Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • vectrapxi1

  • Mesaje scrise: 67
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Vectra 2004 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2006

  • Mesaj Privat
Colegi,
A venit momentul sa bag bani in masina.
La vectra mea din 92 rugina isi face de cap.
Am fost la atelier si ar trebui schimbate pasajele la rotile din spate si pragurile ceea ca m-ar duce la 20 mil.
Tinind seama de vechimea masiniii prevad ca dupa 200.000 Km vor mai aparea si alte probleme in viitor, scurgeri ulei, senzori, ambreiaj, etc .
Sa-i repar totusi tabla si sa o vind sau sa o vind asa scazind valoarea reparatiei.
Altfel masina este ok, motor, suspensii, transmisie.Nu am avut alte probleme cu ea, mai ales dupa ce mai citesc pe forum ma pot considera un fericit.

Salut
Skip ads

  • Drogas

  • Mesaje scrise: 1,260
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Eu zic sa o repari, daca o vinzi ... scazand din ea reparatia nu o sa mai iei cine stie ce bani, asa daca investesti o suma modica ai masina ca noua, asta tinand cont de ce ai zis tu cu suspensiile ..., daca ai ceva bani la ciorap si te batea gandul pentru alta mai noua vinde-o
  • alxgudea

  • Mesaje scrise: 479
  • Locatie: Cluj Napoca
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2006

  • Mesaj Privat
pai stii foarte bine ca sunt 2 modalitati de a o repara....
1.reparare pregatire pentru vanzare (eftin si ...prost)- saracul fraier ala care o cumpara!
2. reparare pentru tine, de calitate, normal mai scumpa!
Aceste 2 variante ti le spune un tinichigiu care nu e tepar (rari si astia, ca deobicei fac 1 si iti spun ca e 2) sau unul pe care il cunosti bine si e de incredere...
daca recurgi la 1. vanzarea e iminenta, cat de repede pana nu iese din nou rugina,,,
daca 2., mai tine-o 1-2 ani ca doar e buna asa, nu? si apoi o vinzi (mai aduni ceva bani....mai tai din tigari Evil or Very Mad ).
dupa parerea mea vanzarea in starea actuala, cu rugina iesita la aripi, ar putea fi pentru unii (cunoscatori) chair un semn de bun augur, se stie ca astea de 90-92 nu au fost galvanizate, si, ca urmare, rugina evident ca s-ai facut loc... la fel cum o masina proaspat vopsita la aripi si pusa la vanzare pentru aceeasi e un semn de intrebare!
sper ca te-a ajutat
  • vladruse

  • Mesaje scrise: 92
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Aug 2006

  • Mesaj Privat
alxgudea...bun punct de vedere

Stiti cum se spune, cel putin asa am mai auzit, paremi-se chiar pe forum : cea mai ieftina masina de intretinut e cea pe care o ai acum....

vectrapxi1....parerea mea e sa o dai doar daca iei una mult mai noua, dupa 2000.....decat sa iei una inainte de 2000 mai bine o faci pe a ta
Skip ads

  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
alxgudea a scris: reparare pregatire pentru vanzare (eftin si ...prost)- saracul fraier ala care o cumpara!

Shocked O solutie cat se poate de romaneasca... Poate sa o carpeasca si sa o vanda apoi chiar aici pe forum nu?
Cauta alt tinichigiu! 20 de milioane e enorn pt pasaje si praguri.
  • BeWaRe

  • Mesaje scrise: 170
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Kadett 1988
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Oct 2005

  • Mesaj Privat
Frate ce ii face la masina de banii astia???Pai cate drecu este 2 praguri si 2 pasaje???sa fim seriosi ..daca vrei iti dau niste baieti care lucreaza la o curte baieti lucreaza la opel si in timp liber mai face si ei o spaga...daca esti interesat contacteaza-ma
  • vladruse

  • Mesaje scrise: 92
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Aug 2006

  • Mesaj Privat
BeWaRe a scris:Frate ce ii face la masina de banii astia???Pai cate drecu este 2 praguri si 2 pasaje???sa fim seriosi ..daca vrei iti dau niste baieti care lucreaza la o curte baieti lucreaza la opel si in timp liber mai face si ei o spaga...daca esti interesat contacteaza-ma


ai un cartonas galben ca ai cam faultat gramatica...fara suparare
...ia-o ca pe o gluma
  • BeWaRe

  • Mesaje scrise: 170
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Kadett 1988
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Oct 2005

  • Mesaj Privat
Scuze amm scris repede si nu am stat sa ma corectez la ce am scris am vazut acum ce am scris si ma rog....Nu vad de ce pui tu atat accent pe cuvinte si nu pui pe faptu ca poate vreau sa ajut cu ceva...nu cred ca pe vectrapxi1 il intereseaza gramatica in momentu de fata...daca crezi ca esti mai cultivat decat mine nu ma lua in seama si eu zic ca este mai bine da? Very Happy Very Happy Very Happy fara suparare
........ia-o ca pe o gluma
  • vectrapxi1

  • Mesaje scrise: 67
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Vectra 2004 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2006

  • Mesaj Privat
Multumesc, de sfaturi si de recomandari, voi mai cauta mesteri mai ieftini la mine in Brasov, daca stie cineva pe cinva astept.
Multumesc pentru oferta din Bucuresti dar nu este fezabila din cauza distantei.
  • vladruse

  • Mesaje scrise: 92
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Aug 2006

  • Mesaj Privat
BeWaRe....e laudabil ca vrei sa ajuti.......am zis si eu asa, ca e pacat sa arate forumul ca o discutie pe mirc sau messenger...............nu trebuie sa te superi
  • BeWaRe

  • Mesaje scrise: 170
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Kadett 1988
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Oct 2005

  • Mesaj Privat
Bine frate ...Hai sa o lasam asa si sa nu mai facem discuti de dragu reitingului ok??inteleg dorinta ta dar ....
....ia-o ca pe o gluma
Salve
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR