Ai uitat parola?


  1. Home
  2. In-Car Entertainment
  • marius86ar

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie: Arad
  • Masina: Vectra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Apr 2012

  • Mesaj Privat
In viitorul apropiat, vreau sa fac aceasta modificare pe masina mea, un Vectra C din 2003.
Voi incepe prin a-mi schimba player-ul, apoi probabil boxele.

Orice sfat este binevenit, cu precizarea ca si bugetul conteaza Smile
As dori sa stiu mai multe si despre boxele de pe masina, ce dimensiuni au, ce inele adaptoare trebuie sa folosesc daca le schimb, ce fel de boxe sa iau, daca am nevoie de crossovere, etc... Cele de pe masina ce putere RMS au?
  • voinea dragos

  • Mesaje scrise: 38
  • Locatie: Braila
  • Masina: Vectra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jul 2012

  • Mesaj Privat
Ce tip de cd player ai si de ce vrei sa il schimbi?eu am pe masina hertz sunt de 16,5 60 de watti rms.pe fata sunt coaxiale si pe spate sunt pe componente,urmand sa le amplific.cele pe fata au costa 250 de lei,cele pe spate ,350 de lei ,inele adaptoare 100.si bradutii care tin satozele vreo 10.
  • Red_dog

  • Mesaje scrise: 1,112
  • Locatie: Arges
  • Masina: Vectra 2003 z18Xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Depinde daca la playerul din masina doresti sa iti functioneze si comenzile pe volan. Din cate am inteles majoritatea alpine merg cu siguranta imperecheate cu un adaptor si nu sunt probleme. Eu am luat un JVC de care sunt foarte multumit ca si calitate a sunetului, posturi radio, aspect si toate cele. Calitate buna, insa nu merge sa ii pun adaptor pentru comenzi pe volan.
  • marius86ar

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie: Arad
  • Masina: Vectra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Apr 2012

  • Mesaj Privat
Eu am in plan un Pioneer FH-X720BT. Imi trebuie rama adaptoare 2DIN si adaptor pt comenzile pe volan. Astea ma costa 480 de lei, iar playerul 750 de lei. Pentru inceput voi face doar modificarea asta, urmand sa folosesc difurile masinii.
Ce putere rms au difuzoarele masinii? Am vazut ca sunt componente si pe fata si pe spate.
Playerul masinii e un cdr 2005, trebuie schimbat! Smile
  • voinea dragos

  • Mesaje scrise: 38
  • Locatie: Braila
  • Masina: Vectra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jul 2012

  • Mesaj Privat
Nu se pot numi componente.tweterele au o rezistenta mica.nu se compara cu cele din comert.iar puterea lor chiar nu o stiu.
Skip ads

  1. Home
  2. In-Car Entertainment

Chestionar

Ce marca de player preferati?
Alpine 50%
JVC 0%
Pionner 50%
Sony 0%
Kenwood 0%
2 voturi

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR