Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • botosu

  • Mesaje scrise: 1,287
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2006

  • Mesaj Privat
@dancuciureanu

VW - sunt 4 in unu, ii vedem in fiecare joi seara la polivalenta, sunt si vw si skoda si audi si seat... cam tot ce intra in VAG

Dacia - sa fim seriosi Mr. Green , plus ca s-au unit cu renault-nisan

Daewoo - la numar sunt cat noi, dar mult mai activi si mai organizati (parere personala).

Eu zic ca daca punem in paralel numarul de membri pe forumurile respective, cu numarul de masini din trafic, statistica pare destul de aproape de adevar.


LE:
Stiu ca alfa lu' romeo nu face parte din VAG, spuneam doar cam ce se strang pe la intalnirile lor


Ultima modificare facuta de botosu la Mie 07 Mar, 2007 2:21 pm
Skip ads

  • Vinti

  • Mesaje scrise: 886
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2005

  • Mesaj Privat
eu intru zilnic pe forum faptul ca nu postez nu inseamna ca nu sunt activ [ sau asta inseamna sa fi activ????? ] decat sa scriu prostii mai bine ma abtin
stelutele acelea ar trebui acordate in functie de cate mesaje a scris userul la obiect nu "UP-uri" sau raspunsuri off topic
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Ca sa ma explic "statistica jalnica" :
Avem useri care au putine posturi dar la obiect.
Avem useri care au citeva posturi, citesc, nu polueaza, daca nu pricep intreaba pe privat.
Avem useri cu destule posturi care numai intreaba, nu folosesc cautare.
Avem useri cu foarte multe posturi cretine chiar.
Lista poate continua...
Daca o suprapunem peste statistica atunci apare jalea, avem cantitate si mai putin calitate.

La o anumita chestiune/problema nu se lucreaza in echipa, colegii prefera sa deschida o discutie (sau mai multe dar aceasi tema) in loc sa caute poate este deja "fumata" sau se lucreaza la ea.

Nu stiu daca a citit cineva Al doilea val, Al treilea val de Alvin Toefler, internetul si impactul lui, informatia si schimburile de informatie .....
  • maiandrei

  • Mesaje scrise: 4,711
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Acum inteleg si ai perfecta dreptate.
Vom face un "brainstorming" pentru gasirea solutiilor.
Skip ads

  • botosu

  • Mesaje scrise: 1,287
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Eu citesc mai mult "ASP.NET 2.0 Securrity, Membership and Role Managemnt" Embarassed .

Nu te contrazic in discutia vis a vis de cantitate / calitate, insa referitor la subiectul legat de folosirea functiei de cautare,
cred ca o mare vina o au si useri care in loc sa ii traga de urechi, prefera "sa ii ajute ca sunt si ei la inceput"
.... dar vezi tu, acum suntem amandoi offtopic Razz
  • andrei006

  • Mesaje scrise: 897
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Referitor la cealalta "problema": multe topicuri deschise, cu acelasi subiect.
Functia cautare e intradevar foarte utila, insa de multe ori nu gasesti topicul pe care il cauti pentru ca acesta nu are un nume edificator.
  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Ma bag si eu (poate aiurea) in seama Embarassed. Daca forumul are asa de multi useri care au conturi dar nu posteaza inseamna ca forumul are o structura buna si search chiar da rezultate...
"Parerea mea" Very Happy
  • razvanx

  • Mesaje scrise: 167
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2015 a12xer
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Felicitari si tineti-o tot asa pana la 10000 de membri activi!

Asta se datoreaza unor persoane care chiar pun suflet pentru acest forum.
Acest forum m-a ajutat foarte mult cand eram Opelist nou.
Am avut nevoie de niste sfaturi pentru un Citroen, am intrat pe forumul Citroen unde batea vantu a pustiu, nu am primit nici un raspuns.
Am avut nevoie de niste sfaturi pentru un Fiat, am intrat pe forumul Fiat, mi-au mutat topicul dintr-o parte in alta si nici pana in ziua de astazi nu am primit nici un raspuns, problema cu Fiat-ul am rezolvat-o tot pe CLUBOPEL.COM

Astazi daca un new user deschide un nou topic pe CLUBOPEL.COM cu o problema tehnica, in 24 h are cel putin 5-6 raspunsuri sau solutii, si probabil gaseste si piesa care este defecta, noua sau SH, poate la un pret mai mic.

Intr-un fel a spune acest forum si-a atins scopul.

Succes in continuare !
Skip ads

  • pam

  • Mesaje scrise: 440
  • Locatie: Mures
  • Masina: Vectra 2001 y22dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2006

  • Mesaj Privat
Eu stau pe acest forum cel putin o ora pe zi,il accesez mai des decit propria casuta de mail,cu ajutorul lui mi-am rezolvat citeva probleme la masina fara sa mai apelez la cine stie ce service-uri ,dar daca membri nu posteaza in fiecare zi nu inseamna ca nu sunt membri activi. Oricum,eu personal,am numai cuvinte de lauda pentru cei care au infiintat acest forum si bineinteles pentru toti membri activi sau mai putin activi . Multumesc Smile
  • sabin

  • Mesaje scrise: 199
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Eu zic ca suntem pe drumul cel bun - tutoriale bune, posturi bune - din ce in ce mai multa lume care vine la intalniri, nuclee formate in orasele mari gen: Constanta,Iasi,Oradea,Ploiesti si altele. - moderatori care se perfectioneaza pe zi ce trece, o noua interfata - mult mai placuta (ca o plangere as spune ca id-ul de messenger e pus degeaba - as vrea sa fie cineva acolo pe care sa-l balacaresc sau sa-l laud cand e cazul Evil or Very Mad Twisted Evil Evil or Very Mad ) - si cateva multumiri aduse lui:
dan cuciureanu - pt ce a realizat la sectiunea corsa ; si lui maiandrei si botosu care m-au sustinut in campania cu AUTOCOLANTELE - unul cu alegrea lor si altul financiar - la maiandrei as mai adauga si faptul ca a fost f rapid de fiecare data cand i-am cerut sa editeze un post(a luat in calcul si daca a considerat ca e bine l-a si editat) - in mare parte ca a tinut cont de parerile mele si cam atat ca transform postul asta in altceva .
Nu suntem la o gala de acordare a premiilor aici Laughing . Va salut pe toti si o seara cat mai placuta. - aaa...si inca ceva - lui eduard33 si trami pt ca m-au ajutat cu piesele de care am avut nevoie pt a pune buburuza pe roate Very Happy.
  • maramu

  • Mesaje scrise: 304
  • Locatie: Targu Mures
  • Masina: Vectra 2003 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Felicitari si sa auzim numai de bine!
Ca sa ma aflu si eu in treaba poate ar trebuii si un contor cu numarul de zile in care un user acceseaza forumul, cred ca ar sta altfel statisticile. Poate in cei 1916 care nu au scris deloc sunt si unii care nici nu mai stiu ca s-au inscris pe acest forum.
Bafta tuturor!
  • ice01astra

  • Mesaje scrise: 602
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 1995 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Am fost si sunt membrul activ (desi de cand cu clubopel.com tot mai putin Very Happy ) pe alte forumuri, unde numarul userilor depasea de cel putin 3x cel de aici, insa peste tot este cam la fel. Exista un nucleu format care posteaza constant si care se imparte in 4 categorii mari si late:

  • useri activi care posteaza constant implicandu-se in sustinerea bazei forumului
  • useri activi care posteaza mult si de obicei si bine
  • useri activi care posteaza mult si prost
  • useri care posteaza rar si deobicei cand au probleme sau intrebari

Mai sunt aia inscrisi de forma ca e la moda dar care nu posteaza deloc, si care nu conteaza.
In final toti acestia formeaza acel numar de useri care apare acolo jos la "registred members". In general procentul de useri activi din cei inregistrati si constanti nu trece de 40% in cel mai optimist caz pe nici un forum, deci din acest punct de vedere clubopel.com se incadreaza perfect in tipare.

Ca si o concluzie as spune ca, important este acel nucleu care se formeaza si care devine baza forumului. In timp acest numar de useri va creste si se va imbunatatii ptr ca in timp se face o triere naturala.

Pana una alta, la mai mare ClubOpel.com ! Wink

Cu respect,
Mircea !
Skip ads

  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Si uite ca am ajuns, si chiar depasit, 20.000 de membrii! 15.000 membrii noi intr'un an! E de bine? E de rau? Oare? Smile
  • umblaretz

  • Mesaje scrise: 975
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2002 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jan 2008

  • Mesaj Privat
si acum cum arata statistica in privinta activitatii/inactivitatii ?
  • zafirul

  • Mesaje scrise: 1,444
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Cam cu un an-doi inainte de acest topic, exista o pagina pe forum unde puteai vedea lista membrilor.
Se putea ordona dupa data inscrierii pe forum, dupa nr. de mesaje, etc...
La vremea aia erau cam 2000 membri (cu aproximatie zic). Daca afisai dupa nr. mesajelor, vreo 10-15 membri aveau peste 3-400 mesaje (sau mai multe), urmau pina pe la locul 120-150 cei cu aprox. o suta de mesaje iar deja de pe la locul 200-250 pina la sfirsit erau cu doua, unul sau niciun mesaj....
  • phyton

  • Mesaje scrise: 232
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2008

  • Mesaj Privat
De cand am cele doua Vectre B, aproape zilnic sunt pe acest forum! Am citit si totodata invatat, multe chestii interesante! Multumiri celor care ne lumineaza in privinta unor detalii tehnice!
Sunt si aspecte negative.....dar asta este o alta discutie!
In rest ...La mai mare clubOpel.com!
  • fnf bogdan fnf

  • Mesaje scrise: 452
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2007

  • Mesaj Privat
dancuciureanu a scris:Ca sa ma explic "statistica jalnica" :
Avem useri care au putine posturi dar la obiect.
Avem useri care au citeva posturi, citesc, nu polueaza, daca nu pricep intreaba pe privat.
Avem useri cu destule posturi care numai intreaba, nu folosesc cautare.
Avem useri cu foarte multe posturi cretine chiar.
Lista poate continua...
Daca o suprapunem peste statistica atunci apare jalea, avem cantitate si mai putin calitate.

La o anumita chestiune/problema nu se lucreaza in echipa, colegii prefera sa deschida o discutie (sau mai multe dar aceasi tema) in loc sa caute poate este deja "fumata" sau se lucreaza la ea.

Nu stiu daca a citit cineva Al doilea val, Al treilea val de Alvin Toefler, internetul si impactul lui, informatia si schimburile de informatie .....



Domnu` Dan ati pus punctul pe "I" , daca tot aveti "puterea" de ce nu stergeti posturile cu intrebari aiurea , cu raspunsuri in alte discutii si toate certurile si aberatile altora ! Puteti face asta si nu numai dumneavoastra , nu doar sa le inchideti , ele tot raman si incarca sectiunea aiurea , sterse si cu asta basta !
Numai asa vom avea un forum cu probleme si rezolvari clare , concrete si cu rezolvare 100% ok !

Numai bine !
  • mishu_b

  • Mesaje scrise: 1,669
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Cu scuzele de rigoare pentru interventia mea in topic ... Eu sunt inscris de ceva vreme aici dar am postat doar o singura data pentru o problema am primit raspunsul si apoi am intrat doar sa mai arunc cate un ochi fara sa postez ....

Zilele trecute am vrut sa trimit o intrebare pe PM si am primit un mesaj ca nu am 10 mesaje ... asa ca atrebuit sa caut unde pot posta ca sa fac cele 10 mesaje ...

Acum daca o sa mi se stearga din cele 10 mesaje unul sau poate mai multe iar o sa pierd posibilitatea de a trimite mesaje pe PM .... Crezi ca alti useri ca mine n-au facut la fel? adica au pus pe ici colo cate un comentariu doar sa poata trimite PM-uri.

Din experienta mea (chiar moderator pe alte forumuri) aici atmosfera e frumoasa, lumea prietenoasa si chiar fffff saritoare ... cu destul de multi useri activi.

Din punctul meu de vedere sa nu se schimbe nimic ... mie imi place!

bafta
  • Stig

  • Mesaje scrise: 226
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Oct 2009

  • Mesaj Privat
peste 50.000 de membri...
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR