Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • guliver

  • Mesaje scrise: 554
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Am o insignia 1,8 benzina 140 cp din 2010. Masina a fost luata de noua de la reprezentanta are acum 48.000 km si este FULL ( fara piele si trapa ) inclusiv cauciucuri de iarna, vara ( 245/45/1Cool. Nu are nicio problema, nu a fost implicata in accident, ingrijita ca la carte. Vreau s-o vand. Vreau sa ma sfatuiesc cu voi la pret s-o pun la vanzare. Ms anticipat si scuze dc am deschis un subiect atipic.
Skip ads

  • alre

  • Mesaje scrise: 1,660
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Cred ca poti cere 11000 si obtine 10500, dar trebuie asteptat dupa client fiind benzina.
  • borsy

  • Mesaje scrise: 3,025
  • Locatie: Alba
  • Masina: Insignia 2011 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2013

  • Mesaj Privat
Ca sa o dai cred ca trebuie sa o pui pe la 11-11.500 Euro, chiar daca masina face 12-13k Euro. Asta e, toata lumea vrea diesel si doar de la samsari, ca e mai ieftin.......continuarea o stim cu totii.
  • gyzmo

  • Mesaje scrise: 3,753
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2011

  • Mesaj Privat
Daca te uiti pe site-urile de specialitate vei observa ca pretul variaza intre 12.000 si 15.000 Euro,functie de dotari...,insa pare cam mare...
http://www.autoscout24.ro/L...=19101&flzh=1
Skip ads

  • guliver

  • Mesaje scrise: 554
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Ms pt raspunsuri..o sa o bag la 11.800...cred ca e pretul oarecum correct...
  • ceappone

  • Mesaje scrise: 41
  • Locatie: Germania
  • Masina: Insignia 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mai 2014

  • Mesaj Privat
Pt o Insignia , fie ea si benzinara , cu dotãrile pe care lași sa se înțeleagã ca le are , la numai 48k de km si întreținuta ca la carte , poate se merita s-o pui si pe site-uri strãine , daca ai toate reviziile fãcute si trecute in carte...eu as estima un preț minim de 14.000-14.500 € daca e si limuzina....
  • hog33

  • Mesaje scrise: 1,006
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mai 2014

  • Mesaj Privat
Ai achizitionat masina de noua ? De la noi din tara ?
  • David_Andrei

  • Mesaje scrise: 381
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2014 A20 DTH 160 CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2012

  • Mesaj Privat
Salut. Ma bag si eu in seamna. ''Alba ca Zapada'' din semnatura a fost achizitionata in decembrie anul trecut de la reprezentanta. A fost sa fie berlina, echipare cosmo, 160 CP. Berlina pentru ca asa a dorit sotia. Eu, din princiupiu, sunt adeptul spatiului cat mai mare (am avut un astra H 1.9 CDTI,Z19DT motorizare care a ajuns in posesia colegului mad2maxx ). Avand in vedere dorintele sotiei,am achizitionat o berlina pentru ca, mai tarziu (in prezent) sa imi dea dreptate in privinta spatiului. Mai exact, nu mai avem 20-25-30 de ani sa fim singuri. Avem un bebe, ne-am maturizat( ca de-altfel toti) si ne dorim o masina mai spatioasa, drept urmare ne dorim un break (de fapt sefa doreste asta acum,eu mi-am dorit de prima data). Ce pret as putea lua si eu ,avand in vedere ca am platit in jur de 25. 0000 Eu anul trecut in decembrie?. In prezent masinuta are 138050 Km.
Multumesc, drumuri cat mai line.
Skip ads

  • crybabyro

  • Mesaje scrise: 696
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2010 A2DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2010

  • Mesaj Privat
@david_andrei : ce te face sa crezi ca breakul e mai spatios decat berlina?
Inainte de a schimba, arunca o preivire in portbagajul tourerului. Nu e chiar asa de mare.
  • Avram Adrian

  • Mesaje scrise: 654
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Sep 2007

  • Mesaj Privat
berlina - O cantitate utilã de bagaje (o metodã de mãsurare ECIE) (l) 500-1010
Sport Tourer - O cantitate utilã de bagaje (o metodã de mãsurare ECIE) (l) 540-1530

dimensiuni date de producator
  • crybabyro

  • Mesaje scrise: 696
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2010 A2DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Sport tourer are o usa de portbagaj imensa in grosime(20-25cm). Plus haionul este curbat.
Daca nu as fi luat Sport tourer m-as fi orientat spre hatch pentru ca are "intrarea" mai mare in portbagaj.
In tourer bagi maxim 3 valize de voiaj. Sincer, portbagajul in realitate e milt mai mic decat in realitate.
  • alre

  • Mesaje scrise: 1,660
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mar 2008

  • Mesaj Privat
@David Andrei cum naiba ai platit 25 de mii in decembrie anul trecut si masina are 138050 Km. Undeva nu se pupa. Probabil doar 13 mii de km nu 138 de mii.
Skip ads

  • lbanias

  • Mesaje scrise: 692
  • Locatie: Timis
  • Masina: Insignia 2009 A20NHT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2008

  • Mesaj Privat
crybabyro: te provoc sa bagi repede caruciorul copilului (strins) in berlina, unde mai ai si altele. Apoi sa-mi dai unele chestii din fundul portbagajului... Sa nu mai zic de difuzoarele din spate care si alea ies inspre portbagaj destul de mult. Asa a vrut si ''sefa'' mea,berlina ca-i mai aratoasa, iar la botez cind am vrut sa bag si rotile si landoul, incapeau... dar asa, mai cu barosul! Pe cind la break macar ai gura de incarcare mare si poti stivui pina in tavan daca ai plasa la spatele scaunelor.
  • crybabyro

  • Mesaje scrise: 696
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2010 A2DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Da, incarcarea e mai usoara, accesul mai facil.
Dar nu e extraordinar de mare !
Tu vorbesti de 1 copil ... imagineaza-ti DOI! Very Happy
Masina a fost luata inainte de a aparea copiii Very Happy.
  • gyzmo

  • Mesaje scrise: 3,753
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2011

  • Mesaj Privat
Hai sa fim realisti,chiar daca masina a fost achizitionata de noua din Romania,chiar daca are putini km la activ,pretul de 14.000 Euro este unul putin cam mare.
Nimeni nu spune ca nu poti cere acest pret,insa vei avea foarte mult de asteptat sau poate un noroc "chior".
Ceva mai realist, ar fi undeva la 11.000 Euro,insa nu sunt multi care cauta masini pe benzina(din pacate)...,vei avea de asteptat,totul este sa ai rabdare... Sad
  • lbanias

  • Mesaje scrise: 692
  • Locatie: Timis
  • Masina: Insignia 2009 A20NHT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2008

  • Mesaj Privat
crybabyro a scris:Da, incarcarea e mai usoara, accesul mai facil.
Dar nu e extraordinar de mare !
Tu vorbesti de 1 copil ... imagineaza-ti DOI! Very Happy
Masina a fost luata inainte de a aparea copiii Very Happy.


off-topic: bag seama ca te gindesti la al treilea ? Zafira ?
  • lbanias

  • Mesaje scrise: 692
  • Locatie: Timis
  • Masina: Insignia 2009 A20NHT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2008

  • Mesaj Privat
guliver: poate la 11000 o dai repede, daca dovedesti ca are km reali, macar service regulat la reprezentanta. Si nu o spun ca si circotas, ci ca unul care a luat masina cu km putini si a fost circumspect pentru ca nici macar Opel nu mi-a putut demonstra ca sint km reali.
13000 daca astepti si... daca cumparatorul citeste pe aici despre problemele diesel.
  • guliver

  • Mesaje scrise: 554
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Mersi tuturor pt raspunsuri...masina a fost luata de noua de la Dibas Auto....reviziile facute acolo ( Dibas ) si una, anul trecut la EDS....masina poate fi verificata dupa VIN ( are istoric in tara)....
  • ceappone

  • Mesaje scrise: 41
  • Locatie: Germania
  • Masina: Insignia 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mai 2014

  • Mesaj Privat
gyzmo a scris:Hai sa fim realisti,chiar daca masina a fost achizitionata de noua din Romania,chiar daca are putini km la activ,pretul de 14.000 Euro este unul putin cam mare.
Nimeni nu spune ca nu poti cere acest pret,insa vei avea foarte mult de asteptat sau poate un noroc "chior".
Ceva mai realist, ar fi undeva la 11.000 Euro,insa nu sunt multi care cauta masini pe benzina(din pacate)...,vei avea de asteptat,totul este sa ai rabdare... Sad



Treaba asta se poate schimba in viitor , nu stiu cat de apropiat sau indepartat...In Germania deja se pune problema reducerii pana la inchiderea traficului in centrele oraselor mari din cauza poluarii in crestere...Se face referire mai ales la motorizarile Diesel , lucru care poate avea pe viitor o influenta si mai mare in stabilirea preturilor de catre producatori datorita altor taxe care sunt sigur pe drum , daca nu e totul doar un foc de paie...cu atat mai costisitoare va deveni problema pt masinile Diesel SH

Eu personal nu pot spune ca simt o diferenta la buzunar chiar daca un diesel consuma mult mai bine , iar pretul vad ca a scazut drastic fata de ultimii ani , cca 1,05 €/ l in perioada asta , la anumite benzinarii
  • David_Andrei

  • Mesaje scrise: 381
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2014 A20 DTH 160 CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2012

  • Mesaj Privat
alre a scris:@David Andrei cum naiba ai platit 25 de mii in decembrie anul trecut si masina are 138050 Km. Undeva nu se pupa. Probabil doar 13 mii de km nu 138 de mii.

da, scuze Laughing , 13850 Km.

@crybabyro :ST este mai spatios decat hatch-ul meu.

berlina - O cantitate utilã de bagaje (o metodã de mãsurare ECIE) (l) 500-1010
Sport Tourer - O cantitate utilã de bagaje (o metodã de mãsurare ECIE) (l) 540-1530
. Bine punctat Adrian.

@gyzmo doar 11000 Eu? Question sunt socat... si reprezentanta imi da cu mult mai mult . Cum ai ajuns la concluzia ca valoreaza doar 11mii ?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR