pe site fara modificari. Eu am facut asa si de fapt dimensiunile reale ale scrisului sunt ,20cm, lungime; inaltimea in schimb este mai mica ,10 cm, masurata din capatul de jos al p-ului si pana in partea de sus a siglei opel. Sa ma lamureasca si pe mine cineva cum sta treaba cu dimensiunile pt ca as vrea si eu sa fac pt cei din Bacau.
A doua intrebare. Vad ca se fac si varianta crom care si mie mi se par si mai misto. Se pot face deci pe culori: alb,galben, negru si crom?
Pretul ar fi de 8 euro mp cu hartie de transfer. Pt inceput eu am dat 10 lei pe 4 buc(de test). Daca facem mai multe ar trebui sa iesim mai ieftin.sunt facute cutter plotter(am vazut cum le fac) si par foarte rezistente.
Astept raspuns. Multumesc!



Ultima modificare facuta de Paraschiv Sorin la Joi 29 Mai, 2008 4:20 pm
  • maiandrei

  • Mesaje scrise: 4,711
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Exact primul mesaj al acestui topic contine detaliile de care ai nevoie.
In Bucuresti am facut albe, negre, argintii, se gasesc la intalniri joia la Polivalenta la un pret de 2 - 2.5 lei.
Mai demult am avut si galbene, dar s-au dat greu si nu putem face comanda de doar cateva stickere.
Colegii din Iasi au si stickere cromate la pretul de 15 lei.
  • lupu_sandu

  • Mesaje scrise: 622
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Cand mi-a zis Maiandrei ca nu se mai fac galbene Sad am pus mana si a facut eu (de fapt un prieten)
Si chiar ceva pe deasupra. Very Happy (scuzati calitatea pozelor si masina murdara Embarassed )





Skip ads

  • Paraschiv Sorin

  • Mesaje scrise: 255
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Insignia 2010 A20DTC
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Nu vreau sa par neserios sau cineva sa creada ca nu vreau sa le trimit. Trimiterea prin posta cu plata ramburs costa aprox 8 ron pe colet iar un sticker costa 1 ron. Faceti si voi calculele si vedeti daca va convine.
Deci cine este interesat si asa eu va trimit(astept pm). eventual puteti lua mai multe si le dati altor membri ai clubului din orasul vostru.
Cat despre baiatul din focsani daca poti sa astepti pana sambata viitoare eu voi trece spre Buzau si ne putem intalni(sambata sau duminica seara cand ma intorc). Lasa un nr tel ca sa stabilim.
Va multumesc pentru intelegere!
  • Paraschiv Sorin

  • Mesaje scrise: 255
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Insignia 2010 A20DTC
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Instructiuni de aplicare stickere trimise de mine Very Happy
Stickerele sunt facute prin procedeul cut and plotter. Sunt formate din 3 parti:
[/list]1. Cartonul peste care este aplicat scrisul;
2. Scrisul efectiv care se lipeste pe masina;
3. Folie transfer(transparenta).
Aplicarea pe masina:
[list]1. Se da foarte bine cu unghia peste folia de transfer astfel incat scrisul sa de lipeasca de ea;
2. Se incepe dezlipirea foliei de transfer de la un colt. Scrisul trebuie sa se lipeasca integral de folia transparenta(necesita putina migaleala si un pic de rabdare);
3.Dupa ce s-a deslipit folia transparenta complet cu tot cu scris se lipeste pe masina cu totul(se aplica in locul dorit si se preseaza un pic mai insistent pe litere pt a se lipi de masina);
4. Se deslipeste folia transparenta (cu grija astfel incat literele sa ramane lipite pe masina);
5. Se bea o bere in cinstea mea Very Happy .
PS : Am uitat sa precizez ca locul unde se aplica stickerul pe masina trebuie spalat si lasat sa se usuce bine.

Cei care inca nu le-ati primit putintica rabdare. E vina postei pt eventuale intarzieri. Le veti primi. Daca totusi sunt probleme si cineva nu primeste, nici o grija; mai trimit odata.
  • phyton

  • Mesaje scrise: 232
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Am lipit si eu ! Materialul si realizarea ..impecabila!

  • astra_20

  • Mesaje scrise: 48
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 1995 1600
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Sep 2008

  • Mesaj Privat
fac si eu pentru arad cine vrea sa ma contacteze
Skip ads

  • Paraschiv Sorin

  • Mesaje scrise: 255
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Insignia 2010 A20DTC
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Instructiuni de aplicare stickere trimise de mine Very Happy
Stickerele sunt facute prin procedeul cut and plotter. Sunt formate din 3 parti:
    1. Cartonul peste care este aplicat scrisul;
    2. Scrisul efectiv care se lipeste pe masina;
    3. Folie transfer(transparenta).

Aplicarea pe masina:
    1. Se da foarte bine cu unghia peste folia de transfer astfel incat scrisul sa de lipeasca de ea(sau se foloseste un card bancar, cartela Romtelecon, permis de conducere etc, iar la dezlipirea foliei de transfer o sa iasa impecabil);
    2. Se incepe dezlipirea foliei de transfer de la un colt. Scrisul trebuie sa se lipeasca integral de folia transparenta(necesita putina migaleala si un pic de rabdare);
    3.Dupa ce s-a deslipit folia transparenta complet cu tot cu scris se lipeste pe masina cu totul(se aplica in locul dorit si se preseaza un pic mai insistent pe litere pt a se lipi de masina);
    4. Se deslipeste folia transparenta (cu grija astfel incat literele sa ramane lipite pe masina);
    5. Se bea o bere in cinstea mea Very Happy .

PS : Am uitat sa precizez ca locul unde se aplica stickerul pe masina trebuie spalat si lasat sa se usuce bine.
Inca ceva: nu amanati sa lipiti un sticker vreme indelungata (12-15 luni), nu pastrati stickerul in soare vreme de cateva zile: o sa va chinuiti mai mult sa il lipiti.

Stickere sunt pentru toata lumea(fara discriminare), numai ca trebuie sa existe comanda pentru mai multe. Nu pot sa ma duc in fiecare zi sa dau comanda cate un sticker sau 2. Stickerele se fac in seturi de cate 16/culoare, minim 96. Am facut deja o serie care au fost trimise catre primii care au dat pm.
In concluzie eu zic sa va cuplati pe zone si sa dati comenzi de mai multe(sunt sigur ca le veti da la intalniri foarte repede).
Eu o sa trimit in continuare si prin posta dar comanda minima este 5 buc.
primul care trimite pm, primul servit.
  • ovidiutm

  • Mesaje scrise: 3,502
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2007

  • Mesaj Privat
@danzy, exista mai multe feluri in care poti trimite un mesaj privat.
O varianta e sa mergi pe pagina precedenta si unde vezi postul colegului Paraschiv Sorin in partea stanga sub nume o sa vezi niste butoane

Click pe mesaj privat si de aici cred ca te descurci.

O alta varianta e sa mergi in partea din dreapta sus a oricarei pagini ClubOpel.com (dupa ce te-ai logat) si dai clic pe "Nu aveti mesaje noi" si apoi "Mesaj nou".



P.S. Rog moderatorii sa imi stearga postul dupa ce considera ca nu mai e nevoie de el.
  • Paraschiv Sorin

  • Mesaje scrise: 255
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Insignia 2010 A20DTC
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Paraschiv Sorin a scris:Vad ca sunt probleme cu stickerele astea. Revin cu oferta de 1 leu bucata(+taxe postale) si trimit prin posta vinerea.
Comanda minima 5 buc.
Mai am niste datorii mai vechi pe care le voi onora acum Very Happy .
Puteti incepe cu pm-urile care tre sa contina : nume,prenume adresa, nr bucati/culoare, etc.
S-auzim de bine.

Pt toata lumea:
Scrie foarte clar: comenzile se dau prin PM(Private message). Singurii pe care ii inteleg sunt cei care au mai putin de 10 mesaje care inca nu pot trimite PM.
Stickere(autocolante) sunt pentru toata lumea, trimit si cate unul singur dar comanda se da pe PM care trebuie sa contina urmatoarele:
Nume prenume Adresa+cod postal Nr de autocolante/culoare mod de trimitere(pot trimite recomandat sau normal prin posta romana).
In cazul in care doriti expediere normala nu imi asum raspunderea in cazul in care plicul nu ajunge la voi.(s-a mai intamplat)
Culori disponibile : alb, negru, galben, argintiu.
  • sagittarius_deathstar

  • Mesaje scrise: 41
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 1993 C18NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Eu nu iti pot trimite PM.. dar baga te rog ID-ul meu de mess: sagittarius_deathstar sa vorbim. Merci mult
Pt toata lumea:
Scrie foarte clar: comenzile se dau prin PM(Private message). Singurii pe care ii inteleg sunt cei care au mai putin de 10 mesaje care inca nu pot trimite PM.
Stickere(autocolante) sunt pentru toata lumea, trimit si cate unul singur dar comanda se da pe PM care trebuie sa contina urmatoarele:
Nume prenume Adresa+cod postal Nr de autocolante/culoare mod de trimitere(pot trimite recomandat sau normal prin posta romana).
In cazul in care doriti expediere normala nu imi asum raspunderea in cazul in care plicul nu ajunge la voi.(s-a mai intamplat)
Culori disponibile : alb, negru, galben, argintiu.[/quote]
Skip ads

  • costty

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Zafira 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jul 2008

  • Mesaj Privat
sagittarius_deathstar a scris:
Maverick a scris:Momentan mai sunt stikere galbene. Poate daca vrea Paraschiv Sorin sa faca el si pe galben...

Daca e 1 leu bucata... as dori 5 bucati, dar sa NU fie negre, doar albe sau/si galbene pe numele Lazar Irina, Bl. 8, ap. 8 , Sc A, Et 2, Roman, Jud Neamt . O confirmare se poate pe Y!ID sagittarius_deathstar ? multumesc anticipat

Am dat si eu comanda.. daca stiam luam mai multe (si pt tine) pt ca si eu sunt din Roman.
  • as3dyum

  • Mesaje scrise: 1,044
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Corsa 2006 z13dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Oct 2007

  • Mesaj Privat
vreau si eu 5 bucati: 3 negre si 2 albe ... [editat]
  • florin224

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Zafira 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jul 2008

  • Mesaj Privat
vreau si eu 10 bucati pe adresa sc betirut srl suceava str.mircea damaschin 1d (magazin piese auto) cu plata ramburs Shocked
  • stoian79ro

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Astra 2002 GCC
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Oct 2008

  • Mesaj Privat
codul de la adresa este 735100 mun Husi,Jud.Vaslui, iar coletul normal cu 3 lei
Multumesc anticipat! Toata stima membrilor si fondatorilor CLUBOPEL.COM
  • Paraschiv Sorin

  • Mesaje scrise: 255
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Insignia 2010 A20DTC
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Astazi tocmai am facut o comanda mai mare. Am cate 32buc/ fiecare culoare. Primul care trimite PM, primul servit. Mai pot trimite pana pe 8 noiembrie dupa care o sa fiu plecat pana-n ianuarie. Deci grabiti-va! Very Happy
  • Paraschiv Sorin

  • Mesaje scrise: 255
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Insignia 2010 A20DTC
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Apr 2007

  • Mesaj Privat
florin224 a scris:vreau si eu 10 bucati pe adresa sc betirut srl suceava str.mircea damaschin 1d (magazin piese auto) cu plata ramburs Shocked

Poate vrei si niste culori anume si poate strada are si un cod. Trimit si cu plata ramburs dar te costa mai mult. Treaba ta.
  • Paraschiv Sorin

  • Mesaje scrise: 255
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Insignia 2010 A20DTC
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Maverick a scris:Momentan nu mai sunt stikere galbene. Poate daca vrea Paraschiv Sorin sa faca el si pe galben...

Am pe toate culorile. Iar daca vreti mai multe pe o anumita culoare si nu am in maxim 2 zile lucratoare se fac.
  • as3dyum

  • Mesaje scrise: 1,044
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Corsa 2006 z13dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Oct 2007

  • Mesaj Privat
as3dyum a scris:vreau si eu 5 bucati: 3 negre si 2 albe ... [editat]


multumesc Sorine pt stiker! salutare!
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Chestionar

Ai un stiker clubopel.com atasat pe masina?
Da 15%
Nu, dar sunt interesat 82%
Nu, nu ma intereseaza 1%
2,922 voturi

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR