Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  • Cartman

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: In White Rooms
  • Masina: Astra 1.7 CDTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Salutare.

Sunt viitorul mandru posesor al unul Astra GTC, si ma interesa sa stiu daca gasesc si daca da, unde si cat costa, rack-urile pentru ski si snowboard.
Skip ads

  • l_stoian79

  • Mesaje scrise: 602
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2006

  • Mesaj Privat
salut

felicitari ptr masina.

legat de plca de snowboard, si eu sunt "placar" si cautam ceva suport fain si ieftin ptr placa. in cele din urma am renuntat sa dau cateva milioane pe un suport destept care sa arate si bine, si am adoptat solutia: boardul in masina Smile adica demontez legaturile de pe placa, iar placa o bag in masina intre scaunul din drepta si stalpul central. placa sta minunat, nu forteza nici un material, usa se inchide fara probleme, nu incomodeaza pe nimeni (nu trebuie nimeni sa o tina in brate sau sa tina de ea), la frane sau curbe nu se misca din pozitie ,... si ... e gratis Smile
legaturile si bootzii oricum stau in portbagaj .... eventual la placa faci o husa de material textil k sa nu jegaresti prin masina cand vii cu ea uda (husa nu tre sa fie nimic special, pur si simplu k o mapa dreptunghiulara de material care pe una din laturile scurte are un fermoar). nu cred sa te coste mai mult de 10 RON materialul si 5 RON manopera la orice croitorie.

spor la cautat
  • Cartman

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: In White Rooms
  • Masina: Astra 1.7 CDTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Mda solutia asta merge si ea dar mai putin cand sunt 4 in masina... si cand masina e coupe si trebuie sa si iasa lume prin dreapta. Nu mai zic de cazul in care toti 4 avem placi/schiuri.
  • vectra-nos

  • Mesaje scrise: 198
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Oct 2004

  • Mesaj Privat
Salut,

Eu am cumparat originale de la GTT.

Barele in jur de 4 milioane.
Suportii pentru 6 perechi( varianta cea mai scumpa) - 7 milioane.
Suporti pentru 4 perechi - 4.5 milioane

Te sfatuiesc ca in cazul in care nu ai nevoie de 6 perechi de schiuri sa-ti cumperi suportul pentru 4 perechi.
Eu le-am testat pe masina pe ambele...si este foarte zgomotos cel mare.

Nicos
Skip ads

  • l_stoian79

  • Mesaje scrise: 602
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2006

  • Mesaj Privat
e drept si ce spui tu.

suporti ai putea gasi in Metro, Selgros, Real, etc... undeva de la 120 RON in sus, depinde de model, firma & shit. au si la reprezentanta Opel, dar anul trecut cand mi-am luat eu masina costau aprox 360 RON ptr AstraG.

trebuie sa fii atent la sistemul de prindere (deobicei scrie pe ambalajul lor la ce masini se potrivesc) si la lungimea barelor suport (sa fie destul de lungi, dar nu prea lungi ) masori distanta intre bandourile alea negre de pt capota si cumperi bare de dimensiuni aproximativ apropiate.
  • Cartman

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: In White Rooms
  • Masina: Astra 1.7 CDTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Thanks man, cred ca asa o sa fac, oricum nu vad cum as putea pune 6 oameni in masina asa ca suportul pentru 4 perechi e mai mult decat de ajuns.

oricum exclud din start variantele cu suportii pe magneti. Stiu pe cineva caruia i s-a desprins un suport si i-a facut tabla varza. Nu ma risc mai bine dau 3-4 mil in plus.


Ultima modificare facuta de Cartman la Vin 30 Mar, 2007 1:16 pm
  • l_stoian79

  • Mesaje scrise: 602
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2006

  • Mesaj Privat
spor la schiat Smile daca mai ai unde ...
  • Cartman

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: In White Rooms
  • Masina: Astra 1.7 CDTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Eh, e un plan pentru sezonul viitor asa... Very Happy dar cica ar fi zapada la munte, cel putin era weekendul trecut.
  • l_stoian79

  • Mesaje scrise: 602
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2006

  • Mesaj Privat
apropo...cred ca am omis sa-ti spun...pretul de 120 RON e ptr sistemul de prindere de masina si bare transversale, prinderile ptr schiuri/placa mai costa ceva in plus .
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR