Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Legislatie, Asigurari si Taxe
  • VSS

  • Mesaje scrise: 212
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Aug 2012

  • Mesaj Privat
Am gasit o masina foarte frumoasa , dar nu are taxa platita.Proprietarul mi-a zis ca pot circula cu numere acelea.
Intrebarile sunt : Facem ceva procura notariala ca este in posesia mea ? Cine plateste impozul si asigurarea ? Trebuie sa imi ofere fiscal ?


Va rog frumos pareri urgente , nu am gasit ceea ce doarea de aia am facut topic.
Va multumesc anticipat!
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Ce n-ai gasit? discutii despre asemenea manevre? Macar fii cinstit, si recunoaste ca nu ai cautat, si astepti sa ti se dea mura-n gura

Cat despre tematica, treaba ta. Tu, daca tii mortis, leaga-te la cap. Insa atentie, intri intr-o zona gri. Proprietarul isi va scoate fiscal si va incerca sa o radieze de pe rolul lui de la ANAF, dar nu va complenta pe talon la rubrica de instrainat catre. Si treaba va merge pana cand omul o sa se prinda ca orice contraventii faci (radare, rovigneta, etc) vin la el. Cand va incerca sa se scape de masina... si apoi treaba se va complica. Ca sa nu vorbim ca deja sunt o gramada care au facut manevrre de astea, de fentat taxa, si ma astept cat de curand sa se intample. ceva.
Da' ce, s-au gatat masinile cu taxa platita in piata?
  • VSS

  • Mesaje scrise: 212
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Aug 2012

  • Mesaj Privat
Era o masina care chiar m-a impresionat , piele bej , climatronic, automat , diesel etc etc. Dar cand am aflat ca taxa e 2000de euro mai bine am lasat-o , in caz ca s-ar baga o lege , si trebuie sa o platesc , sa nu fac cu nervii.
Skip ads

  1. Home
  2. Legislatie, Asigurari si Taxe

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR