Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • gyzmo

  • Mesaje scrise: 3,753
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2011

  • Mesaj Privat
Stiu ca este deranjant,insa iti doresc sa primesti cat mai mult,din pacate piata decide...,in primul rand,iar in al doilea rand,anul de fabricatie iti cobora destul de mult pretul.Multi vor masini relativ noi,maxim trei ani vechime.
Si eu ma gandesc ca, daca as dori sa vand masina nu voi primi pe ea adevarata valoare,poate doar vreun impatimit(care sunt din ce in ce mai putini) sau vreun prieten care stie masina,altfel... Question
Daca primesti mai mult de la reprezentanta,banuiesc ca vrei sa efectuezi un buy back,nu sta prea mult pe ganduri...

No offense!
Skip ads

  • clau70

  • Mesaje scrise: 3,337
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2013

  • Mesaj Privat
David_Andrei a scris:Salut. Ma bag si eu in seamna. ''Alba ca Zapada'' din semnatura a fost achizitionata in decembrie anul trecut de la reprezentanta. A fost sa fie berlina, echipare cosmo, 160 CP.Ce pret as putea lua si eu ,avand in vedere ca am platit in jur de 25.000 Eu anul trecut in decembrie? In prezent masinuta are 13850 Km.
Multumesc, drumuri cat mai line.


Cand ai cumparat masina? In dec 2014 sau 2013? Spui anul trecut, Anul trecut e 2014 si e cam greu sa faci in nici 2 luni 13850km. Cred ca ai luat-o in 2013, nu?

@gyzmo, indiferent ca e din dec 2013 sau 2014 (mai ales), nu are cum sa cada de la 25000E la 11000E,masina are doar 13850km si un an de zile daca e din dec 2013. Stiu ca toata lumea vrea masini cat mai noi, cu cat mai putini km Razz , cu istoric Razz , dar cat mai ieftine, pe la 10000E. Si daca cererea asta exista, se gasesc si samsarii care sa iti ofere ceea ce vrei.
  • gyzmo

  • Mesaje scrise: 3,753
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2011

  • Mesaj Privat
David_Andrei a scris:

@gyzmo doar 11000 Eu? Question sunt socat... si reprezentanta imi da cu mult mai mult . Cum ai ajuns la concluzia ca valoreaza doar 11mii ?


Eu vorbeam de masina colegului @guliver,daca s-a inteles altceva,imi cer scuze... Respect!
  • alre

  • Mesaje scrise: 1,660
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mar 2008

  • Mesaj Privat
@David nu iti raspundea tie Smile
Skip ads

  • alre

  • Mesaje scrise: 1,660
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Scuze nu era update facut si am scris dupa nspe ore de la lamurirea situatiei. In plus nu ma lasa sa editez.
  • David_Andrei

  • Mesaje scrise: 381
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2014 A20 DTH 160 CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2012

  • Mesaj Privat
@clau ,da, decembrie 2013 am plecat cu ea de pe portile radacini .
@gyzmo, no offence taken . Si eu am inteles aiurea .
OT: deci,ce parere aveti,cat cat ar trebui sa cer pe masinuta?
Drumuri cat mai line va doresc.
  • gyzmo

  • Mesaje scrise: 3,753
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2011

  • Mesaj Privat
Eu cred, ca undeva pe la 20.000-21.000 Euro(cam asa merg si afara):
http://www.autoscout24.ro/L...=19101&flzh=1

insa vei avea de asteptat... Sad
  • alre

  • Mesaje scrise: 1,660
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mar 2008

  • Mesaj Privat
@David tu ai modelul cu facelift?
Skip ads

  • gyzmo

  • Mesaje scrise: 3,753
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2011

  • Mesaj Privat
Daca tin bine minte, are modelul anterior facelift-ului...
  • canguru

  • Mesaje scrise: 850
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011 A20DT LBR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2014

  • Mesaj Privat
David_Andrei a scris:Salut. Ma bag si eu in seamna. ''Alba ca Zapada'' din semnatura a fost achizitionata in decembrie anul trecut de la reprezentanta. A fost sa fie berlina, echipare cosmo, 160 CP. Berlina pentru ca asa a dorit sotia. Eu, din princiupiu, sunt adeptul spatiului cat mai mare (am avut un astra H 1.9 CDTI,Z19DT motorizare care a ajuns in posesia colegului mad2maxx ). Avand in vedere dorintele sotiei,am achizitionat o berlina pentru ca, mai tarziu (in prezent) sa imi dea dreptate in privinta spatiului. Mai exact, nu mai avem 20-25-30 de ani sa fim singuri. Avem un bebe, ne-am maturizat( ca de-altfel toti) si ne dorim o masina mai spatioasa, drept urmare ne dorim un break (de fapt sefa doreste asta acum,eu mi-am dorit de prima data). Ce pret as putea lua si eu ,avand in vedere ca am platit in jur de 25. 0000 Eu anul trecut in decembrie?. In prezent masinuta are 138050 Km.
Multumesc, drumuri cat mai line.


Eu cred ca nu merita sa o vinzi, cel putin dupa un an de folosinta, pierzi prea multi bani.
Mai pui si tu un portbagaj additional deasupra cand ai nevoie si ai rezolvat Smile

Hai sa-ti dau un exemplu, eu mi-am luat masina din Germania la 23.000km, 2 ani vechime si am platit 8-9000 eur mai putin
decat pretul de noua in aceeasi configuratie de la reprezentanta.
In plus cum a spus si colegul gyzmo sa o pui la 20-21.000 o sa ai de asteptat.

Bafta
  • David_Andrei

  • Mesaje scrise: 381
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2014 A20 DTH 160 CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2012

  • Mesaj Privat
alre a scris:@David tu ai modelul cu facelift?

NU, nu am luat facelift. Mi-au placut mai mult stopurile pe spate in detrimentul celor facelift care, dupa parerea mea, lumineaza mai slab sau cel putin asa mi se pare mie.
@gyzmo : corect .
@canguru probabil ca o sa stau mult, cine stie , dar momentan am vrut sa aud cateva pareri.
  • malabs

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mai 2013

  • Mesaj Privat
Buna seara.
V-as ruga pe toti care aveti cât de cât idee de pretul corect al unei Insignia sã-mi dati si mie un sfat.
Situatia: Coleg de muncã obligat sã plece cu serviciul prin strãinãtãturi vreo 2-3 ani. Are un Opel Insignia break, 2011, negru, full fãrã piele, 2wd, diesel de 2 litri, 160 CP, approx.50.000 km, absolut reali. Masinã cumpãratã de el de la reprezentantã din DEU, unic proprietar, masinã înmatriculatã în RO. Fãrã evenimente rutiere de nici un fel, proprietar cam obsedat de masinã (genul de freacã la ea de dimineata pânã seara Smile ). O VINDE! Cam care ar fi pretul corect? Nu as vrea nici sã-l pãcãlesc, nici sã mã simt pãcãlit...
Skip ads

  • borsy

  • Mesaje scrise: 3,025
  • Locatie: Alba
  • Masina: Insignia 2011 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2013

  • Mesaj Privat
15-16k Euro zic eu.........poti da o cautare pe Mobile.de sau Autoscout sa vezi ce preturi sunt la o masina asemanatoare.
  • malabs

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mai 2013

  • Mesaj Privat
Mulțumesc pentru rãspuns.
Sincer eu ma gândeam undeva pe la 13000 EUR. Mașina e foarte bunã, știu asta. Dar știu și cã sunt puțini cei ce ar bãga atâția bani într-un Opel de 4 ani... Reformulând întrebarea: cât credeți cã ar putea lua pe mașinã (termen de vânzare maxim 2 luni, nu așteaptã un an... Smile )?
Alte opinii?
  • borsy

  • Mesaje scrise: 3,025
  • Locatie: Alba
  • Masina: Insignia 2011 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2013

  • Mesaj Privat
Pai ori e pretul corect ori e cat ia pe masina?
  • malabs

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mai 2013

  • Mesaj Privat
Smile Ambele sã zicem... Dacã cauți pe Autovit / OLX vezii Insignia și sub 10000 EUR. Ce-i drept ca nu aș lua niciodata de acolo.


Ultima modificare facuta de malabs la Lun 09 Mar, 2015 10:29 pm
  • gyzmo

  • Mesaje scrise: 3,753
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2011

  • Mesaj Privat
Mai mult de 12000-12500 nu cred ca va lua pe ea...,nu faceti greseala sa comparati cu preturi de pe site-uri de afara,pana si acele preturi se negocieaza, asa ca...
  • alre

  • Mesaje scrise: 1,660
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mar 2008

  • Mesaj Privat
@borsy ti-a dat raspunsul corect. Daca vrea la 13-13.500 mie mi se pare super afacere. Mai bine de atat nu exista si mai si cunosti masina, plus omul.
Masina nu o va vinde prea repede decat subevaluat adica 13000 Smile
  • borsy

  • Mesaje scrise: 3,025
  • Locatie: Alba
  • Masina: Insignia 2011 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2013

  • Mesaj Privat
malabs a scris:Smile Ambele sã zicem... Dacã cauți pe Autovit / OLX vezii Insignia și sub 10000 EUR. Ce-i drept ca nu aș lua niciodata de acolo.


Pai tu acolo te uiti? Ne mai miram apoi ca va plangeti de ele! Cauta pe mobile.de sau autoscout.de si sa imi spui apoi cat costa o masina cum vrei tu sa cumperi. In DE nimeni nu negociaza mai mult de 500-600 Euro la o suma de 16k Euro, si sa nu imi spuneti de exceptii.

Cum zice si alre, daca o poti lua la 13.500 Euro, nu sta pe ganduri, desi eu daca as fi in locul lui as pleca cu tot cu masina si o vand in afara, nu la noi unde 'garaie' tara de jegosii de samsari!
  • malabs

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mai 2013

  • Mesaj Privat
Asa e, borsy... Din pãcate la noi samsarii fac piața. Eu vreau sã-mi upgradez Astra din dotare (luatã de nouã în 2007 cu peste 14000 EUR Sad ) la ceva mai mare (acu' am și 2 copii nu ca în 2007 Smile )... Nu vreau neaparat Insignia asta. Oferta a apãrut astãzi pe neprevãzute și cred cã se încadreazã în bugetul meu - ce iau pe Astra + maxim 8 - 9.000 euro pe care-i am deja.
O sã-i ofer 13.000 și îmi scot Astra la vânzare dacã acceptã...
Mulțumesc tuturor.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR