Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Opel vs ...
  • Ice-D

  • Mesaje scrise: 46
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 1996 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Va salut.

Am de ales intre un opel astra g 2003 si un chevrolet optra 2004 (lacetti in europa), ambele sunt 1.6.
Ce parere aveti de optra? Va pun link-urile cu ambele masini. In 2-3 ore o sa vad chevy-ul.
Sper sa mearga link-urile.
Masinile :

Chev
Web Page Name

Astra
Web Page Name

Multumesc.
Skip ads

  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,414
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Astra.
Gasesti piese mai usor.
  • borsy

  • Mesaje scrise: 3,025
  • Locatie: Alba
  • Masina: Insignia 2011 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2013

  • Mesaj Privat
Arata mai bine Chevroletul, mult mai bine (cel putin interiorul), cu piesele probabil e mai greu dar tinand cont ca e benzinar, poate nu o sa ai mari probleme.
  • Ice-D

  • Mesaje scrise: 46
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 1996 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Va salut baieti.

Am cumparat chevroletul,de aceea nu mai este disponibil anuntul. Pretul final 130k(initial 140k peso), echivalentul a 2200 euro. Singurul defect este vopseaua pe plafon, practic,lacul. 3 posibilitati: a stat prea mult in soare,a spalata in soare sau....cum am patit eu, a pus
husa pe masina si lasata in soare. Nu stiu daca este tocmai o idee buna,poate ma lamuriti voi. Husa mea in Romania(pentru vectra) este groasa si permeabila, pe cand cea care am primit-o in pretul Chevroletului este subtire (fas,nailon, habar nu am) si impermeabila.
Am testat masina,fara erori,toti martorii functioneaza, frane bune, toate fluidele tic tac, nu mananca ulei,fara zgomote la rulare, 85k km pe bord, sunt al 3-lea proprietar, tipul mai are 2 masini.
Sunt super multumit, nu spun ca este mult mai tare ca Opel astra, dar...este diferenta. Mi-a dat si istoricul masinii, 2008 in sus.

Optionale:
- piele
-suporturi pahare fata si spate (2+2)
-4 geamuri electrice+ blocare
-oglinzi electrice (nu stiu daca sunt si incalzite,oricum, zona tropicala, astia nu stiu ce e aia zapada sau temperaturi sub 18-20grade)
-blocare/deblocare usi
-alarma
-inchidere/deschidere+ portbagaj pe cheie.
- proiectoare
-AC manual
-DVD Pioneer(mare) cu telecomanda(inca in garantie). Nu am apucat sa-l studiez foarte bine,am vazut ca are wi-fi,bluetooth, functie telefon+ microfon instalat pe consola volanului,. Ar fi frumos sa aiba si gps,ramane de vazut maine.
-cotiera fata/spate
-jante pe 15 (cred)
-comenzi volan

Cam asta ar fi masina,cel putin in mare.

borsy,este exact opus, nu prea gasesc piese pentru Opel astra, dar pentru Chev, fara numar. E' ca si cum ai de ales in Ro intre Opel si Lancia, dpdv al pieselor.

cangri, am vrut astra, am avut noroc cu sotia....noroc chior. Multumesc.

Maine o sa o studiez mai bine si o sa pun poze, pana una,alta....le pun pe cele din anunt.

Cele bune !
Skip ads

  • increatul

  • Mesaje scrise: 1,636
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Si ce faci prin Filipine, daca vrei sa ne zici?

Au si OLX acolo, f fain. Smile
  • Ice-D

  • Mesaje scrise: 46
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 1996 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Dar ce nu fac.. Laughing Pot sa fac ce vreau aici,baut la volan, fara permis,dat in broasca (frecat femei), Boracay,palmieri,banane,coconut....ce vrei.

Colac peste pupaza, am o afacere profitabila aici si lucrez pe 2400 de euro. Daca aveti in plan o vacanta exotica,eu stiu, Boracay,Palawan, Batangas,Tagaytay, cu mare placere ne auzim. Eu locuiesc in Makati,centrul financiar al Rep. Ph. Au mancare foarte buna,recomand oricand.

Anyway, foarte amuzanta intrebarea.... Wink Ne auzim si maine, deja este 2 fara 14 minute (am), asa ca..te rog sa ma scuzi.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Opel vs ...

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR