Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • alexutzu

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Vectra 1997 x20dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2007

  • Mesaj Privat
amo vectra B din 97 si dak am geamurile de pe fata deschise pe jumatate tremura si trancane de park ar vrea sa fuga de la locul lor.as dori si eu o solutie la problema asta. va multumesc anticipat
Skip ads

  • Popi3

  • Mesaje scrise: 70
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Solutia este sa desfaci fetele de usi si sa ungi cu vaselina grafitata sina pe care culiseaza macaraua, asta este doar o solutie temporara, daca vrei ceva definitiv trebuie sa schimbi tot mecanismul care chiar nu merita.
  • alexutzu

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Vectra 1997 x20dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2007

  • Mesaj Privat
pai si am incercat sa desfac fetele de la usi dar tot metalul ala din spatele fetei e acoperit cu un fel de capitonaj si mia fost frica sa desfac ala.ce sa fac sa il desfac ?
  • maiandrei

  • Mesaje scrise: 4,711
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Daca desfaci folia aceea cu grija, nu se va rupe. Iar cand o lipesti la loc (la mine nu a fost nevoie de o alta solutie de lipit), ai grija sa fie bine intinsa, ca la inceput.
Skip ads

  • Popi3

  • Mesaje scrise: 70
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Eu am taiat-o pe margine si am lipit-o la loc cu scotch si chiar nu este vreo diferenta.
  • alexutzu

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Vectra 1997 x20dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2007

  • Mesaj Privat
pai in principiu care parte a sistemului din portiera ar fi uzat de tremura geamul.e vorba numai de o piesa anume sau de intreg sistemul.
  • Popi3

  • Mesaje scrise: 70
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Cand desfaci fata de usa lasi geamul cam pe la jumatate in jos si ai sa vezi o sina orizontala pe care culiseaza niste role de plastic, acele role se uzeaza in timp si prind joc, ii bagi vaselina grafitata(sa fie groasa) la greu exact pe role si n-o sa mai troncane deloc.
  • danbarcer

  • Mesaje scrise: 80
  • Locatie: Tulcea
  • Masina: Vectra 1996 X17TD
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jul 2007

  • Mesaj Privat
alexutzu a scris:amo vectra B din 97 si dak am geamurile de pe fata deschise pe jumatate tremura si trancane de park ar vrea sa fuga de la locul lor.as dori si eu o solutie la problema asta. va multumesc anticipat

am avut aceeasi problema ! am desfacut fetzele interioare si am gasit o garnitura pe care culisa geamul cazuta in usa... am pus-o la loc , am uns toate mecanismele cu vaselina si gata! nu mai trancane , nu mai scartaie !
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR