Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • JakeGD

  • Mesaje scrise: 599
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Grandland X 2020
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Salut. De ceva timp ma confrunt cu o problema ciudata: cand dau drumul la ventilatie, vine un miros urat (ca de picioare nespalate) pe conductele de aer, in habitaclu. Acum o luna jumatate am schimbat antigelul la masina. Precizez ca am un Opel Astra H 1.4 benzina. De unde ar putea sa vina acel miros ?
  • tirnaveni

  • Mesaje scrise: 555
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2008 Z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Feb 2009

  • Mesaj Privat
din tubulatura si din filtrul de polen ,fa o curãțare a sistemului de climatizare,
  • JakeGD

  • Mesaje scrise: 599
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Grandland X 2020
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Nu este genul ala de miros care vine de la sistemul de climatizare, este alt tip de miros, diferit. Si in plus, toate filtrele au fost schimbate in luna decembrie, inclusiv cel de polen. Si mirosul vine decat daca este dat drumul la ventilatie.
  • tirnaveni

  • Mesaje scrise: 555
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2008 Z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Feb 2009

  • Mesaj Privat
exact , mirosul de ventilație este asemãnãtor cu cel de urina sau picioare ne spãlate
  • JakeGD

  • Mesaje scrise: 599
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Grandland X 2020
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2007

  • Mesaj Privat
O sa cumpar un spray din acela special pentru curatarea cconductelor de climatizare, desi cunosc mirosul acela tipic al masinii mele atunci cand nu este curatata climatizarea si mirosul asta este diferit. In orice caz o sa fac o curatare a climatizarii. Eu ma gandeam ca poate a curs antigel pe la motor si cine stie ce alte lichide. A ulei nu miroase, asta e clar Smile
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR