Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • ionutzzz81

  • Mesaje scrise: 191
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2005 1.7 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jun 2014

  • Mesaj Privat
salutare tuturor,
astazi mi-am luat niste aparatori de noroi pe fata pentru H-ul meu. Toate bune si frumoase pana am ajuns sa o montez pe cea de pe dreapta. A trebuit sa dau o gaurica de 3-4mm in plasticul de protectie ca sa prind aparatoarea in partea de sus. In momentul in care am strapuns plasticul a tasnit apa de acolo, a curs destul de multa cam 1L daca nu mai bine. Am incercat sa casc putin plasticul acela sa bag mana am reusit cu 2 degete si am obs ca este ceva de cauciuc pe acolo, asa am simtit la mana, ca o punguta de cauciuc. Aveti idee ce este?
Skip ads

  • ionutzzz81

  • Mesaje scrise: 191
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2005 1.7 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jun 2014

  • Mesaj Privat

  • nicunicu

  • Mesaje scrise: 2,597
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Feb 2012

  • Mesaj Privat
dai tot carenaju rotii jos si speli de noroiu/frunzele stranse dea lungu vremii si pui totu la loc
nu trebuie sa fii inginer auto sa poti da un carenaj jos si sa speli pe acolo,dar mare atentie sa nu rupi bumbii care tine carenaju,daca tot ai rupt cativa bumbi poti gasii pe la magazinele de piese auto,cred ca merg si de logan,iei un bumb dupa tine pentru comparatie
  • alre

  • Mesaje scrise: 1,660
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Acolo e scurgerea de la grila de la parbriz. Mai mult ca sigur este infundata in partea de jos si baltea apa. Faci cum spune Nicu..treaba de 10 - 20 de minute.
Skip ads

  • d0m1n1c

  • Mesaje scrise: 181
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2006 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2013

  • Mesaj Privat
de unde ai luat aparatorile?
  • ionutzzz81

  • Mesaje scrise: 191
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2005 1.7 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jun 2014

  • Mesaj Privat
dom1n1c, aparatorile le-am luat de la un magazin ce se ocupa special cu piese opel, aparatorile sunt made in Romania Smile
Cind o sa se incalzeasca afara o sa dau carenajul jos sa vedem ce se ascunde sub el. Scurgerea de la grila are vrun orificiu ceva sub prag? in caz ca este infundat sa-l desfund?
  • vlad-OPC

  • Mesaje scrise: 1,080
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Si daca tot faci o treaba, sa scoti si toate dopurile din praguri ( vro 5 pe o parte si 5 pe alta ) sub masina, o sa vezi ca gaurile alea sunt blocate de noroi si e destula apa in praguri ! Poti chiar merge fara dopuri o prerioada pana iese toata apa
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR