Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • malabs

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mai 2013

  • Mesaj Privat
malabs a scris:Asa e, borsy... Din pãcate la noi samsarii fac piața. Eu vreau sã-mi upgradez Astra din dotare (luatã de nouã în 2007 cu peste 14000 EUR Sad ) la ceva mai mare (acu' am și 2 copii nu ca în 2007 Smile )... Nu vreau neaparat Insignia asta. Oferta a apãrut astãzi pe neprevãzute și cred cã se încadreazã în bugetul meu - ce iau pe Astra + maxim 8 - 9.000 euro pe care-i am deja.
O sã-i ofer 13.000 și îmi scot Astra la vânzare dacã acceptã...
Mulțumesc tuturor.



Colegul nu a vrut cu 13000. Nici nu am apucat sa-i spun ca a spus el 15000... Razz
Deci daca vrea cineva o Insignia break, martie 2011, 129 CP (nu 160 cum credeam eu...), 2.0 diesel, navigatie, mici probleme pe la vopsea (masina parcata in Bucuresti Mad ), cumparata din DEU, 51.000 km absolut reali, dati-mi un semn si va pun in legatura... Poate mai lasa din 15000 dar nu cred ca pana la 13000...
PS Nu a schimbat nimic la masina in 4 ani, nici distributia, nici discuri/placute...
Skip ads

  • gyzmo

  • Mesaje scrise: 3,753
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2011

  • Mesaj Privat
Lasa-l in pace, peste 2 sau 3 ani cand se va intoarce nu va mai lua pe ea nici macar 11000..., daca ar fi dorit sa vanda intradevar masina ti-ar fi acceptat oferta, mai ales ca ai spus ca iti este prieten..., sau poate are cont pe forum si a citit mesajele unor colegi care au inaintat aceeasi valoare... Confused
  • malabs

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mai 2013

  • Mesaj Privat
Il las in pace. Am si vorbit cu baietii de la EDS si mi-au spus ca nu recomanda nici Astra J break (asta a fost prima mea optiune), nici macar Insignia. „Prea multa elecronica”... Smile Adevarat ca si strugurii sunt acrii Smile
Probabil ca o sa reorientez spre Octavia / Jetta / Golf combi / Megane Sport Tourer / poate chiar Elantra etc... Benzina, dupa 2013, km putini si clar sub 15000.
Ia uita Passat break 2013, 57000 km, cu 14.000... Pentru cine crede Smile http://olx.ro/oferta/vw-pas...H.html#ee9630b84b
  • borsy

  • Mesaje scrise: 3,025
  • Locatie: Alba
  • Masina: Insignia 2011 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2013

  • Mesaj Privat
Niste eleganti baietii de la EDS..........daca sunt ca cei de la revizii Opel, care desfac motorul fara sa faca un test de presiune ulei, e clar.........
Skip ads

  • canguru

  • Mesaje scrise: 850
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011 A20DT LBR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2014

  • Mesaj Privat
malabs a scris:Il las in pace. Am si vorbit cu baietii de la EDS si mi-au spus ca nu recomanda nici Astra J break (asta a fost prima mea optiune), nici macar Insignia. „Prea multa elecronica”... Smile Adevarat ca si strugurii sunt acrii Smile
Probabil ca o sa reorientez spre Octavia / Jetta / Golf combi / Megane Sport Tourer / poate chiar Elantra etc... Benzina, dupa 2013, km putini si clar sub 15000.
Ia uita Passat break 2013, 57000 km, cu 14.000... Pentru cine crede Smile http://olx.ro/oferta/vw-pas...H.html#ee9630b84b


Eu iti recomand Renault Megane in loc de Insignia, cu toata increderea
  • canguru

  • Mesaje scrise: 850
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011 A20DT LBR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2014

  • Mesaj Privat
borsy a scris:Niste eleganti baietii de la EDS..........daca sunt ca cei de la revizii Opel, care desfac motorul fara sa faca un test de presiune ulei, e clar.........


Eu nu cred cã EDS nu a recomandat Opel cand ei de la opel mãnâncã cum nu cred nici ca revizieopel.ro au dat un verdict dupa ureche...a fost un singur user care a spus asta care nici nu stiu daca a revenit cu rezolvarea problemei
  • malabs

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mai 2013

  • Mesaj Privat
Și eu m-am mirat... Totuși citez: „Cu Astra J și cu Insignia avem cele mai multe probleme. Astra G au fost cele mai fiabile”. Și chiar mi-au recomandat Octavia!
  • borsy

  • Mesaje scrise: 3,025
  • Locatie: Alba
  • Masina: Insignia 2011 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2013

  • Mesaj Privat
Pe mine nu ma mai mira nimic pe acest forum.....

L.E: Octavia e o masina corecta, dar nu o poti compara cu Insignia, de altfel nici nu isi are rost discutia. Spor.
Skip ads

  • GREMLIN81

  • Mesaje scrise: 74
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Insignia 2009 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Apr 2013

  • Mesaj Privat
Concluzia "pretului corect" este una singura : linkul de mai jos

http://www.autovit.ro/opel-...ia-C36436417.html

Cand pe piata apare o Insignia inmatriculata cu la pretul de doar 7200 de euro, indiferent de cat de petarda e ,masina, pretul corect pentru celelalte masini scade foarte mult......altfel nu se vinde Sad
  • Edu25

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Ilfov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mar 2015

  • Mesaj Privat
Atentie pt eventualii amatori - verificati adanc istoricul acestor masini - si daca credeti ca stiti, mai verificati inca o data. Verificati saiturile de internet de afara pt a va face o idee cam cat ar costa o masina cu numar similar de kilometrii.
  • lbanias

  • Mesaje scrise: 692
  • Locatie: Timis
  • Masina: Insignia 2009 A20NHT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2008

  • Mesaj Privat
GREMLIN81 a scris:Concluzia "pretului corect" este una singura : linkul de mai jos

http://www.autovit.ro/opel-...ia-C36436417.html

Cand pe piata apare o Insignia inmatriculata cu la pretul de doar 7200 de euro, indiferent de cat de petarda e ,masina, pretul corect pentru celelalte masini scade foarte mult......altfel nu se vinde Sad


Nu vad de ce este trist ceea ce ai zis, in afara de faptul ca vrei s-o vinzi pe a ta si nu iei pe ea cit crezi ca merita. Am mai spus, din punct de vedere al cumparatorului e foarte bine ca pretul scade, cauza nu conteaza atita timp cit mergi si cumperi masina verificind-o tu sau un mecanic cunoscut, si nu doar dupa aratare. Ia sa aud citi si-ar mai lua Logan sau Duster daca Insignia de 3-4 ani ar scade la 10000 ? Si sa nu-mi spuneti ca toate Insignia sint "aranjate" ! Prea sinteti speriati ...
  • GREMLIN81

  • Mesaje scrise: 74
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Insignia 2009 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Apr 2013

  • Mesaj Privat
@ibanis
Hi hi.....una o stiu sigur : toate Insignia la 7-8k sunt "aranjate". Nimeni.....ABSOLUT NIMEN.....I nu da o masina buna la banii aia......mai ales daca masina a costat 30k de noua acum 5 ani.....
Skip ads

  • 99sit

  • Mesaje scrise: 470
  • Locatie: Arges
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Oct 2013

  • Mesaj Privat
GREMLIN81 a scris:Concluzia "pretului corect" este una singura : linkul de mai jos

http://www.autovit.ro/opel-...ia-C36436417.html

Cand pe piata apare o Insignia inmatriculata cu la pretul de doar 7200 de euro, indiferent de cat de petarda e ,masina, pretul corect pentru celelalte masini scade foarte mult......altfel nu se vinde Sad


Masina inmatriculata , navi , bluethooth, 153.000km , hmm suna periculos. ( uite cat de uzat e scaunul soferului la nr asta de km) Ideea e ca pana la urma masina este extrem de ieftina , mai ales ca se afla in stare de functionare , asa ca , sigur se vor gasi cumparatori, care poate chiar se vor bucura de ea. De acum 2 ani de cand mi-am luat eu Insignia , s-a umplut orasul de insignii,normal sa scada si pretul. Chiar si asa , vorba unui coleg , mai bine o tin pana la bataranete decat sa o dau mult sub pretul pe care il consider decent!
  • canguru

  • Mesaje scrise: 850
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011 A20DT LBR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2014

  • Mesaj Privat
Cine a stat fratioare pe scaunul ala? ursul din padure? Smile
  • GREMLIN81

  • Mesaje scrise: 74
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Insignia 2009 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Apr 2013

  • Mesaj Privat
Ursul din padure clar......cica s-au gasit urme de laba......Smile)))))
  • lbanias

  • Mesaje scrise: 692
  • Locatie: Timis
  • Masina: Insignia 2009 A20NHT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Normal ca la 7000 iti pui intrebari, dar la 11000 cind piata cere 15000 nu merita investigat? De aia 4000 diferenta pui pe ea o gramada de chestii noi care vor tine ani buni. Sau nu e nevoie pentru ca pur si simplu mai exista batrini care nu mai sofeaza, sotii fricoase, oameni plictisiti care vor rapid sa o schimbe. Pierzi sansa pentru ca esti doar sceptic? Or, crezi ca una la 300000 km moare subit?
  • borsy

  • Mesaje scrise: 3,025
  • Locatie: Alba
  • Masina: Insignia 2011 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2013

  • Mesaj Privat
Ce zici tu, e acul in carul cu fan!
  • lbanias

  • Mesaje scrise: 692
  • Locatie: Timis
  • Masina: Insignia 2009 A20NHT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2008

  • Mesaj Privat
No pain, no gain! Eu am scutit cel putin 3-4000 euro fata de prețul de pe mobile.de si autoscout.de luind masina din Romania, cascind ochii, documentindu-ma, verificind. Pina acum am bagat in ea 800 lei = senzor de amortizor, fara de care mergea oricum standard. Ca sa nu zic ca nu am vrut sa o iau de pe autovit direct de la proprietar cu inca 1500 euro in minus fata de cit am dat la autohausul unde a dat-o avans pentru alta masina. Ce am primit de aia 1500 euro : garantie motor si cutie viteze 1 an. Parca-i si vad pe aia schimbind ceva...
Deci, se poate!
Am prieten cu A6 luat cu mecanic la 240000km care are acum 300000. Linistit va recomand masina ai penru inca 50000km.
  • borsy

  • Mesaje scrise: 3,025
  • Locatie: Alba
  • Masina: Insignia 2011 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2013

  • Mesaj Privat
La tine e altceva, ai luat un motor turbo pe benzina, unde lumea nu se inghesuie asa tare. Acum sa nu intelegi gresit, ci cred ca stii la ce ma refer......
  • canguru

  • Mesaje scrise: 850
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011 A20DT LBR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2014

  • Mesaj Privat
Adica samsarii care aduc masini manarite nu se baga la turbobenzina sa nu stea prea mult cu ele...
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR