Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • sever iulian

  • Mesaje scrise: 1,325
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Insignia 2017 B20NFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Azi am trecut pe la fisc, am aflat cu surprindere ca sunt dator la sanatate cu +2000 lei reprezentând impozit pe 2012-2015. pe 2011 am fost cat pe ce sa fiu executat acum 1 an si ceva in urma, a achitat sotia vreo 500 lei.
orice depozit bancar cu dobanda de chiar si 1 leu te face dator la sanatate cu minimul de 5,5 % din salariul mediu brut pe economie(pe 2015 inseamna 680 lei !).
eu am de gand sa platesc, oricum voi fi executat silit dar problema se pune la cei plecati permanent din tara. am in familie o gramada de exemple, de exemplu cumnata e maritata +10 ani in Italia si are un depozit de zile negre in tara, a devenit automat datoare cu CASS din iunie 2010 pana azi de când e legea in vigoare.
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
pai toate promisiunile din campanie de unde crezi ca le vor plati?
S-au repezit pe omuletii mici, ca astia nu comenteaza. Nu credeai ca or sa se focuseze pe marii datornici...

Si da, legea asa e, daca nu esti salariat (adica daca nu platesti contributia la CASS din venituri asimilate salariilor) te ataca pentru depozite bancare si rahaturi. Si acolo au plafon minim.
Pana acuma s-a mers pe burta, acuma s-au prins ca trebuie sa dea ce au promis, altfel in 2016 pesedeul risca sa nu mai intre nici in parlament (ca se vor intoarce impotriva lor toti asistatii sociali carora le-a promis Ponta marea cu sarea in campanie) si acuma au iesit la vanatoare de bani
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR