Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Benzina
  • pampam

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Prahova
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2014

  • Mesaj Privat
Buna seara,
In urma testului cu pedalele am vazut urmatoarele erori: 1405 si 1616. Detin o Corsa C din 2001, benzina 1.0.
As vrea cateva pareri, sa stiu cam ce am de facut pentru a remedia evetualele probleme. Am facut testul cu pedalele in urma aprinderii becului masina cu cheita in timpul mersului, care se aprinde si se stinge cand are chef. Mentionez ca am achizitionat masina acum o luna si d-abea am inmatriculat-o, as dori sa o pun la punct, sa o tin ceva timp. Inca ceva, cand motorul eate subturat, ma refer cand plec de pe loc sau cand schimb treapta la viteza mai mica, cateodata si la relanti se aude un zdranganit/tremurat in bord, in partea din centru spre dreapta. Nu am acel mic afisaj care este deasupra bordului. As fi recunoscator daca ma puteti ajuta in vreun fel. Va multumesc!
  • Radulesc Daniel

  • Mesaje scrise: 34
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2001 z16 xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Buna seara, In coltul din dreapta sus unde se gaseste acea lupa ,si scrie cauta orice... tastati codurile care v-a intereseaza si sper s-a gasiti raspunsul adecvat ! Iar an ce priveste zgomotul din bord ,posibil sa fie si din cauza subturarii motorului ,dar s-a speram ca a-si vor spune parerea si ceilalti membrii ai forumului ! Succes an rezolvare v-a doresc !
  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Benzina

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR