Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum
  • alexrosu0589

  • Mesaje scrise: 205
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2007 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2014

  • Mesaj Privat
Am intampinat o problema de vre-o luna de cand mi-am luat opcom china si eu si cred ca am butonat ceva pe acolo si de acuma imi da eroare pe fog light spate ca nu am reusit sa fac becul de pe dreapta sa mearga si mai nou si ceata de pe fata dar ele se aprind. Am dezactivat din greseala proiectoarele? sau are vre-un fir pe dedesupt care face figuri?
Skip ads

  • catastefan

  • Mesaje scrise: 5,916
  • Locatie: Galati
  • Masina: Corsa 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jan 2012

  • Mesaj Privat
Farurile de ceata nu au bec pe dreapta spate. Doar pe stanga. Eu asa stiu.
  • alexrosu0589

  • Mesaje scrise: 205
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2007 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2014

  • Mesaj Privat
eu am combi, am uitat sa mentionez si la mine sunt becuri in ambele parti. AM demontat in spate si acolo cred ca e rupt un piciorus la suportul care are becul si se infileteaza pe bucata de metal care are circuitele.
  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
@catastefan, vectra c are lampa de ceata in spate si pe stanga si pe dreapta insa REC permite programarea doar a unuia dintre ele sa se aprinda.

@alexrosu0589, programeaza in REC sa se aprinda cel de pe stanga si ai sa vezi ca eroarea de pe spate va disparea.
cel mai probabil e din cauza ca masian ta are toate modulele programate pentru volan pe stanga si in rec ii zici ca e pe dreapta... masina probabil se confuzeaza...
pe fata va trebui sa vezi din ce cauza iti da eroare, poate e vreun contact imperfect pe undeva sau becul aproape scuturat...

proiectoarele se programeaza in BCM (butonul pentru aprinderea lor), UEC (ca sa le aprinda) si IPC (ceasuri, ca sa se aprinda led-ul corespunzator).

depinde pe unde ai umblat...
umbla cu grija pentru ca OP-COM poate sa-ti dea mai multe dureri de cap decat sa te ajute...
Skip ads

  • catastefan

  • Mesaje scrise: 5,916
  • Locatie: Galati
  • Masina: Corsa 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jan 2012

  • Mesaj Privat
Uite asa am mai aflat ceva...multumesc frumos pentru explicatie.
Isteata treaba cu ambele lampi si programarea uneia doar...cred ca e folositoare cand circuli in alte tari ca Anglia.
  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Stau su ma gandesc daca au pus bec in ambele parti de ce nu le-au lasat sa se aprinda ambele?
Mi se pare o chestie buna sa ai ambele becuri de ceata aprinse si daca se arde unu il ai le celalalt...
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR