Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Benzina
  • oli1994

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1994 c20
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Buna , sunt detinatorul unui opel vectra A motor c20ne am o problema foarte mare cu pompa de benzina. Astazi cand am ajuns acasa din oras in fata casei mi s-a oprit masina din senin , nu am stiut ce are , am dat la automat si nimic. In timp ce dadeam la automat nu am auzit bazaitu acela la pompa , desfac pompa iau 2 fire le pun pe pompa si pun la baterie , am observat ca pompa nu e arsa dar e blocata am pus firele plus pe minus , minus pe plus poate se deblocheaza dar nimic. Ce pot sa ii fac sunt, numai stiu ce sa ii fac ajutatima va rog. Va multumesc
Skip ads

  • luciraica

  • Mesaje scrise: 2,000
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2001 Z14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Oct 2011

  • Mesaj Privat
poi pompa noua... daca nu mere pe direct... nu ai ce sa-i faci caci este incapsulata...
nici nu costa mult... in jur de 150 RON
  • oli1994

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1994 c20
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jan 2013

  • Mesaj Privat
pompa e bosch si dintr-o data sa blocat nu mai am ce sa ii fac? mersi mult
  • oli1994

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1994 c20
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jan 2013

  • Mesaj Privat
ajutatima va rog!
Skip ads

  • nicunicu

  • Mesaje scrise: 2,597
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Feb 2012

  • Mesaj Privat
pompa de benzina electrica nu se repara,se inlocuieste cu alta noua sau SH dar buna
  • gaby_ph

  • Mesaje scrise: 67
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Calibra 1993 c20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Aug 2012

  • Mesaj Privat
salut , asa am patit si eu si nu am avut ce sa ii fac, am luat de la dezmembrari , 80 ron , bafta
  • oli1994

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1994 c20
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jan 2013

  • Mesaj Privat
multumesc! sper sa isi de-a drumu daca nu alta noua. cam cat e una second hand bosch?
  • micky001

  • Mesaje scrise: 1,318
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Omega 1997 x20se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Dec 2007

  • Mesaj Privat
I-si mai da duhul,nu drumul.Unele incep sa dea semne de oboseala,adica se blocheaza,dar daca-i tragi una la rezervor,mai faci o tura,doua.Stan patitul.Deci,chiar daca o deblochezi ,o faci pe moment,si o sa te lase iar cand o sa0ti fie lumea mai draga...,de o sa vii acasa cu ea ori in stanga,ori pe platforma.La fel am patit si eu,m-a lasat de-odata.Scos capac vizita porbagaj,lovitura de rigoare,pleaca,apoi cand mi-era mai bine,la padure la gratar,i-am dat ca la masina de cusut Veronica,si tot nu a mai vrut.Nu ai ce-i face,una noua functie de buget,ori una SH.A-si opta totusi pentru una noua.SH-ul este loterie,data jos de pe cine stie ce masina,ori si a ta a fost Bosch ,cu pusca si cureaua...

Se gasesc si mai ieftine,asa cum spun baietii.Bosch-ul cred ca este cam scumpa.Eu am luat un... ,nu mai stiu ce marca,dar nu Bosch,pe care am dat vre-o 240 lei,pentru motorizarea mea,dar la care mi-au dat garantie 5 ani.Pai,sa ma tina ea 5 ani...
  • oli1994

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1994 c20
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jan 2013

  • Mesaj Privat
ms mult oricum! eu am desfacut pompa am decapsato am deblocato si am puso inapoi pe masina si merge acum sa vad cat.....
  • bullet404

  • Mesaje scrise: 31
  • Locatie: Arges
  • Masina: Tigra 1995 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mar 2014

  • Mesaj Privat
tia mai facut ceva? eu i-am dat impulsuri vreo 10 min si sa deblocat.. in jumate de km sa blocat iar Neutral si tot asa.. acum ultima oara cand am deblocato prin impulsuri si si-o revenit huruie urat rau de tot Neutral
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Benzina

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR