Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum
  • increatul

  • Mesaje scrise: 1,636
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Ti-am raspuns, am zis ca nu are nimic daca ai bagat pana la maxim, sa nu fie peste. Daca e sub maxim, lasa-l asa.

Varianta cea mai buna din punct de vedere financiar e un motor second, dar in cazul asta mai bine umbli cu ea pana pica. Eu n-as schimba motorul din cauza unui tacanit, decat in momentul cand crapa de tot. Deci eu am acelasi motor ca si tine, cand am luat-o din germania avea ulei 10w40, ceea ce poate la un rulaj mare e necesar. Ce ulei i-ai bagat?
  • Caracas

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2014

  • Mesaj Privat
Asa am zis si eu,ii bag cat de curand un aditiv si o sa merg asa pana mi se aprinde becul de la ulei ,iar pe urma il repar pe acesta, ca daca iau sh nu stiu ce are in el si poate pica si ala ... I.am bagat ulei Castrol 10w40..
  • calin1945

  • Mesaje scrise: 997
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2005 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Buna @Caracas, nivelul de ulei, dupa schimb e bine sa fie undeva intre jumatate si plin, parerea mea. Important sa nu fie peste limita de MAX.
Cat despre motor, daca vrei sa cumperi altul, ar fi bine sa iei unul de pe o masina functionala, la crea mecanicul poate merge sa o vada (auda), sa nu te trezesti ca o sa ai 2 motoare stricate.

O zi buna,
  • stocariu

  • Mesaje scrise: 733
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Daca era doar de segmentat mergea sa il repari dar daca e belit pe la arborele cotit mai greu. Poate gasesti un motor in 4-500 de euro max. La 50 de milioane e enorm, raportat la valoarea masinii, inseamna peste 1000 euro! Uleiul trebuie sa fie pe max, cel putin atunci cand completezi. Intre minim si maxim intra 1l.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR