Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra A
  • damian sabin

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Vectra 1993 c16nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Apr 2011

  • Mesaj Privat
salutare,stie cineva daca la vectra a c16 nz se pot schimba bucsele la caseta de directie,sau daca macar are asa ceva? jocuri la directie nu am deloc! si cea mai mica miscare a volanului misca rotile,deci exclud capetele de bara,sau bieletele.precizez ca pe drumuri pietruite simnt si cea mai mica pietricica! Sad WTF?
Skip ads

  • papyllon

  • Mesaje scrise: 68
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Vectra 1989 c16nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2007

  • Mesaj Privat
verifica rulmentii si flansele amortizoarelor
  • ionel dobre

  • Mesaje scrise: 291
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2001 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Apr 2010

  • Mesaj Privat
trebuie sa recunditionezi caseta sau sa o schimbi dupa posibilitati una noua e ca 1700 --2700, sau sh care nu se stie cat de buna e , bucse nu are , de reconditionat undeva la marghita , cauti pe net ca gasesti , o dai jos o trimiti prin curierat o repara apoi cand tio trimite faci si plata .. bafta
  • classicfan

  • Mesaje scrise: 55
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Meriva 2007 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Bucsele care se pot schimba (alea bat de regula, nu e necesara schimbarea casetei decat in cazuri mai grave) sunt diferite in functie de tipul de caseta de directie. La C16NZ s-a montat si servodirectie si manuala. De care ai? La cele cu servo se potrivesc si bucsele de Cielo (arata ca niste ochelari in care se prind bieletele) la cele fara servo sunt diferite si nu se mai gasesc nici pe original. Daca nu ai jocuri in alta parte atunci bucsele de care am vorbit sunt vinovate.
Skip ads

  • RAMsys

  • Mesaje scrise: 127
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1993 c16nz2
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Verifica burduful sa nu fie spart, da jos capetele si vezi daca mai ai veselina. Am si eu aceeasi problema, dar cred ca voi schimba caseta cu tot.
  • catalin1983

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Braila
  • Masina: Vectra 1993 C18NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Sep 2014

  • Mesaj Privat
Salut! Imi poate spune cineva unde gasesc bucsele bieletelor de directie la Vectra A, c18nz, cu servodirectie?
Am luat toate magazinele de piese auto din Braila, dar nu le gasesc...Sad,iar bielele au un pret de iti vine rau.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR