Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • spectrus7

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Timis
  • Masina: Corsa 2011 Z13DTE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Dec 2014

  • Mesaj Privat
Salut,

Am un Astra H la care a luat-o putin razna iluminarea butoanelor din consola centrala. In primul rand, cand descuiam inainte masina cred ca se aprindeau automat toate butoanele care tin de radio (CD30). Acum cand o descui se aprinde doar becul care ilumineaza butonul rotativ de on/off/volum si cele patru butoane cu sageti. De asta nu sunt absolut sigur, dar asa tin minte.
Problema principala insa este ca daca aprind farurile se aprinde tot ce trebuie in afara de ceea ce tine de ventilatie - cele trei butoane rotative din partea de jos. Aveti idee care ar putea fi problema? Sa fie vreo siguranta?
Modelul este Astra H 2005 Z16XEP.

Merci!
Skip ads

  • flr

  • Mesaje scrise: 61
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2012

  • Mesaj Privat
exacat asa a facut si la mine a duarat doar o zi dupa cand am deschis masina si-a revnit singura s-au aprins luminiile de ventilatie,la mine nu se mai aprindeau alea de ventilatie parca ala de deschidere/inchidere masina din interior si butoanele din plafoiera parca...
  • spectrus7

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Timis
  • Masina: Corsa 2011 Z13DTE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Dec 2014

  • Mesaj Privat
Da, chiar, acum ca ai spus mi-am dat seama ca nici alea din plafoniera si nici cel de deschidere/inchidere nu se aprind. M-am gandit si eu la varianta asta cu "reboot-ul", dar nu si-a revenit inca...
  • T.ion

  • Mesaje scrise: 3,454
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Zafira 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Feb 2014

  • Mesaj Privat
Verifica in portbagaj sigurantele: 27, 37, 11. pentru iluminat interior.
Verifica burdufurile, stapurile dintre usi, inclusiv haion-ul... sa nu ai fire rupte/roase in ele.

cele trei butoane rotative din partea de jos.
Verifica sa nu fie arse becu/rile.

Vezi ce mai spun colegi.
Skip ads

  • flr

  • Mesaje scrise: 61
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2012

  • Mesaj Privat
da cum zice colegul meu de mai sus verifica si usa stanga spate eu acolo am avut firele rupte,vezi sa nu faca vreun scurt ceva,la mine cat am avut problema cu becurile de la ventilatie nici testerul nu puteam sa il pun pe masina,nu citea nici-o informatie despre masina,si stiu ca si-a revenit dupa ce am luat pe cnv in spate si-a deschis usa stanga si de a doua zi am refacut eu lipiturile la usa aia,ma gandesc ca poate nu am lipit vreun fir ceva,in usa aia gasisem mai demult firele rupte si le-am lipit eu din nou,scoate si tu mufa de la usa din spate si verifico
  • spectrus7

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Timis
  • Masina: Corsa 2011 Z13DTE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Dec 2014

  • Mesaj Privat
Merci de sfaturi, am fost plecat pana acum dar o sa incerc zilele aste ce mi-ati sugerat si o sa va spun care e treaba daca rezolv problema.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR