Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri
  • DarthCata

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jan 2015

  • Mesaj Privat
Buna ziua. As dori sa stiu un service foarte bun unde sa pot repara cutia de viteze. Huruie in orice viteza si zgomotul creste odata cu viteza masinii, indiferent daca am ambreiajul calcat sau nu sau daca e bagata in viteza sau nu.
Am fost la Opel Erebus si dupa ce au demontat-o si au montat alta SH, zgomotul era identic. Ei sunt aproape siguri ca ar fi din cutie, dar am auzit undeva ca ar putea fi si volanta.
In orice caz, mi s-a parut ca nu s-au complicat sa verifice rulmentii si piesele din ea amanuntit...ci pur si simplu au ajuns la cea mai simpla (si scumpa) varianta: inlocuire cutie...in sensul in care nu simteam nici o problema, nu avea joc (doar putin treapta 1), cupla "aproape" perfect, singura problema fiind zgomotul. Acum in mod evident, poate fi intr-adevar cutia, dar vreau sa stiu sigur.

Ca si concluzie, as dori un service din Bucuresti sau din apropiere care chiar se pricepe la mecanica, respectiv cutii viteze si vreau ca atunci cand duc masina la diagnostic, acesta sa fie 100% sigur....si nu pe incercari.

Va multumesc.
  • suspended-9452

  • Mesaje scrise: 2,491
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2016 B14XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Poate sa fie si din volanta huruitul. Am intalnit cazuri...
  • dieselpower

  • Mesaje scrise: 48
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 z17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2015

  • Mesaj Privat
Rulmentii de roata pe fata I-ai verificat ? daca zgomotul creste odata cu viteza este posibil sa fie vre un rulment. Daca ai posibilitatea sa ridici masina de ambele roti,invarte cu mana de fiecare roata si pune cealalta mana pe arc ,daca acesta vibreaza inseamna ca rulmentul este defect .
  • DarthCata

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jan 2015

  • Mesaj Privat
Au fost primii verificati.
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR