Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Trenul de Rulare
  • exodum

  • Mesaje scrise: 73
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 1992 16nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Feb 2013

  • Mesaj Privat
Am facut cred o greseala, atunci cand am schimbat bucsele brat fata am schimbat si bieletele de la bara stabilizatoare ca nu mai avea bucsele la legatura cu bascula.
Cele vechi le-am scos cu panza de bomfaier ca erau intepenite rau pe bara, am masurat bara cu sublerul parea de 18mm.
Am cumparat bielete febi de 18 dar....au intrat cu scobitoarea chiar joc aveau, e normal? mi-au gresit astia de la karma comanda si mi-au dat porcarii, sau sunt bielete mai mici .
Ma folosesc de masina ca demontam bara si ma duceam cu ea la magazin, e deranjant zgomotul la franari demaraj si mici hopuri.
Skip ads

  • T.ion

  • Mesaje scrise: 3,454
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Zafira 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Feb 2014

  • Mesaj Privat
Poti sa ne da-i VIN-ul masini (sa vedem ce tip de caroserie are) si motorul este c16nz Astra F 1992 Tip Caroserie 53
Posibil sa fie mai multe tipuri in functie de anul de fabricatie si de tipul caroserie.

Pe cele vechi le mai ai, nu strica niste poze cu ele si ce dimensiuni are filetul etc..

Eu unul sunt ompic deruta
Ce am inteles ca ai schimbat Bieleta antiruliu....


Ultima modificare facuta de T.ion la Sam 04 Oct, 2014 8:27 pm, modificat de 2 ori in total
  • exodum

  • Mesaje scrise: 73
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 1992 16nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Feb 2013

  • Mesaj Privat
WOLOOOO53n2766174 cele vechi le-am taiat ca nu iesea asa de fixe erau,astea noi....;
Bieletele am vazut ca are caneluri....si bara niste santuri....dar e joc mare....
  • exodum

  • Mesaje scrise: 73
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 1992 16nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Feb 2013

  • Mesaj Privat
nu sa rezolvat....dar a venit frigul si curios nu mai troncane, am schimbat toata fatza la bucsaraie si degeaba, cum da caldura ma iau de cap la fiecare denivelare. la gropi nu face zgomot; cum franez usor poc in usa pasager .... la demaraj....poc. am bagat o carutza de banii si am schimbat tot pe fatza inclusiv amortizor flansa rulment. o iau razna cu greierasii in masina. pe rece nu face urat ....dar vine vara.... si am simfonie
Skip ads

  • T.ion

  • Mesaje scrise: 3,454
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Zafira 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Feb 2014

  • Mesaj Privat
poc in usa pasager
cum adica se aude spre usa.
Poti pune un video cu sunet. (sa auzim si noi greierasi.)
  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
nu am inteles nimic din posturile cu explicatii ce ai schimbat, unde ai taiat si unde este jocul. pune poze ca poate asa ne elucidam... normal daca ai schimbat tot nu trebuie sa mai fie nici o galagie nimic.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Trenul de Rulare

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR