Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • guliver

  • Mesaje scrise: 554
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Salut
Cei care au asigurare casco ii rog sa ne spuna la ce firme si cam cat platesc pe an. Eu am o insignia de vreo 4 luni si nu i-am facut casco dar ma cam bate gandul s-o fac. Ceva impresii m-ar ajuta sa ma decid. Merita sa ne asiguram masinile desi aud mereu cazuri de neplata a daunelor din partea firmelor de asigurari?
Skip ads

  • Loghin Reny

  • Mesaje scrise: 132
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Salut
Nu stiu cat te va ajuta informatia mea, dar acum aprox 1.5 am cerut o oferta de la Allianz crezand ca o sa fac o mare branza.
Baietii "simpatici" de la aceasta firma ma "gratulau" cu o suma de aprox 2000 euro pentru un full CASCO.
Drept urmare le-am spus pas si am preferat sa-mi fac asigurare in alta parte (tara).
Sper din toata inima sa nu fie asa acum mai ales si din prisma problemei amintite de tine mai sus. Cea in care prea maretele noastre firme
refuza sa plateasca despagubiri atunci cand este cazul dar iti baga mana pana la cot in buzunar atunci cand e situatia sa ia.
  • re5pect_at

  • Mesaje scrise: 127
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20dtj
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Sep 2012

  • Mesaj Privat
Eu sunt la al treilea an de Casco, 3 firme diferite; pana acum nu au fost probleme la plata daunelor si nici nu au strambat din nas la micile zgarieturi. In prezent City Insurance,acopera cam tot (furt ,avarii, anvelope, vandalism, fara sofer unic s.a.m.d. ), , nu-mi amintesc exact suma platita 650-700 euro(verific si repostez suma exacta) pe an fara fransiza la daune, exceptand furt sau dauna totala.
Parerea mea este ca merita, un accident usor rezultat cu bara , far, grila e cam cat casco pe un an. In trecut am avut BCR (am impresia ca nu mai au in oferta), omniasig si uniqa. sunt 4 firme pentru ca initial am semnat cu BCR iar dosarele lor au fost preluate de Omniasig.
  • re5pect_at

  • Mesaje scrise: 127
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20dtj
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Sep 2012

  • Mesaj Privat
Loghin Reny a scris:Salut
Nu stiu cat te va ajuta informatia mea, dar acum aprox 1.5 am cerut o oferta de la Allianz crezand ca o sa fac o mare branza.
Baietii "simpatici" de la aceasta firma ma "gratulau" cu o suma de aprox 2000 euro pentru un full CASCO.
Drept urmare le-am spus pas si am preferat sa-mi fac asigurare in alta parte (tara).
Sper din toata inima sa nu fie asa acum mai ales si din prisma problemei amintite de tine mai sus. Cea in care prea maretele noastre firme
refuza sa plateasca despagubiri atunci cand este cazul dar iti baga mana pana la cot in buzunar atunci cand e situatia sa ia.


Allianz cere cam multi bani. bine, este posibil ca si suma asigurata sa fie mare...mie in banii de care vorbeam parca imi asigura cam 13000 euro. (o sa verific actele ca sa dau sumele exacte, atat la vechea cat si la noua polita)
Skip ads

  • Ciprian A

  • Mesaje scrise: 51
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2019 1.5 XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jun 2013

  • Mesaj Privat
Pentru Insignia din 2013 pe persoana juridica cu mai multe 19 masini cu RCA+Casco la Allianz s-a platit 734 RON fara fransiza, cu asistenta rutiera. Probabil s-a facut reducere.
  • gyzmo

  • Mesaje scrise: 3,753
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2011

  • Mesaj Privat
Mai mult ca sigur ca s-a efectuat o reducere.Eu platesc 696 Euro/an cu franciza de 100 Euro/evenimentnsuma pentru care a fost asigurata full Casco este de aproape 16000 Euro.
  • x678001

  • Mesaje scrise: 162
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011 20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mai 2010

  • Mesaj Privat
Insignia 2.0 Cosmo 160CP, 2011, 20.000 euro asigurare, 1300 lei din 3 in 3 luni, full Casco, 0 franciza, Generali
  • cosminake

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie: Olt
  • Masina: Insignia 2011 220cp4X4 :)
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mar 2007

  • Mesaj Privat
insignia 2011 valoare asigurata 14500 eur - prima asigurare 770 eur/an - Omniasig
Skip ads

  • terim

  • Mesaje scrise: 91
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2012 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Dec 2011

  • Mesaj Privat
Insignia 2012 - Allianz
-suma asigurata 90.000RON
-prima: 3000RON
-fransiza 450RON ptr avarii si furt cu valoare de despagubire de pana in 5000RON, in rest fara fransiza.

Vad diferente foarte mari fata de ce ati scris voi mai sus.
  • borsy

  • Mesaje scrise: 3,025
  • Locatie: Alba
  • Masina: Insignia 2011 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2013

  • Mesaj Privat
E pur informativ ceea ce ati scris mai sus, nu e deloc relevant, pentru ca sunt foarte multe variabile in stabilirea pretului unei asigurari (varsta, casatorit sau nu, copiii, de cand esti conducator auto, daca ai avut sau nu accidente, etc.......).
  • Avram Adrian

  • Mesaje scrise: 654
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Sep 2007

  • Mesaj Privat
este vorba de casco
  • guliver

  • Mesaje scrise: 554
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Am gasit la Generali - 590 lei la 3 luni....oferta buna..masina asigurata la 66.000 lei, fransiza 450
Skip ads

  • Eugen Simionescu

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Insignia 2010 WOLGS8EM5A10684
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Mar 2014

  • Mesaj Privat
Salut...eu am facut de vreo saptamana asigurarea Casco si am platit 995 euro/an minus 5% pentru plata cash,cu fransiza 0,la Groupama (am mai avut masini asigurate la ei si platesc bine).Masina este pe firma,posibil pe persoana fizica sa fie un pic mai ieftina asigurarea.
Am o Insignia Sport Tourer din 2010 ,160 cp,Flex Ride,echipare cosmo.
  • re5pect_at

  • Mesaje scrise: 127
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20dtj
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Sep 2012

  • Mesaj Privat
Va salut! Are cineva idee cat timp e valabila o constatare de dauna Casco?
  • Avram Adrian

  • Mesaje scrise: 654
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Sep 2007

  • Mesaj Privat
din cate stiu eu 2 ani
  • re5pect_at

  • Mesaje scrise: 127
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20dtj
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Sep 2012

  • Mesaj Privat
Multumesc
  • bizzoo

  • Mesaje scrise: 64
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Insignia 2010 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Omniasig, 220 lei lunar. Fara fransiza, valaorea asigurata undeva la 9900 eur.
  • Kissdragos

  • Mesaje scrise: 285
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Insignia 2010 A20DTC
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Aug 2012

  • Mesaj Privat
borsy a scris:E pur informativ ceea ce ati scris mai sus, nu e deloc relevant, pentru ca sunt foarte multe variabile in stabilirea pretului unei asigurari (varsta, casatorit sau nu, copiii, de cand esti conducator auto, daca ai avut sau nu accidente, etc.......).

Asa este,anul trecut la Allianz mi-au cerut 9000 de lei pentru 2.0 110CP, aveam 19 ani,permis de un an si imi evaluase masina la vreo 12000 Eur...
  • BogdanTm

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Timis
  • Masina: Insignia 2009 FH11
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Feb 2015

  • Mesaj Privat
Salut,
Eu am incheiat asigurarea la Allianz, anul trecut in martie, cu 630 EUR plus RCA tot de la Allianz cu 800 RON (conditia era sa le fac pe amandoua de la ei).
Asigurarea am facut-o la sediul Opel din Timisoara pentru ca, la momentul ala, era o intelegere Opel-Allianz.

100 EUR fransiza si valoare asigurata 11.500 EUR. Am un Opel Insignia Sports Tourer din 2009.
  • Florin Insignia

  • Mesaje scrise: 392
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Insignia 2009 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mar 2013

  • Mesaj Privat
Eu am facut acum pe cea noua, la generali 790 euro / an cu fransiza doar de la al doilea eveniment pe an. Valoare asigurata 25000 euro
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR