Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  • ovidiucc

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Z14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Apr 2014

  • Mesaj Privat
Salut! Imi cer scuze daca nu am postat in locul potrivit si rog un moderator sa mute discutia daca am gresit. Rolling Eyes

Am un Opel Astra G Z14XE (climatronic) ce a venit din fabrica cu parbriz atermic insa a inceput sa se exfolieze foarte rau,lasand la o parte ciobiturile datorate drumurilor noastre de calitate. Nelamurirea mea este urmatoarea, am primit o oferta pentru parbriz Pilkington normal cu parasolar albastru (308 RON) iar pentru parbriz Pilkington atermic cu parasolar albastru (832 RON), stie cineva care ar merita mai mult? Sau un loc unde as putea monta un parbriz atermic la un pret mai mic? Va multumesc frumos!
  • JAC2.00tdi

  • Mesaje scrise: 1,452
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Vectra 2007 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Si eu am atermic de fabruca... sfatul meu este sa cumperi unul normal. Ce ai cumpara in prezent nu va tine ca originalul... se va distruge la cea mai mica lovitura de piatra din trafic. Vorbesc din experientele pritenilor mei care au incercat atermic dar tot nu a tinut pe masina conform asteptarilor. Eu daca ar fi sa il achimb pe al meu care e destul de exfoliat si cu ceva micro fisuri de la pietre as pune unul normal... asa ca sa nu plang dupa bani...
  • ovidiucc

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Z14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Apr 2014

  • Mesaj Privat
Iti multumesc frumos pentru sfat! In final cred ca voi merge pe varianta cu cel normal. Ma voi duce maine la Centrul de parbrize Pilkington (parbrize.ro) sper sa nu se considere reclama, am auzit ca e foarte ok.
  • ovidiucc

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Z14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Apr 2014

  • Mesaj Privat
Am reusit sa schimb astazi parbrizul la cei de la Pilkington 😄
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR