Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Benzina
  • jo_ny

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 1999 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Oct 2014

  • Mesaj Privat
salutare tuturor! sunt nou pe forum deoarece pana de curand nu am avut probleme cu masina. imi afuma bujia la pistonul 4 si merge cu intreruperi! si curios ca nu face treaba asta tot timpul. bujii noi ngk motoras pas cu pas curatat filtru de aer nou, ce e drept mai am 3000 de km pana la revizie, acum 7000 de km am schimbat tot ce e necesar la o revizie. ulei GM 10 w 40 cum ii place ei si cum o da producatorul filtru de benzina de aer de polen clapeta acceleratie curatata. bobina de inductie noua pusa acum 10000 km (aproximativ) precizez ca treaba asta o face de vreo 2 saptamani. ce e drept nici nu merg prea mult dar e sacaitor sa iti tremure schimbatorul in mana din cauza turatiei motorului. si la 7000 de km rulati am completat in jur de 1 litru jumate de ulei. am scos-o la drum am tras de ea,( de tras trage) in turatii mari pana in 5500 ceva de genul un mers constant la 120 sa zic, sa se mai curete tobele... nu mai stiu ce sa ii fac. posibil sa fie de la egr? pe tester curios nu imi da nici o eroare si nici in bord nu sta nici un bec aprins.mai ramane sa vad ce e cu egr..se aude si pe evacuare cum ar merge innecat! mersi fain!
  • luciraica

  • Mesaje scrise: 2,000
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2001 Z14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Oct 2011

  • Mesaj Privat
poi fa un test de compresie .. la orice sevice... poate ai o defectiune mecanica pe cilindrul 4
  • jo_ny

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 1999 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Oct 2014

  • Mesaj Privat
am sa ii fac si un test de compresie si cred ca am sa ii anulez si egr-ul sa vad ce se intampla! alte idei sau sfaturi? ms!
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Benzina

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR