Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel - Alte Modele
  3. Opel Calibra
  • BUBU87CALIBRA

  • Mesaje scrise: 180
  • Locatie: C R A I O V A
  • Masina: Calibra 1993 C20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Dec 2006

  • Mesaj Privat
alias a scris:daca pesele alea nu sunt vopsite in camp electrostatic in maxim 200 ore de functionare o sa se cojeasca vopseaua

ok dupa 200 de ore de functionare a motorului o sa fac iar poze si ai sa vezi ca nu se cojeste vopseaua
Skip ads

  • alias

  • Mesaje scrise: 206
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1997 C 20 LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jan 2006

  • Mesaj Privat
imi pare rau ca nu am eu poze cu un motor de bmw inaine si dupa 2 saptamani
  • BUBU87CALIBRA

  • Mesaje scrise: 180
  • Locatie: C R A I O V A
  • Masina: Calibra 1993 C20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Dec 2006

  • Mesaj Privat
alias a scris:imi pare rau ca nu am eu poze cu un motor de bmw inaine si dupa 2 saptamani

o sa ma conving singur Smile cu toate k am zis nu e orice vopsea, o am si eu de la cineva care lucreaza in domeniu si am incredere
  • alias

  • Mesaje scrise: 206
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1997 C 20 LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jan 2006

  • Mesaj Privat
tipul cu bmw a dar vreo 200 E pe vopseaua asta ( tot speciala) dar nu i-a zis nimeni in ce conditii se aplica
vopseaua e ok numai ca trebuie data in camp electrostatic
Skip ads

  • ToX

  • Mesaje scrise: 1,301
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra OPC 2013 A20NFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Jady a scris:din ce am inteles de la cineva care a facut setul la un SFI cu mana lui, l-a dus la 1000€, deci... sanse sa scap mai ieftin de atat... nu prea ar fi.


vrajeala. am facut motorul in august, ce-i drept nu la service ci eu + ealex
si m-a dus totu la 500E + multe sticle de cola Smile)

am schimbat in el cuzineti, segmenti, garnituri, distributie, verificat simeringuri si lamele la pompa de ulei, + planat chiuloasa facut scaunele la supape, totul curatat.

segmentii sunt cam 550 de mii per piston (in functie de producator, eu parca am pus Goetze) iar cuzinetii te duc cam 3 mil (palier + biele)

asta daca ai noroc sa n-ai vrun boltz naspa la piston, sau biela cu joc in boltz ca nu vei gasi de cumparat biele NICAIERI la nici un magazin. pistonul nou costa cam 100E si vine echipat doar cu segmenti si boltz, fara biela. daca ai ghinionul astam atunci intr-adevar o sa ajungi spre 1000E, dar intai trebuie sa il desfaci si sa vezi ce e acolo, pentru ca altfel iti dai doar cu presupusu Smile si atentie: ca de obicei, dupa ce desfaci, o sa mai gasesti si aia si aia stricate...si zici, daca tot sunt pe jos, hai sa le schimb, ca doar nu desfac motoru zilnic Very Happy
  • deleted-3353

  • Mesaje scrise: 70
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Sep 2006

  • Mesaj Privat
ToX a scris:
Jady a scris:din ce am inteles de la cineva care a facut setul la un SFI cu mana lui, l-a dus la 1000€, deci... sanse sa scap mai ieftin de atat... nu prea ar fi.


vrajeala. am facut motorul in august, ce-i drept nu la service ci eu + ealex
si m-a dus totu la 500E + multe sticle de cola Smile)

am schimbat in el cuzineti, segmenti, garnituri, distributie, verificat simeringuri si lamele la pompa de ulei, + planat chiuloasa facut scaunele la supape, totul curatat.

segmentii sunt cam 550 de mii per piston (in functie de producator, eu parca am pus Goetze) iar cuzinetii te duc cam 3 mil (palier + biele)

asta daca ai noroc sa n-ai vrun boltz naspa la piston, sau biela cu joc in boltz ca nu vei gasi de cumparat biele NICAIERI la nici un magazin. pistonul nou costa cam 100E si vine echipat doar cu segmenti si boltz, fara biela. daca ai ghinionul astam atunci intr-adevar o sa ajungi spre 1000E, dar intai trebuie sa il desfaci si sa vezi ce e acolo, pentru ca altfel iti dai doar cu presupusu Smile si atentie: ca de obicei, dupa ce desfaci, o sa mai gasesti si aia si aia stricate...si zici, daca tot sunt pe jos, hai sa le schimb, ca doar nu desfac motoru zilnic Very Happy


Pai poate daca ma apuc de el vii sa-ti dai si tu cu parerea, cu cheia, sau pur si simplu sa pierzi niste timp pe acolo, ca am auzit numai de bine despre tine asa ca... Very Happy Daca e, te astept cu berile Smile
  • BUBU87CALIBRA

  • Mesaje scrise: 180
  • Locatie: C R A I O V A
  • Masina: Calibra 1993 C20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Dec 2006

  • Mesaj Privat
ce mishto ziceam mai sus, visez la un LET... Very Happy Very Happy Very Happy
  • Flexatu_C20ne8V Rullsz

  • Mesaje scrise: 34
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Calibra 1992 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jun 2008

  • Mesaj Privat
bv frate'respect pt. ce-ai facut;))
  • BUBU87CALIBRA

  • Mesaje scrise: 180
  • Locatie: C R A I O V A
  • Masina: Calibra 1993 C20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Dec 2006

  • Mesaj Privat
multumesc! masina momentan are alt proprietar, la Calarasi
Skip ads

  1. Home
  2. Opel - Alte Modele
  3. Opel Calibra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR