Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa C/Combo C
  • catbog

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2003 z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2012

  • Mesaj Privat
Salut,
Am o Corsa C 2003 (facelift) si tocmai i-am "distrus"Smile bara fata.

As avea sã-mi spuneți unde as putea gãsi in București reperul .
Îmi recomandati sa cumpãr piesa second hand sau aftermarket? (piesa originala cu comanda de la Opel, stiu ca ar fi perfect, insa este ultima opțiune)

S-a mai confruntat cineva fix cu aceeași problema?

Mulțumesc,
Bogdan
Skip ads

  • IonFive

  • Mesaje scrise: 84
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2004 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Mai 2013

  • Mesaj Privat
De preferat sa fie originala (SH) bara si iti zic si motivul. Cele aftermarket sunt dintr-un plastic ordinar iar daca mai atingi ceva crapa imediat, sau plesnesc, in schimb cele originale, au plasticul mai elastic si nu crapa daca le atingi.
Ca exemplu, eu am lovit masina anul trecut, am avut capota indoita, farul dreapta spart si radiatorul usor indoit, nu spart.
Bara in afara de 2 mici zgarieturi care abia se vad, nu a avut absolut NIMIC. Bara a fost impinsa spre radiator si cand am dat masina inapoi si-a revenit singura la forma initiala.

Bafta
  • catalin_689

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Corsa 2004 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Aug 2013

  • Mesaj Privat
mda, astea aftermarket nu prea is de soi, iti pot confirma din experienta. Acum o intrebare, la corsa c grila radiatorului se gaseste separat, sau e corp comun cu bara? Mie mi-a cazut in mers ornamentul cu marca opel, problema e ca s-a rupt cu tot cu suportul atasat in locasul din grila radiatorului. Culmea, bara noua, imi vine sa crap de ciuda. Am cautat si pe forum, si pe alte site-uri, dar nu am gasit decat ornamentul, grila radiatorului nu. Daca ma poate lamuri cineva, ii multumesc anticipat. Masina - corsa 1.3 cdti, fabricata in 2004.
  • gbl1008

  • Mesaje scrise: 154
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Corsa 2003 Y17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Feb 2011

  • Mesaj Privat
da dute la reprezentanta opel undeva pe la meteo.
Skip ads

  • alexandru.iulian

  • Mesaje scrise: 75
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2004 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jun 2014

  • Mesaj Privat
catalin_689 a scris:mda, astea aftermarket nu prea is de soi, iti pot confirma din experienta. Acum o intrebare, la corsa c grila radiatorului se gaseste separat, sau e corp comun cu bara? Mie mi-a cazut in mers ornamentul cu marca opel, problema e ca s-a rupt cu tot cu suportul atasat in locasul din grila radiatorului. Culmea, bara noua, imi vine sa crap de ciuda. Am cautat si pe forum, si pe alte site-uri, dar nu am gasit decat ornamentul, grila radiatorului nu. Daca ma poate lamuri cineva, ii multumesc anticipat. Masina - corsa 1.3 cdti, fabricata in 2004.


Salut!

Unde ai gasit acel ornament?Eu am tot cautat ( telefoane, mail-uri) si nu l-am gasit sau cine il avea nu-l mai avea.

Multumesc.
  • catalin_689

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Corsa 2004 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Aug 2013

  • Mesaj Privat
Incearca sa vezi oferta celor de la autokarma sau auto a pentru ornament, dar preturile is cam mari pentru unul original. Eu nu pot sa-mi explic cum a putut sa cada ornamentul cu tot cu o bucata din grila raditorului (cea de sub emblema)de pe o bara noua, chiar si aftarmarket fiind. Doar daca a incercat cineva sa o smulga, ca la montaj am stat langa mecanic.. Si intrebarea ramane, grila radiatorului pentru modelul dupa 2003 se poate gasi si separat sau face corp comun cu bara, ca atunci chiar am o problema.
  • corsablue

  • Mesaje scrise: 2,486
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Corsa 2005 Z13DT
  • Status: Online
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Grila este parte dintr-un ansamblu de plastice care imbinate realizeaza bara.

Ai imaginea. Identifica / Indica reperul care te intereseaza.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa C/Combo C

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR