Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • DrK
  • *
  • 16 mesaje
  • din 20 Feb 2007
  • Astra CDTI 120CP
  • Bucuresti
  • DrK

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra CDTI 120CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Feb 2007

  • Mesaj Privat
daca gaseam unu pe la mine pe la bloc ii rupeam piciorusele Smile
Skip ads

  • grigs

  • Mesaje scrise: 107
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra Z16 XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Fratilor, eu am o problema mai ciudata cu pisicile. Dat fiind faptul ca am optat pentru motorul de 1.6 la Vectra mea, este mult spatiu liber de jur imprejurul motorului. Iarna asta, dupa ce ajung acasa si plec de langa masina, pisicile vin la masina, intra pe dedesubt si se urca pe motor. Este varza motorul meu, plin de noroi si de par, imi vine sa plang in fiecare dimineata. Deocamdata nu s-au atins de fire dar stau cu teama. Ce sa fac? Sa dau cu spray de piper pe motor cand ajung acasa?
V-as ramane recunoscator daca scap de problema asta pe timpul verii.
  • Mircea KDT

  • Mesaje scrise: 336
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2005

  • Mesaj Privat
din pacate, nu traim in elvetia sau germia unde nu e urma de caine vagabond sau pisici, poate decat in cazuri izolate.

cand aud pe unii spunand ca le rup picioarele cainilor care se mai pisa pe rotile lor sau pun otrava, ma crucesc. O sa omoare un caine, doi, trei, ...zece dar nu pe toti din bucuresti. pe langa faptul ca mi se pare barbar sa omori un caine ptr ca s-a pisat pe roata ta superba si stralucitoare, a mai incercat si basescu sa-i extermine organizat pe toti dar nu a reusit.
e deranjant, stiu, si mie mi se zbarleste paru in cap sa-mi vad masina zgariata sau pisata, insa traim in romania si cainii vagabonzi sunt parte din fauna urbana, din pacate.
cainii isi marcheaza teritoriul urinand. daca un caine a urinat pe rotile voastre, vor mai veni si alti sa o faca.
incercati cu spray de piper cum a spus cineva.
mai mult ma deranjeaza cei care au caini si nu ii duc in locuri mai ferite pentru a-si face necesitatile, in rest cei vagabonzi nu au nici o vina...vina au autoritatile locale care ignora total problema!
  • Sezran

  • Mesaje scrise: 1,183
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2004

  • Mesaj Privat
hai ma lasi? cind autoritatile locale incearca sa faca ceva apare o armata de babornite si alte creaturi la menopauza care cica "apara animalele". mai vine cite o stafidita gen bb si gata circul. presa abia asteapta un motiv de scandal si mai pune paie pe foc iar asa zisele autoritati locale sint obligate sa o lase balta. bineinteles ca aceeasi presa educata la tcm apoi scoate ochii autoritatilor ca nu fac nimic.

daca citeai mai atent, inainte sa te inflamezi, observai ca e vorba de rupt picioarele jigodiilor de apartament, duse de "stapini" in lesa sa se pise pe rotile mele stralucitoare. pentru cele vagaboande imi contruiesc acum un aruncator de flacari.
Skip ads

  • Alexy

  • Mesaje scrise: 89
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Va basicati aiurea si degeaba pt niste de roti..... de faptul ca la 2 ore dupa ce speli masina este plina de praf de ce nu ziceti? Si mai grav faptul ca o mare parte din toata mizeria asta o inhalam (suntem campioni la procentul de copii cu astm). Iar adevaratele animale sunt alea care "uita" sa-si tina cheile pe langa ei cand trec pe langa cate o masina ce le sta in drum luminatiilor lor. Evil or Very Mad

btw... oi fi la menopauza...... Twisted Evil
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Off topic
@Alexy, in momentul in care jmekerii cred ca troruarul s-a inventat doar ca sa isi parcheze ei masina crucis in fata terasei de fite, si nu au animalele pe unde trece fara sa se bage prin tufe, nu te supara, dar eu sprijin animalele care uita sa isi tina cheile in buzunar.
  • grigs

  • Mesaje scrise: 107
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra Z16 XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Haideti sa nu ne mai atacam unii pe altii si sa vedem ce solutii avem. Sunt si ele fiinte si trebuie sa traiasca.Problema noastara este cum sa le inlaturam de langa masini. Solutia su spray-ul de piper poate fi OK. Stie cineva de unde se poate procura un astfel de spray? Eu am problema cu motorul si ma roade.
Mersi.
  • andrei006

  • Mesaje scrise: 897
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mar 2006

  • Mesaj Privat
jE a scris:Off topic
@Alexy, in momentul in care jmekerii cred ca troruarul s-a inventat doar ca sa isi parcheze ei masina crucis in fata terasei de fite, si nu au animalele pe unde trece fara sa se bage prin tufe, nu te supara, dar eu sprijin animalele care uita sa isi tina cheile in buzunar.


E adevarat ca e nu e normal sa blochezi trotuarul cu masina, dar pana la a zgaria masina e cale lunga. Nu mi se pare normal sa incurajezi asa ceva Shocked .
Skip ads

  • SUPERDRAGOS

  • Mesaje scrise: 2,680
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2001 3.O DI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2007

  • Mesaj Privat
@grigs--Te poti considera fericit,pisica este un animal relativ curat.Afara de par nu cred ca lasa si altceva..Poti sa vezi si partea buna a lucrurilor-daca vin pisici nu vin sobolani--care sobolani gusta din instalatia ta electrica.Pisicile nu fac treaba asta...Asa ca alege raul cel mai mic.Sau pune-ti un motor mai mare ! Smile
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
@andrei006, intr-o vreme eram de aceeasi parere ca tine. Intre timp am descoperit (cu regret) ca daca raspunzi la mirlanie cu bun simt, nu rezolvi nimic.
Intr-o tara civilizata o masina parcata in asa fel incat sa blocheze trotuarul nu sta mai mult de 10 minute acolo. Ti-o ridica rapid, si platesti de a doua oara nu mai indraznesti sa faci asa ceva. In Romania, insa, masina aceea sta cu zilele, nu ii are nimeni grija. O zgarietura zdravana, pana la tabla, care sa se lase cu 1000 roni lasati pe la vopsitorie, este, in opinia mea, singura metoda de convingere.
Daca stii tu o metoda mai eficienta si la fel de eleganta, te rog sa mi-o spui si mie. Exclude ridicatul stergatoarele si biletul in parbriz, am incercat, nu functioneaza...
  • andrei006

  • Mesaje scrise: 897
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Daca tot vrei sa faci ceva ... mai bine dezumfli un cauciuc. Invatatura poate fi aceeasi, dar paguba e de 1 leu la vulcanizare.
  • JURISTU '

  • Mesaje scrise: 237
  • Locatie: TIMISOARA
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mar 2005

  • Mesaj Privat
grigs a scris:Haideti sa nu ne mai atacam unii pe altii si sa vedem ce solutii avem. Sunt si ele fiinte si trebuie sa traiasca.Problema noastara este cum sa le inlaturam de langa masini. Solutia su spray-ul de piper poate fi OK. Stie cineva de unde se poate procura un astfel de spray? Eu am problema cu motorul si ma roade.
Mersi.


Da, este un magazin GIPO pe Dinicu Golescu, linga gara de nord.Au spray cu piper la 8, 7 lei/buc.
Skip ads

  • octav13

  • Mesaje scrise: 2,072
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Vectra 2003 y 22 dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2006

  • Mesaj Privat
spal masina...jantele stalucesc de tratamentul aplicat la spalatorie la fel si cauciucurile...parchez in fata casei
dau sa plec arucand o ultima privire satisfacuta masini...e belea, straluceste din toate colturile....intru in curte...stupoare Shocked , vine o jigodie...miroase roata spate...cred ca mirosul de solutie degresanta face parte din categoria "alt concurent"...trage un scurt jet de pipi....exact pe jantele mele stralucitoare....
o fractiune de secunda mai tarziu sunt pe urmele pishalciosului...muuama! nu mai alergasem demult....cu un ultim pas reusesc sa-l ajung...mai fac unul si eram in carca lui....ii trag un sut peste fund.....eram super nevos...muncisem la masina aproape 2 ore..spalat +ceara aplicata manual si lustruita tot manual..
i-mi plac animalele(patrupede sau bipede) dar pana la masina!
  • JURISTU '

  • Mesaje scrise: 237
  • Locatie: TIMISOARA
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mar 2005

  • Mesaj Privat
octav13 a scris:spal masina...jantele stalucesc de tratamentul aplicat la spalatorie la fel si cauciucurile...parchez in fata casei
dau sa plec arucand o ultima privire satisfacuta masini...e belea, straluceste din toate colturile....intru in curte...stupoare Shocked , vine o jigodie...miroase roata spate...cred ca mirosul de solutie degresanta face parte din categoria "alt concurent"...trage un scurt jet de pipi....exact pe jantele mele stralucitoare....
o fractiune de secunda mai tarziu sunt pe urmele pishalciosului...muuama! nu mai alergasem demult....cu un ultim pas reusesc sa-l ajung...mai fac unul si eram in carca lui....ii trag un sut peste fund.....eram super nevos...muncisem la masina aproape 2 ore..spalat +ceara aplicata manual si lustruita tot manual..
i-mi plac animalele(patrupede sau bipede) dar pana la masina!




Very Happy ESTI FIGURA MARE !
  • Bogeyman

  • Mesaje scrise: 235
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Ascona 1985
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2007

  • Mesaj Privat
octave, trebuia sa-l prinzi, sa-l jupoi si sa-l dai cu sare pentru indrazneala Sad Nu vreau sa ma inteleaga nimeni gresit, dar probabil ca sunt multi si aici pe forum care gasesc foarte amuzante fazele alea de la stiri cu animale stalcite sau omorate in bataie din varii motive...Nu va deranjeaza si flegmele verzi de pe trotuar, hartiile aruncate langa cosul de gunoi, nesimtitii care-si scot si baga in gura mare ca si cum ar fi pe camp, cu vacile, si multe, multe altele pe care le vedeti in fiecare zi? Si eu tin la masina mea, dar totusi...O tii afara, in praf, ploaie, vant, ger, caldura torida, zapada, viscol, ce vrei, sa luceasca tot timpul? E imposibil! Obisnuiti-va cu gandul ca masina tinuta afara (in special in marele rahat de oras care e bucuresti) n-are cum sa fie curata mai mult de 2 ore dupa ce-ai spalat-o! A, ca se suie pe capota si ti-o zgarie, da, inteleg sa faci urat, dar pentru un pisat de caine pe roti...
  • Sezran

  • Mesaje scrise: 1,183
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2004

  • Mesaj Privat
nu vrei sa imi dai adresa ta? vreau sa iti marchez usa. ma pun in patru labe si fac si ham-ham. sa vedem ce zici dupa aia.
  • Bogeyman

  • Mesaje scrise: 235
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Ascona 1985
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2007

  • Mesaj Privat
sezran, eu am impresia ca majoritatea celor de pe forum sunt oameni seriosi, cu capul pe umeri. Sau poate ma insel...Oricum, s-ar putea sa nu-ti placa reactia mea daca te-as gasi in patru labute la usa facand pipi si ham-ham Smile)
  • octav13

  • Mesaje scrise: 2,072
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Vectra 2003 y 22 dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2006

  • Mesaj Privat
hai sa zic alta....
parchez masina in fata portii sub un nuc frumos, pt a proteja de soare...toate bune si frumoase....la un moment dat vad gaineti de porumbel pe aripa dreapta spate...sterg....zic: ca e o coincidenta.....a doua zi la fel....sterg...ma uit in sus sa vad de unde ar proveni....nimic...nu porumbel ...nu cuib....stramb din nas...asta e...coincidenta...
o coincidenta era,anume se rahatea exact in acelasi loc..aripa spate a masini...pt ca asa o parcam
in fiecare zi aceasi poveste....gaineti ..apoi sterg....intr-o zi vad inculpatul...un porumbel statea pe o creanga si sparc...pe aripa masini...turbez...asta nu e coincidenta...e atac...
primul gand a fost sa-l impusc....apoi m-am urcat in nuc si am rupt exact creanga pe care obisnuia sa stea...
minune! de atunci nu mai am gaineti cand parchez sub nuc...
  • Sezran

  • Mesaje scrise: 1,183
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2004

  • Mesaj Privat
cum, Bogeyman? te iei de patrupedele latratoare care fac pipi? o chem pe bb sa ma apere.

si tu octav? rupi crengi din nuc? nucul e protejat, e caz penal daca il strici.

lasind gluma (sper ca a fost evidenta si aici si mai sus) la o parte, totul se rezuma la cit de mult/putin sintem dispusi sa acceptam legat de stricarea (aspectului) masinilor noastre de catre factori asupra carora nu avem control. unii accepta un gainat/pisat, altii accepta o zgirietura mica si ridica din umeri. altii vor sa controleze pe cit posibil unii factori. eu nu accept pisatul jigodiilor pe masina. mai mult gura de mine pentru ca inca nu am altoit nici o astfel de jigodie. asta pentru ca nu am prins nici una in flagrant. dar si cind voi prinde ...
si nu e vorba numai de masina. bucurestiul e plin de pisati si rahati de la jigodii. culmea e ca nu de la vagabondezi ci de la jigodiile de apartament, conduse de jigodii cu 2 picioare. la un moment dat parcarea de la bloc devenise teren preferat de cacare al jigodiilor din blocurile invecinate, nu puteai sa mai calci pe asfalt. de rotile masinilor ce sa mai spun?

si acum o sa spuna cineva ca autoritatile nu fac nimic. si eu o sa spun ca atunci cind vor sa faca, vajnicii "aparatori" ai animalelor le dau in cap. si o luam iar de la capat. al citilea topic pe tema asta e oare? periodic apare unul nou si nu am vazut nici o concluzie. fiecare o tinem pe a noastra.
  • georgesand

  • Mesaje scrise: 102
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Sezran, banuiesc (sau chiar am dreptate) ca, pentru marea majoritate a "jigodiilor" bipede, le cunosti domiciliul. Ce te costa sa folosesti un faras si sa le pui plocon rahatul patrupedului in fata usii apartamentului? Eu am procedat asa de cateva ori si, spre surprinderea mea, bipedul a inteles ceea ce trebuia sa faca, mai ales dupa ce au calcat toti membrii familiei in produsul patrupedului carandu-l prin apartament. Incearca si asa, poate vor fi sensibilizati, vorba ceea, "Ce tie nu-ti place, altuia nu-i face".

Salve si mii de bombe!
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR