Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Benzina
  • rares_tablet

  • Mesaje scrise: 23
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Aug 2014

  • Mesaj Privat
Salutare.
Dupa vreo 3 mecanici iscusiti si cateva sute de lei pierdute, apelez la voi...am o problema cu casetofonul CD 30 MP3 al Opelului meu Astra H 2007. Nu functioneaza luminile la el. Mai exact, seara sau ziua cand e mai intuneric, tastele nu se aprind deloc. Si asta e doar la casetofon, pentru ca dedesubt la climatizare functioneaza. Am facut vreo 4 diagnoze, si mi s-a spus ca exista o eroare intre display-ul GID si CD 30MP3, mai precis casetofonul a fost inlocuit si nu recunoaste anumite elemente. Mi-a fost frica sa dau casetofonul la desfacut, pt ca mi s-a mai spus ca se poate rezolva fara a-l deschide.Practic el functioneaza ok, doar ca nu face laegtura cum trebuie.
Ce ma sfatuiti?! Merg cu casetofonul in mana la un "mester"?!
Multumesc!
  • liviu2004

  • Mesaje scrise: 2,323
  • Locatie: Galati
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Daca cd30mp3 nu are acelasi cod cu ecranul gid, ai aceasta problema. Stii codul de la cd30mp3? Probabil ca nu, ai cheltuit cateva sute de lei degeaba, cu vreo 50 ron scoti codul de la cass si il imperechezi cu un opcom de 50 ron. Asta e ... banii tai.


Ultima modificare facuta de liviu2004 la Lun 24 Nov, 2014 10:09 pm, modificat de 2 ori in total
  • rares_tablet

  • Mesaje scrise: 23
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Aug 2014

  • Mesaj Privat
am cartzulia de la cd mp3, are multe chestii pe-acolo. chestia e ca masina e luata din Germania si nu am dat importanta la toate hartoagele alea ciudate. merci pt sfat. o sa caut pe cineva Smile
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Benzina

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR