Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Electric
  • TCat

  • Mesaje scrise: 32
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Vectra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2017

  • Mesaj Privat
Salut! Nu sunt sigur daca am postat in categoria potrivita dar m-am gandit ca este vorba de partea electrica deci daca nu am postat bine va rog sa ma iertati. Am o Vectra C 2004 Elegance Z18XE 1.8 16V 122cp si am pe ea un CDR 2005 VDO care pana in prezent avea butonul de scos cd umpic in interior astazi m-am hotarat sa il curat sa vad ce are de sta in spate ( am uitat sa specific ca buton functiona) am curatat fata la casetofon nu am rupt nimic dupa care am pus fata inapoi si acum casetofonul nu mai scoate cd afara scrie ERROR CD, il citeste fara nici o problema dar numai il da afara. Ce are?
Skip ads

  • catastefan

  • Mesaje scrise: 5,916
  • Locatie: Galati
  • Masina: Corsa 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jan 2012

  • Mesaj Privat
Ce semnifica ``cd umpic``?
Termen tehnic?
  • TCat

  • Mesaje scrise: 32
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Vectra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2017

  • Mesaj Privat
"cd umpic" - ma refeream la faptul ca butonul pe care apesi cand vrei sa scoti cd-ul afara era in interior nu era lafel ca celelalte butoane.
  • big_electro61

  • Mesaje scrise: 4,493
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2008 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Vad ca ai o jena in a accepta faptul ca ai scris o bazaconie(umpic...).Putea-i recunoaste elegant ca ti-ai fi dorit sa scrii...,"un pic"=putin...! Eu am un respect deosebit fata de cei ce au puterea sa-si recunoasca greselile,dorindu-si a si le corecta...
Skip ads

  • TCat

  • Mesaje scrise: 32
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Vectra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2017

  • Mesaj Privat
multumesc mult ca m-ai corectat si chiar nu mi-am dat seama ca am scris legat. am m-ai scris de 2 ori acelasi lucru si de 2 ori prost.... am stat cred ca vro 6-7 ore in masina pentru a elucida misterul acestui cdr si nu am reusit sa scot nici acum cd-ul din el... nu este o scuza pentru faptul ca am scris gresit doar m-am grabit.... si nu mi-am dat seama
  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
big_electro61 a scris:ai scris o bazaconie(umpic...).Putea-i
rade ciob de oala sparta...
  • big_electro61

  • Mesaje scrise: 4,493
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2008 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Imi cer scuze daca prin greseala mea expusa de coleg am creat neintelegeri pentru cititori...! O sa ma straduiesc sa fiu mai atent!
  • TCat

  • Mesaje scrise: 32
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Vectra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2017

  • Mesaj Privat
Va rog frumos ma puteti ajuta cu problema mea? Nici acum nu pot sa scot cd-ul afara si deja ma enerveaza foarte tare .... ce pot sa fac cum scot cd-ul din casetofon?
  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
eu zic ca e o problema mecanica si de asta nu scoate cd-ul afara...
e posibil sa se fi rupt vreun plastic sau sa se fi blocat cd-ul cumva...
demonteaza cdplayer-ul si vezi ce e acolo...
  • TCat

  • Mesaje scrise: 32
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Vectra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2017

  • Mesaj Privat
chiar acum ies afara sa scot casetofonul dupa masina si ma apuc de el sa vad daca ii dau de cap...
revin cu rezolvarea sau cu problema Smile)
  • TCat

  • Mesaje scrise: 32
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Vectra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2017

  • Mesaj Privat
problema rezolvata am scos unitatea CDR, am scos fata am desfacut partea care avea cd-ul in ea si cu ajutorul a 2 surubelnite am inlaturat cat am putut cele doua "cerculete" (clipsuri sau ce sunt ) care tin cd-ul si am tras spre exterior de acesta. am montat unitatea CDR inapoi am pus codul dupa care am introdus un alt cd acum functioneaza, il citeste si il da afara, sunt umpic indoit de tehnic pe care am folosit-o deoarece cd-ul pe care l-am introdus am observat ca are cateva zgarieturi si cand iesea avea un sunet si o foarte scurta asteptare ( apasam pe buton pentru a scoate cd-ul dupa care iesea un pic si nici o secunda nu statea blocat dupa care iesea de tot) imi cer scuze daca am greseli de ortografie sau punctuatie. am incercat sa explic cum am facut pe intelesul tuturor sper.
  • big_electro61

  • Mesaje scrise: 4,493
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2008 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Trebuie apreciate determinarea si chiar...,curajul de a rezolva o problema pe care,nu prea multi ar fi "atacat-o"...!
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Electric

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR