Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • iliutza

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Spania
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jan 2015

  • Mesaj Privat
Mi-am dedicat o mare parte din zi astazi si am citit in mare parerile voastre despre insignia...pai din ce spuneti voi aici insignia e una dintre cele mai nasoale masini..incep sa cred ca am facut o afacere proasta cumparandu-mi unul...adica...inainte sa il cumpar mam interesat pe anumite site-uri de specializare,am vb cu lumea pe ici pe colo si mai peste tot se vorbea de bine...adica gen rar ajungi cu ea in service si cand ajungi ajungi pt lucruri minore...dar azi mam crucit cand am vaz o intrega discutie despre cum la 150k km tre sa schimbi motorul...si nu era obparere...au fost sute care ziceau ca ei cunosc ,ei au vazut,ei au auzit ca pica motorul intre150-200k km...deci intrebarea mea vine acum...sa caut client la insignia mea din 2010,motror de 2.0CTDI,130cp,cu 50k km...pentru ca e posibil ca peste 100k km sa imi pice motorul sau e doar o balarie spusa de oameni care au cumparat opelurile din targ se la samsari?
Skip ads

  • borsy

  • Mesaje scrise: 3,025
  • Locatie: Alba
  • Masina: Insignia 2011 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2013

  • Mesaj Privat
Da iliuta, INSIGNIA e cea mai proasta masina contruita vreodata si nu se va mai construi alta atat de proasta! Nu stiu daca ajungi cu motorul la 100k km si iti va trebui altul! Eu zic sa te gandesti bine......... Wink
  • iliutza

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Spania
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jan 2015

  • Mesaj Privat
Pai borsy...u erai unul care cat de cat incercai sa aperi marca(daca imi aduc bine aminte).eu nu am spus ca masina e proasta:|..am doar am intrebat daca e adevarat sau nu:)..
  • deleted-79463

  • Mesaje scrise: 326
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Borsy, asta e parerea ta. Eu nu o impartasesc cu tine. Sunt foarte multumit de masina mea si am destui km cu ea. Din ce sustii tu, ar insemna ca toate sunt "petarde" dar tin sa iti spun ca fata de alte marci insignia nu are asa mari probleme. Aici posteaza persoanele cu probleme dar asta nu inseamna ca la toate motoarele vor aparea probleme. Cele cu probleme sunt in numar mic fata de cate masini sunt vandute in romania. Am fost posesor de vw si bmw. Intra pe forum la bmw s-au vw si o sa vezi ca si acolo sunt o gramada de probleme de te ia de cap si nu iti mai vine sa iti cumperi masina.
Skip ads

  • borsy

  • Mesaje scrise: 3,025
  • Locatie: Alba
  • Masina: Insignia 2011 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2013

  • Mesaj Privat
Prieteni, voi ati vazut semnul de la sfarsitul postului!? Am vrut sa zic ca e un pamflet, dar am zis ca va dati seama.......am crezut ca stiti parerea mea in ce priveste masina, dar m-am inselat!
  • 99sit

  • Mesaje scrise: 470
  • Locatie: Arges
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Oct 2013

  • Mesaj Privat
iliutza a scris:Mi-am dedicat o mare parte din zi astazi si am citit in mare parerile voastre despre insignia...pai din ce spuneti voi aici insignia e una dintre cele mai nasoale masini..incep sa cred ca am facut o afacere proasta cumparandu-mi unul...adica...inainte sa il cumpar mam interesat pe anumite site-uri de specializare,am vb cu lumea pe ici pe colo si mai peste tot se vorbea de bine...adica gen rar ajungi cu ea in service si cand ajungi ajungi pt lucruri minore...dar azi mam crucit cand am vaz o intrega discutie despre cum la 150k km tre sa schimbi motorul...si nu era obparere...au fost sute care ziceau ca ei cunosc ,ei au vazut,ei au auzit ca pica motorul intre150-200k km...deci intrebarea mea vine acum...sa caut client la insignia mea din 2010,motror de 2.0CTDI,130cp,cu 50k km...pentru ca e posibil ca peste 100k km sa imi pice motorul sau e doar o balarie spusa de oameni care au cumparat opelurile din targ se la samsari?


Daca ti-ai cumparata masina , ai facut-o pentru ca ti-a placut. Ce vorbesc altii sunt dezamagiri ca o masina mai ieftina cu 2-3000 euro ca in Germania , se poate strica rapid. Sfatul meu este: daca iti place masina si esti multumit , e tot ce conteaza! Daca nu , o poti vinde oricand. Wink Bafta si bucurate de Insignia!
P.S. Foloseste forumul mai mult pentru ajutor pentru micile probleme aparute , sunt o groaza de baieti extrem de saritori si cunoscatori,
  • borsy

  • Mesaje scrise: 3,025
  • Locatie: Alba
  • Masina: Insignia 2011 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2013

  • Mesaj Privat
iliutza a scris:...au fost sute care ziceau ca ei cunosc ,ei au vazut,ei au auzit ca pica motorul intre150-200k km...?


Nu stiu unde sunt sutele alea de personae care zic ca ei cunosc sau au auzit! Eu personal cunosc 3 Insignia, toate luate din DE si nu sunt probleme la ele. Cumnatul in 50k km a schimbat un sensor DPF si furtunul turbo, in rest nimic. Eu in 30-35k km am schimbat un capac EGR si un senzor ABS, atat. Ce va fi nu stiu, dar dpmdv e una dintre cele mai fiabile masini din clasa medie de pe piata.......restul sunt povesti.

Ok, sunt colegi care au fost mai ghinionisti.......dar asta nu inseamna ca toate masinile sunt la fel.
  • iliutza

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Spania
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jan 2015

  • Mesaj Privat
Normal...am cumparat masina ptr ca mi-a placut si inca imi place...dar ca proaspat posesor,cand am vazut ce se vorbea la un alt topic m-a pus putin pe ganduri...de asta am si intrebat daca e adevarat sau nu...oricm ms mult pt raspunsuri si sincer acum sunt putin mai linistit:)
  • borsy

  • Mesaje scrise: 3,025
  • Locatie: Alba
  • Masina: Insignia 2011 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2013

  • Mesaj Privat
Iliuta, daca ne-am cumpara masina in functie de ce se scrie pe forumuri, te-ai lasa pagubas si ai merge cu taxi sau cu metroul! Uita-te in clasamentele de fiabilitate sa vezi cum sta Insignia;

'Un studiu întocmit în 2011 de Asociaþia Germanã de Supervizare Tehnicã (GTU), a declarat modelul Opel Insignia drept cel mai fiabil automobil de clasã medie. Studiul GTU foloseºte un eºantion de cinci milioane de revizii generale realizate pe mai mult de 240 de modele diferite în decursul ultimilor 2 ani. Opel Insignia s-a clasat pe primul loc la toate categoriile.'

'Testele a 230 de modele ºi 15 milioane de fiºe evaluate de organizaþia germanã DEKRA specializatã în inspecþii tehnice au oferit acelaºi rezultat pentru Opel Insignia în ultimii trei ani, acest model fiind campionul fiabilitãþii.'

Web Page Name

Or fi masluite testele astea ca sa nu mai cumpere lumea Mercedes, Audi, BMW, VW, care sa vezi ce, si ele tot in germanica sunt produse!

Orice masina SH are probleme, mai mici sau mai mari, Insignia face parte din prima categorie. Smile. Asa ca motorina multa si bucurate de masina.

P.S Foloseste consumabile de calitate si schimbate la timp. Bafta multa.
  • Giulestina

  • Mesaje scrise: 183
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Antara 2014 Z22
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Aug 2012

  • Mesaj Privat
Iliutza eu iti recomand sa o vinzi, mai mergi cu ea o vreme sa-ti faci damblaua dar orienteaza-te catre altceva. Insignia nu este o masina fiabila, e plina de probleme. O sa mai vorbim peste cateva luni si-o sa-mi dai dreptate. Absolut toti prietenii mei cu Insignia au avut probleme, multe si sacaitoare sau putine dar grave. Si eu la fel....
  • hog33

  • Mesaje scrise: 1,006
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mai 2014

  • Mesaj Privat
salut, am insignia de 8 luni ...am platit mai mult dupa achizitie atunci cand am schimbat tot ce se putea inlocui, distributie pompa apa, curele, ulei cutie, motor filtre un semering , bonus un grup de valve de la cutie si ultima aparitie rezistentele de la scaunele incalzite, cauciucuri 18# vara iarna...etc soft nou etc
Senzatia pe care o ai atunci cand o conduci este cuceritoare, este o masina mare, foarte stabila, grea asa cum ii place unei autostrazi sa o calci. Afara daca imi permite traficul viteza de curoaziera este 160 -170..fara sa simti aceasta viteza
iar consumul este de 6 si ceva....
O consider cea mai echilibrata si armonioasa masina din piata atat la exterior mai ales la interior. Este frumoasa ce sa mai ...
Bordul, plansa de bord superbe si la insignia A si la B
  • stefanmatasaru

  • Mesaje scrise: 191
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Insignia 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2014

  • Mesaj Privat
@hog33 - cat te-a ajuns blocul de valve? ca si pret ma refer ?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR