Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • daniel_kadett

  • Mesaje scrise: 196
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Kadett 1986 1.6
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2006

  • Mesaj Privat
vreau sa imi montez o alarma maat 675 si o inchidere centralizata pe cele 2 usi ale kadett-ului meu la un tip pe care l-am gasit pe forum. a mai montat cineva pe un kadett IC si daca a obs ca ceva nu merge ok. mie de ex imi e teama ca geamurile nu se vor mai deschide la max sau ca interiorul usii nu o sa mai stea cum trebuie...
a mai patit careva?
  • AdamOpel

  • Mesaje scrise: 1,015
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2006

  • Mesaj Privat
poti sa iti montezi linistit alarma!
eu iti recomand sa utilizezi o inchidere de la vreun opel(ascona,kadett,vectra)...in spate ii necessar sa utilizezi de kadett(cele de gen metro trebuie modificate si nui sigur ca va merge intotdeauna!)
primaoara trebuie sa te asiguri daca are urechiusele in care intra tija de la alarma(tija == sarma ca la maneta de la deschidere usa,din acesta miam confectionat si eu) daca nu atuncea poti sal adaptezi si in felul acesta dar ai nevoie de kitul inchidere universala....am sa postez cateva poze cu acest kit cat si cu jala si plasticul ce il fixeaza(in urechiusa intra un plastic ce fixeaza tija sa nu se miste....)
iti trebuie o unitate de control care comanda motorasele.

daca esti interesat, am sa mai postez detali + schita de la unitatea de control.

prin "kadett IC" nu stiu ce ai vrut spune.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR