Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa D
  • ioji

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Din senin nu mai functioneaza claxonul .
Are siguranta separat in tablou?
  • big_inu

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2011

  • Mesaj Privat
Are so siguranta in panou, dupa ce o verifici si daca tot nu functioneaza verifica si mufa, mail oxideaza. Cateodata (deastul de rar din fericire) se intrerupe spira de LA volan si de obicei nu ma I functioneaza nici comenzile de pe volan plus martorul de airbag aprins in bord. Cu o lampa de control LA 12 volti conectata in mufa claxonului cand apesi pe volan ar trebui sa se aprinda lampa, atunci este claxonul defect. Sper sa te ajute.
  • karum

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Salut. Am și eu o problema cu claxonul, mai exact, câteodatã când apãs pe claxon se mãrește volumul la casetofon, dar se poate și sa nu se întâmple nimic, adicã apãs și degeaba. La începuturile problemei dacã dãdeam câțiva pumni în volan începea sa funcționeze o perioada, dupã care revenea. . Sa uitat un mecanic la goarna și mi-a spus ca nu ajunge curent. O alta problema este la proiectorul de ceata de pe dreapta, unde, nici aici nu ajunge curent. Posibil sa fie din aceasi cauza? Celalalt proiector funcționeazã normal. Sau dați-mi tel unui electronist sau electrician auto bun. Ms!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa D

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR