Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B
  • sagap

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 1998 X2.0DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2011

  • Mesaj Privat
Salut,

De ceva vreme nu imi mai functioneaza actuarul de pe usa din dreapta spate, asa ca mi-am facut un pic de timp sa vad care e problema, am verificat siguranta, am verificat firele din tubul negru dintre usa si caroserie, am verificat cu un multimetru daca primesc curent la mufa care intra in actuator, totul este OK. Nu mi-a mai ramas decat sa schimb actuatorul, problema este ca dupa ce scot cele 3 suruburi de la broasca nu reusesc sa scot actuatorul din interiorul usii. Ma poate ajuta cineva cu acesta problema?

P.S. Am o Vectra B 2.0 16v DTI Caravan.
  • gabytzuxxl

  • Mesaje scrise: 833
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jul 2009

  • Mesaj Privat
M-a chinuit si pe mine ceva sa-l scot de acolo, tot asa a murit din senin. Trebuie sa fortezi putin sina geamului ca iese, nu mai tin minte daca are si ea vreun surub. Il intorci si tu, vezi cum iti e mai la indemana, de iesit iese sigur, eu asa l-am schimbat, eventual strambi putin sina geamului dar cu grija sa nu faca cuta.
  • sagap

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 1998 X2.0DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2011

  • Mesaj Privat
Multumesc de raspuns . O sa incerc din nou maine. Revin cu un feedback daca reusesc.
  • stan raul

  • Mesaje scrise: 40
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Vectra 1997 x20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Aug 2010

  • Mesaj Privat
Trebuie sa ma apuc si eu de aceasta operatie! Sa inteleg ca fara fortarea sinei de geam.nu merge? Pe langa cele 3 suruburi din. Usa...mai sunt si altele? Ms.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR