Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel
  • nicu geanta

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Dambovita
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2015

  • Mesaj Privat
salutare ,am si eu o problema,intruna din zile mi sa oprit motorul,mentionez ca am un opel astra g 1,7 dt din 99,am gasit culbutori rupti,cuzineti pulbere ,mentionez ca becul de la ulei de la un timp sta aprins,desi uleiul e la nivel.
Skip ads

  • rolland

  • Mesaje scrise: 433
  • Locatie: Mures
  • Masina: Zafira 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Apr 2012

  • Mesaj Privat
Bun, si care este intrebarea ?
  • Negreanu

  • Mesaje scrise: 946
  • Locatie: Olt
  • Masina: Vectra 2004 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mai 2010

  • Mesaj Privat
Se lauda Smile
  • borsy

  • Mesaje scrise: 3,025
  • Locatie: Alba
  • Masina: Insignia 2011 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2013

  • Mesaj Privat
nicu geanta a scris:salutare ,am si eu o problema,intruna din zile mi sa oprit motorul,mentionez ca am un opel astra g 1,7 dt din 99,am gasit culbutori rupti,cuzineti pulbere ,mentionez ca becul de la ulei de la un timp sta aprins,desi uleiul e la nivel.


Si nu te-ai gandit nici o clipa ca poate fi ceva defect daca uleiul era la nivel!? Surprised Asta e, acum cauti motor SH si pe viitor mergi la mecanic cand ai martori aprinsi in bord, mai ales cei cu ROSU! Bafta.
Skip ads

  • nicu geanta

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Dambovita
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2015

  • Mesaj Privat
mam gindit numai ca mecanicul a zis ca sar putea sa fie sonda defecta sau nu face mufa contact bine,ideia e ca mi sa aprins dupa ce am fost cu ia la mecanic pentru ca aveam ceva scurgeri de ulei pe la pompa,a schimbat el ceva peacolo ,un semering si nu mai stiu ce,dupa sa aprins becul rosu.
  • cuculica

  • Mesaje scrise: 1,239
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2011 z17 dtj
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Schimba mecanicul!
  • rolland

  • Mesaje scrise: 433
  • Locatie: Mures
  • Masina: Zafira 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Apr 2012

  • Mesaj Privat
nicu geanta a scris:mam gindit numai ca mecanicul a zis ca sar putea sa fie sonda defecta sau nu face mufa contact bine,ideia e ca mi sa aprins dupa ce am fost cu ia la mecanic pentru ca aveam ceva scurgeri de ulei pe la pompa,a schimbat el ceva peacolo ,un semering si nu mai stiu ce,dupa sa aprins becul rosu.


Si tu nu ti-ai pus intrebarea ca e oare normal ca becul sa fie aprins? De era AC problema sigur fugeai la mecanic mai ales vara, dar becul rosu nu are importanta . Iti ramine sa repari motorul ori sa-ti cumperi de la dezmembrari
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR