Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel
  • geax

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Galati
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2015

  • Mesaj Privat
Am o astra h 1.9 120 cp
va rog sa ma ajutati cu problema mea:
dupa ce am schimbat volanta mi s-a aprins in bord masinuta cu cheie si mi-a aparut eroare ECN 19011. Am mers la un electrician si mi-a spus ca am un fir rupt, probabil cand s-a pus cutia pe pozitie s-a agatat firul respectiv si s-a rupt.( este vorba despre cablajul dintre calculatorul motorului si senzorul presiune rampa. Ma poate ajuta cineva cu o schema electrica in care sa se vada cum sunt legati cei 3 pini de la senzorul de presiune rampa, la calculatorul masinii.

multumesc, astept raspuns
Skip ads

  • tase

  • Mesaje scrise: 1,985
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Vectra 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Sep 2009

  • Mesaj Privat
Poate ma insel eu dar mi se pare ciudat...ceea ce spui tu.......si mie mi s-a schimbat ...tot kitul de ambreiaj nu numai ...volanta... nu se schimba singura si nu am avut probleme... .!
  • geax

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Galati
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2015

  • Mesaj Privat
Se schimba toate ca sa nu plãtești de doua ori manopera, dar la mine ambreiajul era ok și de ãsta nu l-am schimbat. Când se decupleazã cutia de motor, acesta se înclinã cam tare și m-am gândit ca poate atunci s-a rupt vreun fir. Poate greșesc și nu are nici o legatura, va rog ajutati-mã cu o parere.
  • insignia

  • Mesaje scrise: 724
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Signum 2005 Z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Nov 2009

  • Mesaj Privat
geax a scris:Am o astra h 1.9 120 cp
va rog sa ma ajutati cu problema mea:
dupa ce am schimbat volanta mi s-a aprins in bord masinuta cu cheie si mi-a aparut eroare ECN 19011. Am mers la un electrician si mi-a spus ca am un fir rupt, probabil cand s-a pus cutia pe pozitie s-a agatat firul respectiv si s-a rupt.( este vorba despre cablajul dintre calculatorul motorului si senzorul presiune rampa. Ma poate ajuta cineva cu o schema electrica in care sa se vada cum sunt legati cei 3 pini de la senzorul de presiune rampa, la calculatorul masinii.

multumesc, astept raspuns


Dar pe un tester ai facUt o diagnoza?
Skip ads

  • geax

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Galati
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2015

  • Mesaj Privat
da, P0190 senzor de presiune înaltã tensiune C-020
  • geax

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Galati
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2015

  • Mesaj Privat
Salutare, am rezolvat problema; într-adevãr aveam un fir întrerupt așa Cum am spus în primul post. Bafta
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR