Ai uitat parola?


  1. Home
  2. In-Car Entertainment
  • farainteles

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Feb 2015

  • Mesaj Privat
Salut. Am o problema in legatura cu CD Playerul ( Siemens VDO CDR 500 de pe Opel Astra G ) cand vreau sa dau eject cd astept cateva secunde si dupa imi apare in ecran ERROR CD si nu il scoate, dar il citeste daca il fortez un pic. Daca s-a mai intalnit cineva cu problema asta si ma poate ajuta mi-ar fi de folos. Ma gandesc si la faptul ca cd-ul nu este bun pentru casetofon, dar macar cum as putea sa-l scot.
  • AIin

  • Mesaje scrise: 558
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2003 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Mar 2012

  • Mesaj Privat
se demonteaza cd-playerul, se face bucati, si se scoate manual cd-ul din carusel.
  • farainteles

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Feb 2015

  • Mesaj Privat
Si dupa trebuie sa bag iar codul? Ca singur nu l.am mai demontat pana acum si nu prea am idee. Very Happy
  • grigoras_cosmin07

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Dec 2014

  • Mesaj Privat
probelema asemantoare am avut si eu, la mine a trebuit sa refac o lipitura chiar in partea spate stanga a placii electronice a cdr-500 -ului, era acolo un integrat cu 5 picioruse , la unul avea o lipitura "rece" nu facea bine contact/deloc , am refacut lipiturile si la celelalte picioruse ca sa fiu sigur, cert este ca de la a nu imi trage cd-ul inauntru si a nu-l scoate de loc, de la acea lipitura functioneaza perfect fara greseala. Cred ca acel piciorus actioneaza motorasul ce actioneaza mecanismul pentru scoaterea si introducerea cd-ului.
Sper sa te ajute, verifica cu atentie chiar cu o lupa lipiturile de pe placa electronica a cd-player-ului.
  • farainteles

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Feb 2015

  • Mesaj Privat
Gata am gasit rezolvare, multumesc celor ce m-au ajutat cu sfaturi!
Skip ads

  1. Home
  2. In-Car Entertainment

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR