Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Benzina
  • dssdexter

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Aug 2013

  • Mesaj Privat
Salut,


am observat ca modelele noi de motoare de Astra J, 1.4T, A14NET, 140CP au inca o supapa vacuumatica in plus fata de modele vechi. Ma refer aici diferente generatia 2009-20012 si 2012 incoace.

Stie cineva cum se procedeaza daca se schimba galeria de admisie si nu vine echipata complet, dar este modelul nou, se poate monta acea supapa vacuumatica (si din fabrica pare lipita cu letconul...) ?

Este piesa nichelata,lucioasa, se gaseste in partea dreapta a motorului... iar furtunul rosu/negru care pleaca din cotul galeriei nu se regaseste pe vechile modele de galerii...

In ce ar consta diferentele din punct de vedere al functionarii? Se remediaza problemele daca se monteaza doar aceasta electrovalva cu capsula vacuumatica (vad ca asa s-ar numi, sper sa fie corect)... Ce se intampla daca masina, model vechi si neprevazuta cu aceasta electrovalva(supapa) functioneaza cu o astfel de galerie dar care are anulat acel furtunas rosu/negru?







  • dssdexter

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Aug 2013

  • Mesaj Privat
salut,

aceasta piesa din poza - regulatorul de presiune - imi da batai de cap. Eu am schimbat galeria, dar nu am pus si regulatorul nou...exista deja in pompa de benzina... stie cineva daca la modelele noi, cele cu galeria asta modificata, au schimbat si pompa de benzina? Masina merge, dar poate trebuie sa ii pun si regulatorul asta... doar ca s-ar putea sa n-am conducta de retur... cineva priceput prin zona?
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Benzina

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR