Ai uitat parola?

• George.P

• Mesaje scrise: 16
  • Masina: Vectra Y20DTH din 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat in: 16 Apr 2014

Salut , as vrea si eu sa plec cu masina din Romania in Italia , masina nu e trecuta pe numele meu , am contract de vanzare cumparare , o sa am probleme la vama ? Asta am auzit... Ca trebuie sa fii trecut si in acte Sad
  • ovicu06

• Mesaje scrise: 99
  • Masina: Astra z 16 se din 2001
  • Cont inregistrat in: 13 Mai 2013

Fa un contract de comodat la un notar sau avocat. Vezi ca au diferite preturi. Eu de exemplu am facut cu 50 ron la un avocat. La unii notari a fost si 100- 120 ron.
  • cuculica

• Mesaje scrise: 1,448
  • Masina: Astra z17 dtj din 2011
  • Cont inregistrat in: 28 Dec 2009

Mergi linistit nu-ti trebuie nimic,sa ai asigurare si itp-ul valabil.
  • gabiopel

• Mesaje scrise: 7,323
  • Masina: Astra Y20 DTH-2.0 DTI din 2002
  • Cont inregistrat in: 23 Sep 2007

Am fost anul asta în Italia mai exact Milano...taxele de drum pentru Ungaria și Slovenia se pot plati si de la Vama Nădlac (Vama veche) la Vama nouă nu există puncte pt plată. Vigneta la Unguri 15 euro pt 10 zile, la Sloveni 15 euro pt 7zile(automat se lipește în partea stângă a parbrizului) La italieni se plătește autostrada de la Trieste pina la Milano pt 450 km se plătește 30 euro. Autostrăzile sunt bestiale începând de la Unguri pina in Milano nu am ieșit de pe autostrada.Distanta Arad-Milano 1200 km timp de parcurs cu tot cu pauze 12 ore.
  • ratoiu2000

• Mesaje scrise: 97
  • Masina: Corsa X12XE din 1998
  • Cont inregistrat in: 01 Feb 2010

Mersi pentru informații, la anul cred că schimb Grecia pentru un tur prin Italia.
  • CrZb93

• Mesaje scrise: 2
  • Masina: Vectra f68 din 2005
  • Cont inregistrat in: 16 Oct 2016

va salut .vreau sa fac si eu ,traseul. meu cu masin .dar nu cunosc prea multe .precizez lucrez in franta dar sunt foarte aproape de italia.deci astept pareri si contrarii .am o vectra c 1.9 cdti
multumesc pentru tot

Intra si tu in Club!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Solutii la probleme tehnice
check Intalniri locale
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata

Inchide