Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri
  • cont-sters-3673

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Oct 2006

  • Mesaj Privat
De unde pot sa inchiriez, in Bucuresti o remorca pt un automobil?! m-ar interesa fie o remorca in care poate incapea un vectra B, fie o platforma ...

Ideea e ca vreau sa aduc o alta masina din Craiova ... si ca sa apelez la un serviciu de tractari e cam (foarte) costisitor ... va rog mult, poate stie cineva ... am nevoie de ea sambata.

Multumesc anticipat.
Skip ads

  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
am doua numere de telefon :
1. gabi - un concitadin de al meu de vreo 30 de ani care are o platforma si face curse " neoficial " . Suna-l si intreaba-l pretul :0744.316.568 - e din buzau tipul

2.Dacia asistenta - search google
  • mctoto

  • Mesaje scrise: 1,846
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1993 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2006

  • Mesaj Privat
dacia asistenta e 100 ron urcarea si coborarea pe platforma si apoi 1.6 ron pe km.
  • KeLLy

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Ascona 1987 c18nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Nov 2006

  • Mesaj Privat
0788026560 marian platforma e din buc dar face curse in tara si afara are firma si vreo 3 -4 masini suna-l si vb!!
Skip ads

  • cozmino

  • Mesaje scrise: 992
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2007

  • Mesaj Privat
[quote="mctoto"]dacia asistenta e 100 ron urcarea si coborarea pe platforma si apoi 1.6 ron pe km.[/quote]

Mari jepcari cei de la Dacia Asistenta.

Atentie insa, 1.65 ron km(16.500) , adica 3.2 ron/km(32.000), pentru ca se plateste tur-retur , plus distanta de la care a venit masina pana la voi .

Voie buna!
  • mctoto

  • Mesaje scrise: 1,846
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1993 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2006

  • Mesaj Privat
mai nu stiu o fi fost ala vre-un tepar. am mers eu acu 2-3 luni si a fost cam 1.200 pt cam 10 km. si am sunat inainte sa intreb si nu mi-au zis nimic de retur si alte chestii
  • cozmino

  • Mesaje scrise: 992
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2007

  • Mesaj Privat
[quote="mctoto"]mai nu stiu o fi fost ala vre-un tepar. am mers eu acu 2-3 luni si a fost cam 1.200 pt cam 10 km. si am sunat inainte sa intreb si nu mi-au zis nimic de retur si alte chestii[/quote]

Tot ce e posibil. Eu am sunat la ei si asta au zis, cunosc si oameni care au apelat si acelasi lucru. Pe tine te-au luat din Bucuresti dintr-o locatie in alta. Poate in oras se aplica alta regula.
  • criss_slc

  • Mesaje scrise: 316
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Din pacate si eu am avut nevoie de o platforma. La cateva zile dupa ce am luat masina am lovit un caine. Jivina nu a avut nimic (a fugit pe sub masina mancand pamantul), dar eu m-am ales cu radiatorul spart. Concluzia: 120 RON platforma Dacia (din Pantelimon - iesirea spre Cernica si pana in Fundeni la Di-Bas) si 1.700 RON service cu rezolvarea problemei in 2 ore (sambata dimineata).
On topic: tarif platforma Dacia Asistenta: 101,6 lei deplasarea la fata locului + 1,6 lei pe km.
  • Vios40

  • Mesaje scrise: 409
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Rekord 1987 2.3D LS
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Pe vremea cand conduceam mandru Dacia (in 2005) am ramas fara disc de ambreiaj la Km 97 pe A2. Am apelat la Dacia Asistenta si cand am aflat suma m-am decis sa o imping pana acasa in Salajan (pe atunci). Am intrebat de ce si am fost informat de "tur si retur" de parca eram Rols`. Suma era modica, tandea pe mandea 9.700.000 lei! Norocul meu cu un buzoian dotat cu 3 pistoane (trei femei de 80 kg.) care au dat un vand daciei mele de am ajuns la 40 Km./H din prima ajutand-uma sa demarez. Apropo, nu inteleg de ce ai apelat la Di Bas? La Peter al meu cred ca o faceai la 1/2 din pret Very Happy
  • criss_slc

  • Mesaje scrise: 316
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Ca sa intelegi de ce am apelat la Di-Bas iti spun doar ca am apelat la Dacia Asistenta pentru ca nu am stiut sa o tractez cu alta masina. Am gasit orificiul din bara din fata, dar in viata mea nu auzisem de carligul de remorcare (aveam masina de doua zile).
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR