Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • nicuviasu

  • Mesaje scrise: 75
  • Locatie: arad
  • Masina: Astra 1993 TC4EE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Oct 2006

  • Mesaj Privat
Salutare. Am o problema mare de tot. Duminica am desfacut "carburatorul" ca sa-i zic asa desi e monopunct, si am constatat ca returul este complet infundat si lagarul pe care este prinsa valva EGR la fel.
Din pacate nu am putut sa-i desfac piulita aia de la retur ca sa vad ce e acolo si cum as putea sa desfund. De asemenea lagarul ala de care ziceam (de la EGR) este infundat cu funingina care e tare ca piatra.
Am nevoie disperata de ajutor de la voi deoarece masina a inceput sa mearga foarte prost in ultima vreme.




Vectra A, an 90, C16NZ
Skip ads

  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Tricloretilen sau carbusolv de Policolor. WD40 e cam frectie la picior de lemn acolo.
Evident multa rabdare, periute de dinti cit mai multe, o sacosa de cirpe bumbac de le second hand, bucatele de lemn ca sa razi, un vas metalic, chei si surubelnite de calitate.
Asteptam poze si explicatii.
  • varza

  • Mesaje scrise: 202
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2006

  • Mesaj Privat
poti sa folosesti spray 2+2 pentru curatat carburator - foarte eficient. am curatat valava EGR cu asa ceva si depunerile alea gen piatra se dizolva aproape instantaneu.
  • nicuviasu

  • Mesaje scrise: 75
  • Locatie: arad
  • Masina: Astra 1993 TC4EE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Oct 2006

  • Mesaj Privat
O sa incerc asa cum ziceti voi.
Ce pot sa fac totusi cu returul care e infundat si nu pot nicicum sa desfac surubul ala??
Skip ads

  • varza

  • Mesaje scrise: 202
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2006

  • Mesaj Privat
exista spray pentru suruburi - nu stiu sa iti recomand o marca (sigur gasesti unde gasesti pe alal 2+2)
  • Ioani

  • Mesaje scrise: 125
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 1992 C18NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Nov 2007

  • Mesaj Privat
nicuviasu a scris:O sa incerc asa cum ziceti voi.
Ce pot sa fac totusi cu returul care e infundat si nu pot nicicum sa desfac surubul ala??

Salut. SI la mine se cam infunda returu.....si daca suflu de 2 ori se desfunda......
CU ce l-ai desfundat? Sau curatat ?
EU mah gandeam sa scot returu de la rezervor si din partea cealata sa bag compresoru Evil or Very Mad
Inca nu am incercat ....doar o ideie....
  • ExpressVectra

  • Mesaje scrise: 598
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2009

  • Mesaj Privat
SI acest post interesant a murit Sad
  • giurgiu nicu

  • Mesaje scrise: 58
  • Locatie: Alba
  • Masina: Zafira 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Feb 2009

  • Mesaj Privat
salut , sa nu mai deschid alta discutie , postez aici problema mea, deci ; dupa ce am curatat valva EGR si schimbat si garnitura, masina are acum un relantiu instabil , daca puteti sa-mi dati o idee un sfat despre aceasta problema ce ar trebui sa mai fac sa scap de ea, e foarte enervant mai ales cand astepti la un semafor. masina este vectra A fab 95. x16sz. multumesc!
  • marian_sro

  • Mesaje scrise: 3,805
  • Locatie: piatra neamt
  • Masina: Vectra 1999 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2007

  • Mesaj Privat
posibil aer fals pe la vreo garnitura.
  • german ocsi

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Corsa 2001 1000 cc
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Nov 2007

  • Mesaj Privat
giurgiu nicu a scris:salut , sa nu mai deschid alta discutie , postez aici problema mea, deci ; dupa ce am curatat valva EGR si schimbat si garnitura, masina are acum un relantiu instabil , daca puteti sa-mi dati o idee un sfat despre aceasta problema ce ar trebui sa mai fac sa scap de ea, e foarte enervant mai ales cand astepti la un semafor. masina este vectra A fab 95. x16sz. multumesc!
la mine era invers inainte numi statea la relantiv acum dupa ce am curatat egr nu mai am probleme .poate nu ai strins suruburile bine si prinde aer incearca si pune silicon poate e mai bun ca garnitura bafta
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR