Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • ametitul04

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vivaro 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Feb 2013

  • Mesaj Privat
Sa va spun ce am patit eu vineri 20.01.2015.

Imi tot cautam eu masina si de pe forum de la sectiunea vanzari ajung pe mirificul autovit.ro. Gasesc acest anunt : opel astra autovit , scrie clar in anunt ca are reviziile facute in cadru OPEL si ca e neavariata. Il sun pe individ si imi spune ca nu are nicio problema cu verificare in cadrul unei reprezentante Opel, drept urmare sun la Erebus si fac rezervare pentru aceiasi zi la ora 15:00. Ajungem acolo si inainte sa intram in reprezentanta individul imi spune ca din cauza unor zgarieturi a vopsit bara fata si bara spate, am zis foarte bine nu ma deranjeaza atata timp cat nu a fost atins ceva structural. In service mecanicul imi spune direct : bara fata, bara spate, capota, stalp geam, usa dreapta spate toata si usa dreapta fata doar sub geam. Ca sa vezi ca nu a fost lovita , ca fost zgariata chestie partial confirmata si de mecanic care a spus ca nu pare sa fie ceva atins dpdv structural. Dupa care facem si o verificare a km. Si de aici incepe distractia, el sustinea sus si tare ca e primul proprietar ca a avut masina in leasing si dupa care a trecut masina pe numele lui la finalul leasingului. Cand ne uitam pe istoric acesta incepea de le 51.000km si masina avea alt nr de inmatriculare si anume IF O4 WPT si cum google face toti banii, dupa un search sa aflu ca el a luat masina de la NEW KOPEL din leasing operational, dar el tot nu recunostea, ca se poate sa fii luat aia nr de la el sa faca poze la alta sau poate nu mai stiu ce. masina este aici opel astra new kopel Dupa ce ii arat ce gasesc pe net el tot sustinea ca nu e adevarat si ca masina nu are nimic, doar usa spate si barile vopsite si ca mecanicul de la opel e nebun. Daca na uitam in anunt vedem ca cei de la NEW KOPEL o vindeau la 51.376 si intoricul de revizii in cadrul opel incep de la 51.401.
Pe mine nu m-a deranjat ca a fost atins pe partea dreapta sau ca a fost luata de la NEW KOPEL, ma deranjeaza ca a vrut sa ma faca, sa ma minta, chiar si in al 12lea ceas. Daca imi spunea de la bun inceput uite d-le e vopsita aici si aici , o sa iti spuna mecanicul ca e decat vopsita, nu si avariata, sunt al doilea proprietar, am luat masina de acolo. Atunci o luam, dar aceste mici samsareli ca sa cresti pretul ca ai impresia ca masina face mai mult, atunci imi pare rau dar ma calca rau de tot pe nervi aceasta treaba. Pentru cine vrea sa cumpere masina, daca accepta ceea ce am scris eu mai sus, sa o cumpere dar sa aiba in vedere faptul ca incep reviziile de la 51.401, nu stim daca cei de la new kopel nu au facut ceva in acest sens, adica sa dea inapoi km. Inca ceva, usa dreapta spate nu sta bine deloc pe luft si linile masini, se vede de la 1km ca fost data jos.
Skip ads

  • cuculica

  • Mesaje scrise: 1,239
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2011 z17 dtj
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Bine ca ai fost atent si nu ai luat teapa,in poze arata bine.Si zice ca nu a fost avariata.
  • ametitul04

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vivaro 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Feb 2013

  • Mesaj Privat
pacat ca nu am putut sa fac poze la bara fata si usa spate, unde se vede clar diferenta de culoare si cum stau prinse. Mai bine mi-am pus eu bara la logan, cand am trecut la una de mcv.
  • alexandru.iulian

  • Mesaje scrise: 75
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2004 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jun 2014

  • Mesaj Privat
Eu am patit-o sambata cu unul dupa olx.Imi este scarba de oamenii care mint si vor sa te " faca".Au o lipsa de respect fata de ei.
Skip ads

  • ametitul04

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vivaro 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Feb 2013

  • Mesaj Privat
Daca vrei poti sa ne spui ce ai patit Smile
  • alexandru.iulian

  • Mesaje scrise: 75
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2004 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jun 2014

  • Mesaj Privat
Smile)Eram la birou si nu puteam sa dezvolt ft mult.Am vrut sa fac schimb cu un cetatean dupa olx.Asta sa-mi fie invatare de minte si sa te mai iei dupa femei ( ea fiind capul afacerii)Am vrut sa-mi schimb corsa c, masina de oras pe care o folosesc atat de rar ( masina fiind lovita frontal si facuta pe RCA cu piese 98% noi + articulatie pusa de 2 luni si 220 km).Eu am fost sincer cu el, i-am zis de accident, ce am schimbat si ce ar mai trebui de facut la ea ca o bag pe tester si o sa iasa exact cum i-am zis eu.Eu am mers cu mecanicul care a lucrat la masina mea ( ne-am imprietenit).Tinand cont ca, Corsa C am luat-o dupa o cearta cu parintii, mi-am luat masina de banii care i-am avut eu, neapeland la nimeni.Intre timp lucrurile s-au schimbat si apelez dar si cariera si afacerea mea merg perfect.Cetateanul avea un BMW 320 coupe ( ceea ce voiam pt oras ) din 2010( 123k km si full din Spania ).L-am abordat pe cetatean cerea 10k euro pt schimb eu am fost de acord sa ii dau 8500 euro + corsa mea, dar ca masina sa iasa perfect din verificari.Mergem cu a mea pune baiatul testerul pe ea, iese sonda lamba 2 defecta ( i-am zis direct ca ii dau eu banii ) si bineinteles accidentul si etc.Omul era multumit, eu multumit ca deja stiam ce are masina ca aveam check-ul aprins ( nu l-am sters desi am pus testerul pe ea acum 1 luna,dar "meseriasul nu a sters eroarea).Pana sa mergem la Bavaria ( aici il cunosc pe mecanic iubita mea avant un E 60 la care ii fac reviziile si la acelasi om), il mai intreb inca odata sa-mi spuna sincer daca masina are ceva probleme ( mecanicul meu mi-a dat sms si mi-a zis ca este lovita in spate) eu i-am zis ca daca iese si o zgarietura plateste la Bavaria si nu facem nicio afacere ca, consider ca m-a inselat si nu are cuvant.Omul era tare bazat pe el sincer daca nu faceam testerul la bavaria o luam si sa vezi cat bagam in ea ( faceam corsa = seria 7 ).Ajungem acolo si incepe distractia: lovita in spate [schimbat bara + luneta; km erau dati inapoi ( banuiesc 100k, nu mi-a zis ) turbina era in moarte clinica, avea o eroare si pe injectoare ) aici am zis STOP.M-am dus i-am zis ca nu facem nimic ca asa nu vbim, el ca domne nu stiam nici eu nimic etc, am zis ok iti dau pe ea corsa si 2k euro.El ca fac misto si l-am intrebat cine a inceput primul?.Am plecat frumos cu buburuza mea ( a inceput la o groapa sa-mi bata caseta de directie), dupa vreo 3 ore ma suna "barosanul de spania "ca mi-o da la 7k de euro si corsa mea.I-am explicat "jupanului"ca nu fac afaceri cu dansu, el a inceut sa bocifereze prin telefon sa se jure pe toti, mortii, copii, neamu ce mai avea el pe acolo ca nu stia nimic ca masina a fost lovita.
Partea amuzanta ca eu cand l-am vazut asa de sigur o luam, si o luam grav de tot.Personal imi este scarba de asa oameni.Da, am luat corsa stiind ca a fost lovita, dar stiam exact ce are ca omul a fost sincer cu mine.M-am lecuit CORSA mea ramane pt oras indiferent daca ii schimb tot ( nu ca as mai avea mult, ambreiajul si pe sistemul de rulare).
Concluzia este sa fiti cu ochii in patru sincer daca nu era mecanicul meu si baiatul de la Bavaria ( care ma cunostea) sa-mi deschida ochii mi-o furam grav.
Si ca o lectie pt mine, nu mai fac afaceri cu oamenii negri.( Cu tot respectu' pt unii)


PS : Inca mai primesc cate un apel cu nr privat, cred ca nu este Marioara din colt ci "jupanul de la Spania .
O seara buna!
Salut
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR