Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri
  • pattila

  • Mesaje scrise: 215
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Zafira 2001 z22se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2005

  • Mesaj Privat
Reprezentantele nu sunt obligati sa comercializeze numai piese originale. Se pot comercializa si piese after market
Skip ads

  • florinrai

  • Mesaje scrise: 273
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Frontera 2002 y22dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Sep 2008

  • Mesaj Privat
a fost cineva la noul service Deva, cum e
  • Kmc0smin

  • Mesaje scrise: 569
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Feb 2008

  • Mesaj Privat
@racoarea si @co98 depinde de service. tata se intelege ff bine cu cei de la radacini vitan. masina mi-a adus-o dp 89 de zile de la comanda. cand masina a intrat in service dupa un accident , cica 35 de zile pana e masina gata dar care s-a modificat cad le-a zis ca se duce la GTT si renunta la contractul cu care varul lu tata il are cu ei. si in 15 zile masina gata,spalata,odorizant nou si covorase originale opel.
  • bogdanga

  • Mesaje scrise: 60
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Oct 2008

  • Mesaj Privat
baieti, eu sunt nou pe aici insa, tocmai ce mi-am achizitionat si eu o frumusete de vectra si ce sa va zic:
- prima interventie a fost: FILTRU AER C24128 - 60 RON; FILTRU ULEI HU6912X - 30 RON; FILTRU POLEN CU4151 - 40 RON; FILTRU BENZINA WH512 - 50 RON; ULEI 5L SAE 5W40 CASTROL MAGNATEC - 200 RON; BUJII Z222 - 120 RON - toate la un service foarte aproape de Real - Berceni
- a doua interventie - schimbat placute frana fata si un pivot fata stanga - total manopera inclusa - 330 ron - service din Pantelimon (Catelu) - foarte seriosi baietii si foarte amabili asa cum de altfel sunt majoritatea service-urilor care vor sa ajunga din ce in ce mai mari. Va recomand cu caldura o vizita pe la ei insa ... va trebui programare.
Skip ads

  • flob

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Corsa 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Salut,

Nu demult mi-am cam spart masina...A ajuns tractata in Cluj la service...Au venit cei de la asigurare sa imi evalueze daunele , urmeaza sa o bag in service. Problema e ca nu stiu unde sa o duc, deoarece in Cluj mi-au zis ca anul acesta nu au timp sa o reparea...Din cate am inteles eu din acest Topic Oradea ar fi destinatia ideala...Eu sunt din Satu Mare...de cel din SM nu prea stiu multe...Voi ce-mi recomandati?
  • Lucian___

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Neamt
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Bacau si Iasi- varza toatala. Preturi mari, nu vezi daca/cum se lucreaza la masina, esti dus cu zaharelul. Ce e bine- la Bc poti fuma in incinta cat astepti (de-ti vine acru) sa-ti termine treaba.
Suceava- ok pana acum (numa' ca tre sa iesi afara sa fumezi Very Happy ). Preturi bunisoare, au un geam mare si vezi tot atelierul in timp ce astepti.
  • iahimCJ

  • Mesaje scrise: 118
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Meriva 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Despre Ecomax Cluj ce parere aveti pt service/revizii in perioada de garantie? Am auzit zvonuri urate si tocmai ce trebuie sa mi se livreze si mie achizitia. Am preferat noua tocmai din cauza garantiei (si a discount-ului) si ar fi neplacut sa constat ca e o bataie de joc de fapt...
  • bobo32

  • Mesaje scrise: 52
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Aug 2007

  • Mesaj Privat
pentru serviciile de livrare, la orice ti se comunica verbal ca timp de livrare a masinii (1 - 1,5 luni) poti tripla din start.

cazul personal:
- avans: 28.01.2008
- restul: 11.03.2008
- factura finala si livrare: 25.03.2008
--- pe scurt: 3 luni din momentul in care am dat primii bani pana la livrarea efectiva a masinii.

si asta nu este un caz singular, asta este a doua masina cumparata de noua de la ei, si la prima a fost exact aceeasi poveste (cu diferenta de vreo saptamana mai putin daca bine imi aduc aminte).

cat despre revizii: recomand cu placere Opel West Oradea.
Skip ads

  • gabrield

  • Mesaje scrise: 2,778
  • Locatie:
  • Masina: Corsa 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Astia care mai preferati garantii, ginditi-va ca in primii 2-3 ani nu se strica nici o masina.

Asa ca, de banii aia pentru una noua, iei doua masini si iti mai ramin si de reparatii.
  • liberlamare

  • Mesaje scrise: 3,539
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2006 1.9 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2007

  • Mesaj Privat
bobo32 a scris:cat despre revizii: recomand cu placere Opel West Oradea.

si eu acolo am facut prima, acum ma pregatesc de cea de a doua 30.000 km.
  • iahimCJ

  • Mesaje scrise: 118
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Meriva 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Despre masini vechi sau noi parerile sunt impartite si fiecare isi face calcule si evalueaza oferte pt a alege ce e mai convenabil pt el.... Nu face subiectul acestui topic.
Cat despre termenul de livrare, in cazul meu sper sa nu se tripleze deoarece mie mi-au zis din start 2.5-3 luni Sad Sper ca intre timp sa-si fi schimbat politica de a atrage clientii Smile Pt revizii probabil ca o sa imi fac minivacanta la Felix si eu.
  • nicu.costinesti

  • Mesaje scrise: 504
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2000 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Dupa parerea mea, cel mai scump si cu serviciile cele mai de proasta calitate din tara este service-ul reprezentantei Opel din Constanta (Complex auto Kamsas Constanta).
Skip ads

  • elvis73

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2012

  • Mesaj Privat
fratilor am o masina cu patru cercuri si m a mancat undeva sa o las la vopsit la rucom.am avut de vopsit toata laterala stanga.era trasa cu cheia.am adus o la ei,era cam nespalata.au zis trei zile si e gata.oamenii m au sunat a doua zi sa ma intrebe codul de culoare al masinii.mi sa parut ciudat.m am dus dupa patru zile si ...stupoare.nu numai ca nu era gata dar nu fusese dezechipata(le zisesem chiar eu sa dea bandourile jos),o vopsisera ca pe dacie,nu fusese spalata si...mai aveam si capota data cu smirghel si chederele gazate.m am certat cu ei,am vrut sa iau masina asa cum era,numai sa nu mai stea acolo.s au rugat de mine ,au promis ca e gata urmatoarea zi.le am zis ,,dar cu capota ce ati avut?,,si au fugit toti.m am dus a treia zi.nu era gata.luni m am dus,marti la fel,pana la urma m am dus joi.gata,au zis oamenii.bine.am plecat.ventilatorul de AC mergea in continuu cu clima oprita,farul stang nu mergea.am ridicat capota sa vad ce e si...lipsea chederul de la capota.m am intors la ei mi au facut ventilatorul,de cheder s au jurat ca nu am avut dar pana la urma au recunoscut ca nu stiu unde e.au comandat nou.am plecat suparat pana la urma.am ajuns acasa si am inceput sa ma uit mai atent la masina.mi au gazat carenajul fata si burdufurile la brate fata,chederul la parbriz si bandourile usilor,mi au pus alte suruburi decat cele ale masinii,soarecii mi au ros mocheta de la motor,manerul usii fata era coaja de portocala,cel de la usa spate nu era vopsit(era vechea vopsea).pragul la usa spate gazat.toata masina polisata.mai cosmar ca al meu cred ca nu a avut nimeni.le am zis ca o sa dau trei cercuri jos(fara suparare pt posesorii de opel).o sa ma duc sa o arat si patronului sa vad ce parere are de toata situatia in care am fost pus.oamenii sunt un dezastru.nici la dusmani nu i as recomanda.o sa i fac de ras pe unde pot.nu am vazut atat dezinteres la niciun service.ii pot lauda pe cei de la TOPSPEED unde am vopsit bara fata si nici nu m a durut capul,ANSINI sau AUTOZON.in concluzie,indiferent de masina feriti va de rucom CRAIOVA.
  • PREDAVALI

  • Mesaje scrise: 55
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2019 K
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Aug 2010

  • Mesaj Privat
eu unul nu am avut contact cu un service opel pt ca mi-am rezolvat singur problemele
  • nicu.costinesti

  • Mesaje scrise: 504
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2000 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Sep 2008

  • Mesaj Privat
nasol omule... imi pare rau...
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri

Chestionar

Sunteti multumit de raportul pret caliate oferit de Service-ul Opel din orasul dumnevoastra ?
da 13%
nu 86%
506 voturi

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR