Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B
  • enciuion18

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Anglia
  • Masina: Vectra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mar 2015

  • Mesaj Privat
Va salut!
Am un Opel Vectra b an 2002 diesel 2.0 dti parca...am o problema destul de grava zic eu..mi se aprinde becul de la check engine iar cand se aprinde parca pierde din putere abia mai trage....o accelerez pe liber pana la 3000-3500 becul se stinge iar dupa ce s-a stins becul trage super bine...mi-ar fi zis un mecanic ca este problema la valvele de aer...ma puteti ajuta ? Poate sa-mi dea cineva un raspuns concret?...tin sa precizez ca turbina merge si nu scoate nici un sunet ciudat...Locuiesc in Anglia resursele sunt destule tin neaparat sa rezolv problema pentru ca imi place sa fiu bazat pe masina care o am si sa ma duca dintr-un punct in altul fara sa fiu speria ca se poate intampla sa ma lase...un alt prieten mi-a zis ca trebuie schibate acele valve (din poza) si pe urma merge bine.Va multumesc! Sad
  • chis cristian

  • Mesaje scrise: 264
  • Locatie: Arad
  • Masina: Omega 2002 y22dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2009

  • Mesaj Privat
E o problemã de vacum întradevãr și mie mi s-a întâmplat de câteva ori , nu e atât de gravã pot fi numai niște scãpãri dar trebuie luat pas cu pas(la service au o pompițã de vacum cu manometru și gãsesc unde e pierderea),odatã la mine a fost un cot de cauciuc fisurat altã datã s-a ros un furtun de vacum și pierdea,altã datã supapa ce merge la servofrânã(atunci frâna mergea greu pânã se stingea becul) și de fiecare datã au fost chestie de câțiva lei dar doctorul a fost bun,nu schimba dupã ureche cã zice unul sau altul.
  • chis cristian

  • Mesaje scrise: 264
  • Locatie: Arad
  • Masina: Omega 2002 y22dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Asta nu înseamnã cã nu ai putea avea ghinion sã fie și electrovalvele(eu nu am avut)
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR