Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Benzina
  • georgerusu

  • Mesaje scrise: 196
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Aug 2011

  • Mesaj Privat
Scrie pe ea 3 bari, ti-a spus vanzatorul, ai testat-o... sau de unde stii exact ca ea baga 3 bari? Asta era intrebarea mea.
Pe de alta partea poate ti-a dat pompa de pe Z18XEL, motorul de 116CP. La asta e de 3.0 bari
  • djkilla

  • Mesaje scrise: 286
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Vectra 1999 X18XE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2010

  • Mesaj Privat
Am comandat-o de pe internet...am dat vin.ul mașinii cod motor an fabricație ..toate detaliile iar cel de acolo mi.a spus ca aceasta se potrivește si e ce imi trebuie mie...in specificațiile pompei atât scrie ca scoate..Eu un lucru nu înțeleg daca pompa scoare 3 bari...presiunea in rampa poate fi de 3.8?
  • georgerusu

  • Mesaje scrise: 196
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Aug 2011

  • Mesaj Privat
Ai dat comanda la Autokarma cumva? mie la ultimile 5 comenzi mi-au gresit 4. La doua din ele piesele corecte au venit a 2-a zis si masina a stat pe elevator peste noapte.
Nu stiu daca poti avea 3,8bari in rampa cu o pompa de 3. Sincer nu cred (dar nu sunt sigur). Pompele clar se potrivesc, probabil doar puterea conteaza. Cauta pe site de unde ai cumparat si daca exista pompe de 3,8 atunci clar pompa din aia trebuia sa iti dea si tie.

LE:

M-am uitat acum pe site la autokarma si exista pompe de 3 dar si de 3,8 bari. Deci cel mai probabil tie iti trebuie de 3,8. Acuma nu stiu cat te afecteaza de la 3 la 3,8
  • djkilla

  • Mesaje scrise: 286
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Vectra 1999 X18XE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2010

  • Mesaj Privat
Am comandat de pe epiesa.ro CV de genu...peste 4 zile trebuie sa fac un drum de 1000 km...acum ce sa fac ...sper sa tina macar...poate știe cineva daca ma afecteazã chestia asta...Sad
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Benzina

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR