Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • costi_bmv

  • Mesaje scrise: 118
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Feb 2013

  • Mesaj Privat
salut,

am facut de curand un test cu ajutorul lui gyzmo ( noroc ca este in buc...daca u ii dadeam foc la masina Smile) si mi-a dat urmatoarea eroare : B 1325 ( 03 ) module power circuit- undervolt....
1) a mai avut cineva aceasta eroare
2) inainte de aceasta eroare B 1325 ( 03 ) aveam erorile pentru schimbarea ambelor faruri...nu le mai stiu care sunt...naiba sa le ia..

m-a gandesc sa schimb acel modul control electric faruri ....investitia ar fi de 400 - 500 ron modulul sh si manopera cat o fi..poate nu imi mai da erorile de schimbarea farurilor...doamne ajuta..


pana atunci astept mesaje de la colegii care au avut aceasta eroare B 1325 ( 03 ) si care a fost rezolvarea....
Skip ads

  • hog33

  • Mesaje scrise: 1,006
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mai 2014

  • Mesaj Privat
la reprezentanta ai fost ? Este 100 ron o constatare..si afli exact ce sa schimbi si ce nu ! bafta
  • lucio85

  • Mesaje scrise: 4,965
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2010 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2010

  • Mesaj Privat
cauta un electrician bun care sa faca prima data toate verificarile din link si dupa schimba piese
http://workshop-manuals.com...mation/dtc_b1325/
  • gyzmo

  • Mesaje scrise: 3,753
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2011

  • Mesaj Privat
Celelalte doua erori erau:
U1512 00 (K26 Headlamp Control Module) LIN Bus 1 Lost Communication With Device 2 (E13L Headlamp Assembly Left)
U1522 00 (K26 Headlamp Control Module) LIN Bus 2 Lost Communication With Device 2 (E13R Headlamp Assembly Right)
Skip ads

  • Giulestina

  • Mesaje scrise: 183
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Antara 2014 Z22
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Aug 2012

  • Mesaj Privat
Poate sa fie modulul AFL care este sub volan stanga langa BCM dar poate sa fie si modulul din far stricat. Trebuie sa stii sigur care din cele doua sunt defecte, tin sa cred ca farul este cel cu problema. Oricum fa operatiunea asta la cineva de la Opel care nu a facut-o pentru prima data deoarece e complicaciune cu partea de AFL si majoritatea service-urilor sunt pline de retarzi fara pic de specializare.
  • lucio85

  • Mesaje scrise: 4,965
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2010 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2010

  • Mesaj Privat
De cand ai erorile? Ai schimbat ceva la ea., ai avut accident?sau au apãrut din senin!
  • costi_bmv

  • Mesaje scrise: 118
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Feb 2013

  • Mesaj Privat
erorile U1512 00 si U1522 00 le am de anul trecut.... iar eroare : B 1325 ( 03 ) module power circuit- undervolt.... a aparut acusica de curand....pana in eroarea eroare : B 1325 ( 03 ) module power circuit- undervolt.... am aut o mica lovitura pe partea stanga ...farul este putin spart si bara zgariata...am gasit-o in parcare dimineata:(((((.....alte problem nu am mai avut....
  • costi_bmv

  • Mesaje scrise: 118
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Feb 2013

  • Mesaj Privat
la mine totul merge in directia...m-am c-am saturat de vechea poveste "opel este cea mai buna masina si fiabila...doar este germana".....optez la anul pt alta marca...Toyota sau mazda...
  • borsy

  • Mesaje scrise: 3,025
  • Locatie: Alba
  • Masina: Insignia 2011 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2013

  • Mesaj Privat
Pai cine ti-a zis ca nemtoaicele sunt cele mai bune?.Smile
  • gyzmo

  • Mesaje scrise: 3,753
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2011

  • Mesaj Privat
Verifica totusi bornele(mai ales cea de +),eventual daca poti verifica si starea acumulatorului,precum si capacitatea de incarcare a alternatorului,ele mai pot cauza eroarea nou aparuta...

• A high or low voltage value in multiple modules indicates a concern in the charging system.
• Overcharging with a battery charger or jump starting can cause this DTC to set.

Idea
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR