Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • tunku

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Olt
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Feb 2015

  • Mesaj Privat
am avut oringurile duse anul trecut si mia intrat antigelu in masina si nu am reusit sa-l scot nici acum!
Cu oringurile am rezolvat si nu-mi mai curge dar am observat ca acum de cate ori merg la spalatorie mise umple de apa in partea dreapta fata-spate.Cum pot scoate apa din masina?si cum pot sa rezolv problema sa nu mai intre ?
Rolling Eyes
  • nicunicu

  • Mesaje scrise: 2,597
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Feb 2012

  • Mesaj Privat
chedere de la usi rupte,sau usi departate de caroserie
apa sau antigelu se scoate dupa ce scoti toata mocheta din masina,speli mocheta,o lasi sa se usuce si o pui la loc
acelasi lucru lam facut si eu dupa ce am agatat cu un fir(fara sa vreau,cand am pus alarma pe masina) o siguranta care tine tevile de la calorifer,tot antigelu a intrat in masina,o luna am stat cu masina desfacuta pana sa uscat mocheta,e groasa si se usuca greu buretele de sub ia
  • Red_dog

  • Mesaje scrise: 1,112
  • Locatie: Arges
  • Masina: Vectra 2003 z18Xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Cauta in prezentarea de l masina me din semnatura. Am descris acolo destul de bine pe unde poate intra apa in masina. Spor la treaba.

pe scurt: parbriz, imbinari tabla parbriz cu caroseria, pe langa firele ce intra in masina daca ai scurgerile infundatte(de la jgheabul de sub parbriz), posibil daca intra apa si in spate pe la antena, si bineinteles posibil pe la chedere.
  • tunku

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Olt
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Feb 2015

  • Mesaj Privat
va multumesc!Si astept sa se incalzeasca sa ma apuc de treaba! Very Happy
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR