Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel - Alte Modele
  3. Omega B
  • alex2see

  • Mesaje scrise: 53
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Omega 1996 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Aug 2009

  • Mesaj Privat
Am un opel omega si a inceput pe la usi sa patrunda rugina

Din cate am vazut la modelul mai nou nu mai are problema cu rugina aparuta pe la usi dar nu stiu daca se potriveste pe un omega din 96

Poate mai este cineva care a schimbat usiile si imi da un sfat inainte sa ma apuc sa le cumpar.


Multumesc
Skip ads

  • Michangel

  • Mesaje scrise: 123
  • Locatie: Buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2011

  • Mesaj Privat
Se potrivesc.
  • mihaigeorge1603

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Olt
  • Masina: Omega 1994 x20se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2014

  • Mesaj Privat
Sunt compatibile,am schimbat eu.daca le iei echipate la cele din fata trebuie sa pui instalația electrica de la ale,plus ca diferã mufa de la motorașul de la geamuri.
  • alex2see

  • Mesaje scrise: 53
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Omega 1996 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Aug 2009

  • Mesaj Privat
Vreau sa le iau echipate complet, multumesc pentru ajutor.

@mihaigeorge1603 nu inteleg de la ce trebuie sa iau instalatia electrica si la mufa presupun ca tai mufa veche si o lipesc pe cea noua, te rog fi mai explicit
Skip ads

  • mihaigeorge1603

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Olt
  • Masina: Omega 1994 x20se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2014

  • Mesaj Privat
Ma refer la instalatia din usã,aceea de la stâlpul din fata pama la aparatele din usã(motoras închidere,motoras geamuri,boze etc),trebuie luata instalatia de pe usã care o ai acum(mufa de pa stalp nu o sa fie compatibila cu aia de la instalatia de pe noua usa).mufa de la motorasul de la geamuri,ori o tai si pui pe cea potrivita ori se schimba doar plasticul,pinii fiind aceiasi.nu e greu de fãcut asta,eu le-am schimbat in câteva ore.probleme mai mari au fost la mine cu un bolt care nu a iesit din prima.daca mai ai nelãmuriri scrii si daca te pot ajuta cu placere!
  • Michangel

  • Mesaje scrise: 123
  • Locatie: Buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2011

  • Mesaj Privat
@alex2see: Daca nu ti-ai luat deja usile poti sa vii la mine sa iei, vad ca suntem aproape, ne intelegem noi la pret, mai am pe stoc vreo 3 seturi de usi pe de Omega facelift.
Uite unele intr-un anunt mai vechi de al meu, cam toate sunt pe culoarea asta de fapt: https://www.clubopel.com/vie...45&highlight=
  • ccostras

  • Mesaje scrise: 714
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Omega 2002 Y25DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Nu te du la @Michangel. Am cumparat mai multe de la el, printre care si doua faruri pe care le-a garantat bune dar rupte in interior si pe care nu a vrut sa mi le mai schimbe... A profitat de faptul ca nu m-am priceput si eram in graba, dupa un accident. De fapt nici nu mi-a mai raspuns la telefon sau emailuri. Un gainar care se bucura la 5 lei...
  • Michangel

  • Mesaje scrise: 123
  • Locatie: Buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2011

  • Mesaj Privat
Domnul meu cocostras, uiti sa precizezi ca nu le-ai cumparat efectiv de la mine, eu nu eram in tara la data respectiva ! Spune cum s-a intamplat in realitate, te-ai dus cu o cunostinta de-a mea la masina si ati demontat piesele care ti-au trebuit. Adica le-ai luat PERSONAL, nu ti le-a bagat nimeni pe gat ! Puteai sa constati la fata locului absolut orice defect si sa nu iei piesa daca nu erai multumit de ea ! Dupa aia ma suni la nu stiu cat timp ca nu-ti convine nu stiu ce la far, de parca eu eram in Italia la plaja sa am toata ziua la dispozitie sa-ti ascult tie nemultumirile. Nemultumiri pe care puteai sa le eviti prin simplul fapt ca erai in pozitia de a nu lua de la inceput nimic !
Am tinut sa precizez chestia asta intrucat dezmembrez masini de vreo 10 ani si asta e regula nr. 1 la mine. Daca trimit ceva prin curier si omul nu poate vedea piesa, este evident ca o accept retur daca clientul nu e multumit. Insa in cazul in care vine cate un frustrat din asta ca tine si are posibilitatea sa verifice piesa in cele mai mici detalii, dar totusi nu o face, eu ce vina mai am ?
A, daca luai vreun motor personal si dupa ce il montai nu-ti placea cum merge, da, il puteai returna, insa tu ai luat faruri pe care le-ai avut de la inceput in mana si le puteai refuza.
In fine, nu mai comentez, e o vorba care spune ca dupa ce ca esti prost, mai si semnalizezi (nu ma refer la tine, ci in general, tu ai semnalizarile arse si nu fac atacuri la persoana ca tine) Smile

L.E.: Scuze pentru off-topic, cred ca trebuia sa am drept la replica.
  • ccostras

  • Mesaje scrise: 714
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Omega 2002 Y25DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Ma asteptam sa imi raspunzi si pe privat la email-ul trimis imediat dupa montaj, daca te simti asa curat, domnul meu @Michangel.
Farul nu e un surub, este o instalatie complexa, nu il poti verifica doar vizual, poate avea vicii ascunse. Are reglaje, motoras electric etc, trebuie verificat pe masina... Era nevoie sa le montez acolo? La orice aparatura electrica se face proba la magazin sau acasa. Daca nu functioneaza mergi si il schimbi. Asta ti-am si cerut. Esti hilar si te descalifici si mai mult cu off-topicul tau.
Am vorbit cu tine inainte de a ajunge la Buzau foarte clar, mi-ai garantat ca sunt "perfecte" farurile si am mers pe buna ta credinta. Si sa stii, farurile nu le-am demontat de pe nicio masina, "bruneta" ta cunostinta mi le-a adus de undeva dintr-o casa.
E clar ca in opinia ta sunt un prost cu semnalizarile arse, poate ca asa si este... dar tu ramai pentru mine un gainar abject care se bate cu pumnul in piept de bucurie cand mai trage o teapa de 2 lei.
  • deleted-11331

  • Mesaje scrise: 768
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Nov 2007

  • Mesaj Privat
OFF topic : stimati colegi amandoi aveti dreptate dar vin cu cateva variante pt ambele parti, eu am luat de la @michalgel o piesa si merge struna ! pe de alta parte farurile de Omega SE demonteaza in Maxim 5 minute ! pot avea un singur defect acele reglaje care la 50% din ele se rup din cauza ca nu are ungere acele rotite de plastic, propietarii de vauxhall omega din Anglia cunosc prea bine problema.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel - Alte Modele
  3. Omega B

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR